Už tu viacerí písali že túto vojnu vyprovokovali ukrajinské banderovské batalióny ako Azov a podobné útvary ktoré vraždili Donecké a Luhanské rusko jazyčné obyvateľstvo.Rusi tam zajali tisíce banderovcov s tých bataliónov a môžeš si na internete nájsť že najprv sa mnohí z nich schovali do podzemných úkrytov a keď už trpeli tam hladom a vyšli von potetovaný fašistickými znakmi a sa vzdali.


