Médiá už jeden nevoľnícky protilekársky zákon dovolili,proti druhému by sa mali ozvať.Tretí môže byť totižto namierený proti nim.
Co sa týka nudzového stavu-lekári neštrajkovali,dali výpovede a s nemocnicami nemali platnú pracovnú zmluvu.Kde mali nastupiť?Z právneho hľadiska nikde,kľudne mohli isť na dovolenku do zahraničia alebo robiť čokoľvek.Médiá manipulovali informácie o dianí ,médiá ľudom nahovorili že sa jedná o štrajk.Za stav zdravotníctva viac môžu médiá svojim scestným nekvalifikovaným onformovaním,ako lekári.Informačné embargo na dianie v zdravotníctve začal Kubiš v STV v roku 1997 a odvtedy to uspešne po nom opakuju všetky médiá.Neviem či z neznalosti alebo na to majú iný dôvod.

