Si rád pozriem ako dostali nakladačku xixi
Si rád pozriem ako dostali nakladačku xixi
Niegde dávajú doživotný Ban. po určitých časových intervaloch prebehne program zoznami diskutujúcich a vymaže zabanovaných prispievaťeľov. Zmena nicku nepomože. Sú na to metódy. Možno patríš medzi takto zabanovaných´.
Tiez si pamatam ako pisala o zdrazovani poplatkov na lieky ako o fakte a ejhle je to inak, o odobrati vianocneho prispevku a pozrime sa .... atd je toho hodne
Nazor blbcov typu stano3** ma nezaujimaju.
No teda prekvapenie. Ten program to hodnotil podľa mňa objektívne. Klobúk dolu.)
Tiez som si vsimol, ze jeho debata spociva v nadavani oponentom. Horsi je snad len N-oa. Moc nepisem no tymto dvom davam vacsinou minus.
Komparatívne štúdie slovenskej a českej sociálnej politiky sú obsahom publikácie (Sociálna politika v SR a v ČR - porovnávacia analýza). Publikácia „Hic sunt Romales“ analyzuje sociálne vylúčenie a návrhy na spôsoby sociálnej inklúzie. Publikácia „S.O.S. – Sociálna ochrana na Slovensku“. Citácie a vystúpenia na konferenciách, kongresoch a sympóziách: Do roku 2005 ich bolo v zahraničí päťdesiat na Slovensku osemdesiat, z toho osem so zahraničnou účasťou. Pozvania na prednáškové pobyty, tento krát na poli pedagogickej činnosti: Napr. opakované hosťovanie na na St. Antony´s College, Oxford University, v Londýne na East London University, či hosťovanie na Umea University vo Švédsku. Hodnotenie pedagogickej činnosti prof. Ivety Radičovej odbornou domácou i zahraničnou verejnosťou oceňuje predovšetkým jej výrazný podiel na zavádzaní nových vyučovacích a metód. Osobitne sú oceňované jej Kurzy Sociálnej politiky I., II. na Katedre politológie FiF UK a na Katedre sociálnej práce Pead.F UK.
Členstvo prof. Ivety Radičovej v medzinárodných vedeckých orgánoch. Od roku 1990 je napríklad členkou Oxford Society (Oxford, Anglicko), od 1993 členka kolokvia ISSEI - International Society for the Study of European Ideas. Od roku 1997 je členkou organizácie International Sociological Association (ISA). V rokoch 1998 a 1999 pôsobila ako Expert – corespondent European Commission DGV (Brusel, Belgicko) a od roku 2000 je aj členkou Vedeckej rady VÚPSV (Praha, Česká republika). Je riešiteľkou a koordinátorkou mnohých medzinárodných i domácich výskumných úloh. Napr. projekt “Vonkajšie a vnútorné podmienky formovania politického systému na Slovensku” realizovanom na Katedre politológie FiF UK v rokoch 2003 – 2004. Práca na “Human Dignity and Social Exclusion” pre Radu Európy a “Európsky program prehľadov národných kultúrnych politík” pre Radu Európy. Publikácie “Sociálna politika Slovenska po roku 1989“.
Pedagogické a vedecké aktivity
Prof. PhDr. Iveta Radičová, PhD. Vysokoškolské vzdelanie: Katedra sociológie FiF UK v Bratislave. Rigorózna práca „Kvantitatívne a kvalitatívne metódy“. Dizertačná práca „Typologická metóda v sociálnych vedách“. Habilitácia - prezentovanie „Križovatky sociálneho poznania – problémy sociálnej politiky“. Profesúra na FiF UK v Bratislave v roku 2005. „Procesy sociálnej inklúzie a exklúzie“. Pokiaľ ide o publikačnú činnosť, je podľa sumáru z výstupu EVIPUB autorkou desiatky vedeckých monografií, či vysokoškolských učebníc, na svojom konte má vyše sedemdesiat vedeckých prác, medzi ktoré sa rátajú články, štúdie a state v zborníkoch, z toho temer tridsať v zahraničných periodikách, či zborníkoch a je autorkou dvadsiatky samostatných odborných prác, medzi ktoré je možné zarátať odborné články, eseje, knihy a heslá v slovníkoch.
Odporúčame