Nie som ekonóm! Pokiaľ som si ja chcel niečo kúpiť, musel som si zarobiť. Ak to stálo trocha viac a plat mi nestúpal, musel som čakať. Keď som musel dlho čakať začal som hromžiť. Ak to nepomáhalo, revolúciu a protesty som nevedel vyvolať, musel som sa snažiť hľadať brigádu! Proste, vedľajší príjem. Zamestnávateľ neprihliadal na potreby zamestnanca a preto u neho bola veľká fluktuácia!
Približne asi tak to funguje aj v štáte. Ale, tento náš minister reflektuje iba na rodinu a deti. Platy sú až na poslednom mieste. Lenže, platy by mala riešiť firma. Nuž ale tá by si mala na to zarobiť ?! Alebo ani nie ?!


