"Žiadni poslanci" - sorry
Zaškatuľkovať určite nie, ale predpokladať určite áno.
Hlavne, že platíme daň z dane - Vysvetlím - najprv je na cenu paliva napočítaná spotrebná daň. Následne je na celú túto sumu uvalená DPH!!! Vie mi niekto vysvetliť, či je tento postup O.K.? v rámci medzinárodných a EU pravidiel - platiť DAŇ z DANE?
Cena dialničných nalepiek - 50€ za 600km na Slovensku oproti 75€ za 2100 v Rakúsku?
Trichet? To je ten výkvet Európy? Garant spravodlivosti? Je to výsmech zdravého rozumu.
prečítaj si ústavu.
- "NR slovenskej republiky vyhlási otázku platného referenda ako zákon" - o hlasovaní tam nie je ani poznámka.
jedná sa o demokratičnosť v spoločnosti, ktorú predstavuje referendum. V niektorých krajinách EU je neúčasť na povinnom referende (lebo sú i "nepovinné" s odporúčacím charakterom pre parlament) trestaná pokutou.
Matovič pozametaj si pred vlastným prahom...prestaň drístať.
Politická objednávka...Národnostná otázka je pre túto( s Dzurindom a Miklošom) vládu vždy na vedľajšej kolaji.
zostáva mi 8 dní, aby som skvalitnil svoje príspevky - aj Vám, aby Vám bolo jasné...
Referendum,je najvyššia forma demokracie
a jediná možnosť pre občana, kedy môže presadiť svoju vôľu bez zásahu politikov. Toto nemôže byť korektné vyjadrenie jedného politika.A je úplne jedno z tohto pohľadu aké sú otázky a kto ich inicioval. V niektorých krajinách je dokonca pokuta za neúčasť v prípade povinného referenda.
moje varovania končia v záujme "skvalitnenia" diskusie presne o 9 dní.
Má tu niekto informáciu o cenách plynu v okolitých štátoch pre domácnosti? Rakúsko, Maďarsko, príp.Poľsko? Aby sme mali s čím porovnať. Ďakujem za prípadné info.
Ďakujem, neprosím...jednoznačný zásah do súkromia.,zmení sa zase majiteľ, ktorý už vôbec nemusí byť etického a morálneho zamerania a databázy užívateľov a pripievateľov sú dobrým artiklom pre biznis. Nikto mi nezaručí, že budúci vlastník média ich nezneužije.
Chýba mi tu akosi vyjadrenie p. Matoviča, ktoré by mohlo priniesť trochu svetla v prospech "obyčajných ľudí"
A samozrejme vrátiť štátu dotáciu, ktorú dostal na vytvorenie pracovných miest - akosi si pozabudol na túto podmienku ukončenia pôsobenia na Slovensku.
Daňovou deformáciou sú i 10ročné daňové prázdniny zahraničných investorov. S nimi čo?
nech rozdávajú, ale nech i nesú zodpovednosť - TRESTNOPRÁVNU!!! - to že rozdávajú si nemyslím, že by mal byť náš problém. Naším problémom je produktivita práce a tú naša vláda znižuje!!! je to jedno akým spôsobom, či povinnými odvodmi, spotrebnými daňami, DPHčkou. Takže i takýmto spôsobom sa dá znehodnotiť hodnota toho čo vyprodukujete. Darmo bude vláda populisticky tvrdiť, že sa bude snažiť o to, aby to čo najmenej postihlo prácu - je to logický nezmysel.
fakt nie sú hlupáci - oni dokonca vedia, že tie deficity nespôsobili oni, ale vlády...(všetky!!!)
Mám pocit, že to tu už bolo, že Mikloš v roku 2004? zvýšil spotrebnú daň na naftu z odporúčaných EU komisiou 300€/tonu na 360€/tonu. U benzínov to bolo nejak podobne. Takže história sa opakuje.
Teraz je cena nafty porovnateľná s Rakúskom(+ - nejaké centyza liter). Zase budeme chodiť do Rakúska na naftu...Plus nejaké to DPH a je to. Tak toto dokáže i Sulíkov syn Hugo. Kde sú nejaké nápady pán Mikoš, ktoré by nepoškodzovali obyvateľstvo? Obyvateľstvo, ktoré nezapríčinilo túto krízu a špatné hospodárenie vlád?
Prečo nezavediete "bankovú daň" tak ako v stredu schválil nemecký parlament a presadil Orbán v Maďarsku pred nedávnom. Ľudia sa proti spotrebným daniam nemôžu brániť. Prečo nezlikvidujete i daňové deformácie, o ktorých píšete, že ich treba zrušiť i voči investorom v podobe daňových prázdnin na 10rokov.To nie je daňová deformácia?
Slabým, chudobným sa ľahko berie, prečo si nevyberiete i tých silnejších a odolnejších? S tými sa Vám nechce "bojovať"? nemáte na to "gule".
Odporúčame