Včera trafili Iskanderom nejaké výcvikové stredisko aj so zahraničnými inštruktormi. Vraj sa tam ochladilo na mínus 50.
Včera trafili Iskanderom nejaké výcvikové stredisko aj so zahraničnými inštruktormi. Vraj sa tam ochladilo na mínus 50.
Spravodlivý mier nastane až tí čo povraždili obyvateľov Odesy budú visieť na kandelábroch. Skôr nie.
Dnes som registroval vyhlásenia "lídrov" po stretnutí a môžem povedať, že väčšiu znôšku debilovín som už dávno nepočul. Takže nám zostáva ešte minimálne jedna možnosť. Poslať tých tupcov na smetisko (aj s novinármi ktorí tie debiloviny roznášajú).
A kde uvedení páni pasú?
Tu je článok z minulého roku (z Mája 24) ktorý to čiastočne objasňuje. Je to stará 40 ročná šunka ktorá bola vyradená z armády a predaná do súkromných rúk. Ale nesedia tie čísla, pretože v článku hovoria o viac ako 100 mil. českých korún a teraz im stačí 70 mil. Takže asi zohnali ešte niečo staršie a v horšom stave. Jednoducho to nie je vrtuľník na bojové použitie ale na prepravu nákladu a pod.
Skoro som utrpel šok. Normálny názor analytika uverejnený na Pravde?
Páni novinári pravdy. K tomuto nadpisu: "Počas uplynulého dňa na Ukrajine podľa Kyjeva Rusko stratilo 1 110 vojakov... ste zabudli dopísať" "oznámil bez dôkazov" ukrajinský GŠ. Ja iba aby bolo všetko na porádečku ako sa patrí.
Môžeš mi napísať aké bludy som písal konkrétne? Pretože sa zdá, že tá polovica Tvojho mozgového závitu paradoxne dokáže prekrútiť aj neodškriepiteľné fakty.
Tak ťažkou technikou? A nebude to tým, že aj ukrajinské vojenské jednotky, umiestnené na území Donbasu, sa rozhodli, že budú brániť svoje územie pred Banderovskými tlupami?
Miloško, do blbečkov nadávaj svojej rodine (ak sa k Tebe vôbec niekto hlási) a priznaj si, že konflikt a zabíjanie ruskojazyčného obyvateľstva začali Ukrajinci už dávno.
Naozaj sa nehanbíte páni novinári Pravdy? Čo tak informovať nezaujate, pretože my nie sme účastníkmi konfliktu. Všetky ruské tvrdenia dehonestujete dodatkom, že: nepodarilo sa overiť, alebo ako teraz "Oznámil to bez dôkazov", zato grcy Kyjevského režimu sú pre Vás "písmo sväté".
Oprava: 3 mil. evri.
Ak chceš na niečo reagovať tak si to aspoň prečítaj. Napríklad tieto vety z toho článku:
"Ficova vláda schválila nákup deviatich strojov za zhruba 400 miliónov eur, čo vychádza na 45 miliónov eur za jeden vrtuľník UH-60M Black Hawk.
Po zarátaní inflácie však 400 miliónov eur v roku 2015 má dnes hodnotu bezmála 600 miliónov eur a teda za jeden kus Slovensko zaplatilo 66 miliónov eur v dnešných peniazoch. Chorváti v roku 2024 za ten istý stroj zaplatia 31 miliónov eur."
Môžu kúpiť aj repasované ale pri dnešných cenách v žiadnom prípade nie za tri milióny českých korún. Na to zabudni. Ak čítaš správy tak od začiatku tohoto konfliktu stúpli ceny delostreleckých granátov štvornásobne a tak je to zo všetkým.
Až na to, že: ide o repasované vrtuľníky (vylietané) ktorých výroba skončila pred 17timi rokmi a preto stoja za ouno a musia byť lacnejšie. Máš to priamo v článku. Ty si kúpiš repasovaný počítač PMD 85 za súčasné ceny? Nesranduj!
Strieľaš od pásu a nevieš na čo a prečo. USAID platí? Ty neveríš ani najpravdovravnejšej Pravde?
Tých 15 mil. je hodne stará cena. Tu sú nejaké novšie.
https://www.defencenews.sk/zbrane/clanok/702…
Takže to vyzerá, že Česi kúpili naozaj iba maketu alebo nejaký vyradený na náhradné diely.
Mám otázky. Česi sa, aj podľa našich novinárov, vyzbierali na vrtuľník Black Hawk. Vyzbierali 70 mil. korún čo nie je ani 3 mil. Evri. Black Hawk, podľa starších údajov, stojí holý (bez avioniky a bez zbraňových systémov) asi 15 mil. Evri. Takže na čo sa vyzbierali? Vie mi niekto z "odborníkov a analytikov Pravdy" odpovedať?
Koľko "stojí" taký zbroják?
Odporúčame