Ak vieš čítať, prečítaj si pod grafom čo znázorňuje. V Poľsku naozaj tento rok zomrelo navyše nejakých 85 000 ľudí čo je o 20% viac ako je priemer za posledných 5 rokov.
Ak vieš čítať, prečítaj si pod grafom čo znázorňuje. V Poľsku naozaj tento rok zomrelo navyše nejakých 85 000 ľudí čo je o 20% viac ako je priemer za posledných 5 rokov.
Reagujem iba z povinnosti. Nájdi mi príspevok kde odmietam akúkoľvek vakcínu, hlavne ruskú a kde tvrdím, že iba americká je dobrá. Určite mám medzi Rusmi viacej kamarátov ako Ty pretože som za tie roky s mnohými prichádzal pracovne do styku a boli to fajn chalani. Končím, tu sa nazberalo hodne hňupov.
Tie vakcíny prešli všetkými povinnými fázami (aj čínska aj ruská). Niektoré už prešli aj schvaľovacím procesom a všetky sú schválené na "núdzové" použitie, pretože nemôžme čakať roky. Výsledky štúdií dokázali ich účinnosť a relatívnu bezpečnosť a tým aj vysoký prínos v boji s ochorením. Nič lepšie nemáme a tie internetové štúdie spadajú do kategórie: topiaci sa aj slamky chytá. Čo sa očkovania týka nemaj boja, ak na mňa príde rad tak sa zaočkovať dám.
Skús sa spýtať Steva Jobsa, ako tieto zaručene účinné internetové liečby pomáhajú.
Nemáš pravdu. Naštuduj si niečo o vývoji demografie v Čechách od čias Rakúsko Uhorska a možno pochopíš prečo. Možno nie.
Mal by si k nim zájsť na kávičku a trochu pokecať. Veď keby im niečo bolo ležali by v horúčkach.
Aby si mal aj Ty nejakú predstavu ako sa to vyvíja a aj na základe toho sa opatrenia robia..
Dúfaj, že sa to už nebude veľmi meniť. Napr. v posledných zverejnených údajoch pribudli aj v prvom týždni 2020 oproti predchádzajúcej verzii spred mesiaca ešte dve úmrtia. Jednoducho niekde v šuplíku ležali dva úmrtné listy.
Nevieš koľko zabil kovid, pretože tie údaje o kovidových úmrtiach robí NCZI s dosť veľkým oneskorením oproti skutočnosti a celkové štatistiky robí štatistický úrad na základe presných dátumov úmrtia. Vyčkaj na záverečné štatistiky.
Budú presnejšie, pretože všetky oficiálne štatistiky úmrtnosti, novonarodených a pod. sa už storočia robia na základe výpisov z matrík a v týchto matrikách je skôr či neskôr zaevidovaný každý kto zomrel. Ibaže to chvíľu trvá. Tieto predbežné covidové štatistiky robia úplne iní ľudia cez úplne iné kanály a v každom štáte je zber údajov realizovaný trochu inak, takže v reálnom čase nie sú celkom presné. V každom prípade je nutné byť trpezlivý (práce kvapná málo platná).
Odpoviem Vám obom. Pravdu povedia štatistiky založené na sčítavaní úmrtných listov nezávisle od príčiny smrti a tie už vypovedajú o tom, že v jednotlivých krajinách a aj u nás zomrelo navyše oproti priemeru z predchádzajúcich rokov viac ľudí ako je oficiálne obetí kovidu. A to, nejakým zázračným zvýšením zomierania na tie iné príčiny smrti, nijak nevysvetlíte. Jednoducho kovid zabíja a zabíja viac ako sme si ochotní priznať!
Ak Ťa má šľak trafiť tak ti žiadna vakcína nepomôže. Hádam nechceš aby tí čo dostali vakcínu už nikdy nezomierali.
V USA celkovo za těch několik hodin zemřelo několik tisíc neočkovaných obyvatel. Život je sviňa.
Neverím, pretože je to iba Tvoj dojem ničím nepodložený. To čo si Ty alebo ja myslíme nie je smerodatné. Ja iba neverím tomu, že nás tu každý a vždy klame. Neklame. Ešte k tým patológom, máš pravdu, že žiadny patológ nemá so zverejnením tohto čísla nič spoločné, pretože tie pitvy nerobí iba jeden patológ a na jednom mieste, je to tímová práca. Patológ vo veľkej väčšine prípadov odoberie vzorku a pošle ju do laboratória. Potom laborant túto vzorku vyhodnotí a určí stav poškodenia tkanív vo vyšetrovaných vzorkách. Na základe toho pravdepodobne ten istý patológ určí príčinu smrti a pošle to vyššie. Tam to nejaká zodpovedná osoba spočíta a vydá ako konečné číslo za daný deň. Takže každý z tých patológov zodpovedá iba za svoje výsledky "pitiev", nie za výsledky pitiev svojich kolegov. Za tie si zodpovedajú oni každý zvlášť. Ešte raz!, Nikto nás neklame, nemá prečo!
Ibaže tí novinári iba zverejňujú údaje ktoré dostanú. A za tie počty úmrtí zodpovedajú a zverejňujú ich iba patológovia. Myslíš si, že iba ty si overuješ svoje výsledky a patológovia sedia na kávičke a večer si tipnú počty? Jednoducho ver, že aj oni pracujú poctivo a nevymýšľajú si.
To, že Ty ničomu neveríš, okrem "najsvätejších spasiteľov" na YT a FCB, je Tvoj problém. V živote to funguje tak, že za zverejnené údaje zodpovedajú zodpovedné organizácie ktoré tieto činnosti zastrešujú a nie jeden jediný "blb z internetu". Pri takýchto údajoch si musíš uvedomiť, že ak niečo tvrdí jeden jediný človek, bez toho aby sa odvolal na výsledky organizácie v mene ktorej to prezentuje, tak to nič neznamená. Tieto výsledky naozaj dodávajú patológovia na základe toho čo zistili laboratórnymi vyšetreniami odobratých tkanív.
Chlapci pošlite tie tisícky nejakej organizácii ktorá sa pomáha chorým a telesne postihnutým, pretože tieto čísla dodávajú a zodpovedajú za ne patológovia a oni si za svojou prácou stoja.
My sa bavíme iba o zverejnených priebežných číslach ktoré na počet obetí nemajú žiadny vplyv. Udávať úspešnosť krajiny podľa toho aké čísla zverejní je úplne mimo a preto hovorím aby si počkal na koniec epidémie, až budú známe konečné omnoho presnejšie údaje.
Pretože tí čo to zrátavajú a zverejňujú mali včera sobotu ak si si nevšimol. Vydrž do večera alebo do zajtra.
Odporúčame