Normálnym ľuďom sa rozum zastavuje nad sprostosťou niektorých našich spoluobčanov za každou snahou vyvolávať zlobu a nenávisť medzi slovenským národom.
Normálnym ľuďom sa rozum zastavuje nad sprostosťou niektorých našich spoluobčanov za každou snahou vyvolávať zlobu a nenávisť medzi slovenským národom.
Neberiem nikomu nič, ctím si každého názor na politiku, spoločnosť a na deje okolo nás. Ale normálnemu človeku sa zastavuje sa rozum nad tým kde sa berie toľko nenávisti a zloby v nežnej žene pani Jana Tutková.
Pani Eva Štenclová ohúril ma bombastický nadpis vášho príspevku a tak som si zo záujmom prečítal váš článok ktorého obsah a detaily o rodine Vagačovcoch a ich bryndziarne v Detve som už asi dvadsať rokov poznal z rôznych iných publikovaní v tlači, rozhlase a pod. To, že vás osud bryndziarov z Detvy zaujíma je v poriadku, ale vám nejde o to, že zanikla mala tradičná firma, ale o niečo iné. Vám ide o to aby ste špinila slovenskú históriu, lebo ten nadpis v titulku vzbudzuje dojem nejakej obrovskej katastrofy zo zrušenia malej firmy ďalekosiahlymi dôsledkami pre celé Slovensko, ale aj pre svet. Nechcem vám radiť, ale keď chcete ohúriť tak skúste koľko fabrík, družstiev a rôznych iných organizácii zrušili po roku 1989 terajší kapitalisti. Zmapujte koľko sto tisíc ľudí prišlo o prácu. Zmapujte koľko ľudských tragédii zapríčinila nezamestnanosť a následne bezdomovectvo. Prajem príjemnú neďeľu a porozmýšľajte nad sebou.
V každom národe sa nájdu jedinci, ale aj skupiny ktoré nesúhlasia z väčšinou a rozbíjajú jednotu národa, alebo štátu. Myslím, že Slováci si začali uvedomovať, že sú národom až po II.SV v období budovania socializmu, ale im to dlho nevydržalo a po prevrate v roku 1989 sme sa začali atomizovať /rozdeľovať/ najprv na báze politickej pokračovalo to národnostnými trenicami a generačnými a vrcholí to dosadením platených renegátov cudzích mocnosti na rozbitie slovanských národnosti.
Slováci ako národ sa v Uhorska konštituovali zhruba pred 180 rokmi zásluhou Štúra, Hodžu a Hurbana. Od roku 1918 začali žiť v spoločnom štáte pod pod názvom Československo a v roku 1993 ako samostatná republika z politikmi ktorí nikdy samostatne predtým nerozhodovali o svojom národe. Už 35 rokov vedú Slovensko, raz horší, raz lepší politici, ale tento človek ktorý sa nejakým podfukom dostal do parlamentu a potom aj na post predsedu vlády SR nerobil časti Slovákov toľko zla a hanby, že ešte 10 generácii po nás pri spomienke na muža menom Igor Matovič bude naskakovať husia koža.
Chorvát sa mi pýtal čo za človeka tam chodí okolo mora a otravuje ľudi. Tak som mu povedal, že je to slovenský politik, člen slovenského parlamentu a bývalý predseda vlády. Tak ma vysmial, že vraj je to určite blázon a žiadny bývalý predseda vlády SR a žiadny poslanec.
Chorvát sa mi pýtal čo za človeka tam chodí okolo mora a otravuje ľudi. Tak som mu povedal, že je to slovenský politik, bývalý predseda vlády. Tak ma vysmial, že vraj je to určite blázon a žiadny bývalý predseda vlády SR.
Páni a dámy ktorým kole oči apartmán manželky ministra Kaliňáka v Chorvátsku. Pri najbližšej dovolenka v Chorvátsku namiesto vylihovania na pláži skúste sa prejsť po pobreží, alebo prístave uvidíte koľko bežných, obyčajných Slovákov vlastni apartmán, alebo nejakú lodičku. Nie sú ich tisíce ako vykrikuje šialenec Magorovič, ale za 36 rokov kapitalizmu na Slovensku je ich tam viac ako okolo Šíravy.
Každé divadlo, film, alebo iné umenie by si malo na seba zarobiť a nie čerpať financie od štátu. V prípade, že umelci chcú produkovať svoje umenie a nie sú zárobkovo samostatní tak by sa mali financovať sami, alebo si nájsť sponzorov a im finančne vykryl ich tzv. umeleckú produkciu.
Svojho času som v ČT sledoval Šípovú show Všechnoparty kde v ľudovom kroji vystúpila nejaká vraj slovenská herečka pôsobiaca v Čechách. Sprvu som myslel, že chce určitým spôsobom propagovať ľudovú kultúru Slovenka, ale to čo slovne spustila na adresu Slovenska, jej vlády a ministerky kultúry SR tak to vyzeralo, že práve opustila psychiatrickú liečebňu.
Ako herec je dobrý, alebo bol dobrý, vedel svoje úlohy zahrať. Pochybujem o ňom ako o človeku ktorému v staršom veku zachutila vojna, krv Ukrajincov a Rusov ktorí sa aj jeho pričinením navzájom vyvražďujú.
Navrhujem aby sa vojnochtiví politici EÚ na čele z Makrónom v prvom rade bežných Ukrajincov, vojakov a ich materí opýtali či chcú bojovať do posledného Ukrajinca. Podľa ich odpovede potom nech zbroja a navzájom sa vyvražďujú Anglosasom uvoľnia životný priestor o ktorý sa už tisíc rokov bez úspechu usilujú..
Európski demokrati kde sú ľudské práva seniorov?
Načo zvolávať mimoriadny európsky samit, je to iba mrhanie časom. Veď podľa doterajších vyjadrení štátov zainteresovaných v tejto nezmyselnej a vyprovokovanej vojne mier chce zatiaľ iba Rusko a USA ostatní Europania z Kanadou a Austráliou chcú bojovať ďalej.
Takže nádej po zvolení nového amerického prezidenta D. Trumpa ktorý sa dostal k moci sľubmi, že ukonči krviprelievanie a dosiahne ukončenie rusko-ukrajinskej vojny a nastolenia mieru trvala iba necelí mesiac.
Veľmi rád by som sa ja a zrejme aj milióny mierumilovných ľudí opýtali všetkých mocných tohto sveta komu vlastne sa už da veriť keď tí najväčší tzv. demokrati si z bežných ľudí robia dobrý deň a klamu.
Vážení občania Slovenskej republiky, myslím, že pani Studénkova za tej svoj rozmar ani nemôže. Treba brať na zreteľ, že slovenská herecká divá pani Studénkova je už dáma v rokoch a je možné, že je to už pokročila starecká demencia ktorá ju odradila od prijatia štátneho vyznamenanie.
Prajem jej veľa zdravia a prijemný dôchodcovský odpočinok
Slovákov k emigrácii za R-U a I. ČSR dohnala obrovská bieda a chudoba. V ére socializmu to boli politické aj kriminálne problémy ale väčšinou to boli problémy ekonomické a vidina lepšieho života na západe. Po roku 1989 je to odchod do emigrácie za prácou a lepším zárobkom. Aj vtedy emigrovali väčšinou mladí ľudia tak ako teraz, takže netreba robiť paniku je to prirodzený jav slovanských národov.
Emigrácia Slovákov je problém nielen dneška, ale už vyše 150 kedy sa započalo uznávať Slovákov uznávať ako národnostnú menšinu v rámci R-U monarchie. Masovou emigráciou bolo obdobie od roku 1880 až 1914. Vysoké číslo sa udáva aj za obdobie 1918-1945. V čase socializmu emigrovalo zo Slovenska asi 150 tisíc ľudí. Najmasovejšou emigráciou Slovákov je obdobie po roku 1989 až doposiaľ. Až 95% emigrantov ktorí opustilo Slovensko sú tzv. ekonomický emigranti.
Máš pravdu CoNove88 nech píše, ale pravdu nie bludy. Masovosť dovoleniek nastala až začiatkom šesťdesiatych rokov minulého storočia kedy ROH vybudovalo hustú sieť odborárskych zariadení, hotelov, ale aj pionierskych táborov v Československu a v spriatelenom zahraničí NDR, Bulharsko, Maďarsko, Juhoslávia a pod. Je pravdou, že do kapitalistických krajín bol problém ísť na dovolenku, lebo to bolo limitované devízovými prostriedkami štátov ktoré Československo využívalo na dovoz potrebných komodít, lieky, citrusové ovocie, káva, špeciálne stroje a pod. ktoré sa v tuzemsku nevyrábali, alebo nepestovali. A čo sa týka hraničných kontrol, tie existovali aj medzi kapitalistickými štátmi navzájom.
Odporúčame