K vyšetrovaciemu spisu by mali podľa zákona mať prístup len vyšetrovatelia, prokurátor a advokáti obvinených a dosť. Ani novinári , ani policajní prezident , ani nikto ďalší , tak by to v právnom štáte malo byť , lenže dnes je už stav taký, že jediné správne riešenie sa ukazuje zverejniť všetko , lebo už aj stará Blažková vie viac ako vyšetrovatelia.


