Blbosť Slovákov je nekonečná. každá dedina chce mať priemyselný park, lebo ho už má susedná, a keď už ho má zistí , že tam nemá kto robiť. Cudzincov Slováci nechcú , lebo nemajú radi nikoho ani tých odroňov zo susednej dediny a už vôbec nie cudzincov. Slováci chcú vyššie dôchodky, vyššiu materskú a pod. ale ani nositelia Nobelovej ceny za ekonómiu im nedokážu vysvetliť , že na to treba robiť a aj tí cudzinci im na to robia. Absolútnym debilizmom je názor primátora Serede , že keď budú vyššie platy Slováci sa vrátia domov, no to by fakt museli mať rozum ako pán primátor. Inak futbalisti Serede bojujú o postup do prvej futbalovej ligy , pretože firmy v Seredi ich podporujú ak odídu budú hrať v Seredi akurát okresné majstrovstva, ale to Slovákovi nevysvetlíš.


