čo ma privatizacia so zdravotnými službami? Solidarita je aj to ked sa dotuju štatne podniky a pracovne miesta peniazmi, ktore mohli byť trebars poskytnute aj na zdravotne služby?
čo ma privatizacia so zdravotnými službami? Solidarita je aj to ked sa dotuju štatne podniky a pracovne miesta peniazmi, ktore mohli byť trebars poskytnute aj na zdravotne služby?
Je jedno či je to KDH, Smer alebo SDKU. Všetky verejne podniky su tunel. Raz širší inokedy užší.
Ekonom by to nerobil. Ale štatne podniky nie su riadene ekonomami ale politikmi. Je to ich podstata. Ako vytvoriš mechanizmy aby ovca nežrala travu ale maso? :))
S tým sa dá suhlasiť. Ked začali komunisti po roku 1948 kradnuť sukromný majetok a vraždiť ludí, ničiť cele rodiny a potom v roku 1953 penažnou reformou okradnuť miliony ludí o ich celoživotne uspory bolo to naozaj neludske a hrozné. Bohužial uplynulo priliš vela rokov na to aby sa napravanie zločinov komunizmu vo forme navratu majetku ludom cez privatizaciu spravilo bezchybne.. Povodni vlastnici boli bud popravení, obesení, emigrovali a samozrejme boli umelo vybudovane aj uplne nove fabriky. Kapitalizmus potrebuje kapitalisticku vrstvu a tak ju bolo treba narýchclo spraviť. Nikto nemal v roku 1990 par desiatok či stoviek milionov na fabriku...A tak sa to rozdelovalo v prospech politicky poslušných a prislušných ludí...vačšinou gaunerov. Alebo sa to mohlo predať alebo podarovať zahraničnám firmam. Kradnuť začali prvi komunisti, dnes je to len pokračovanie po 40 rokoch.
SMER a SNS maju minimalne jednu vec spoločnu. Pojdu do vlady s absolutne každým, kto ich nechá v klude kradnuť, tunelovať a živiť svojich sponzorov a mecenašov.
Ak sa zvihnu ceny platia ich tí čo kupuju. Ak štát dotuje straty z dani všetkých občanov, platia aj ti čo nekupuju. A v tom je nespravodlivosť.
Je v tom trochu problem, lebo to čo patrí všetkým zaroven nepatrí nikomu. Štátne podniky naozaj svojim sposobom patria všetkým. Ale každemu niečo ine. Vytunelovane peniaze a zisky patria sponzorom, mecenašom, štatnym nominantom a politickým stranam, straty a dlhy patria občanom.
Robertovi Ficovi treba naozaj závidieť jeho voličov. On nechá štátne podniky svojim sponzorom a mecenášom na rozkradanie a jeho voliči mu za to ešte podakuju. Potom tie vytunelovane peniaze zaplatia zo svojich daní a podakuju ešte raz. :))
Ano. V tom pripade, bud vstupiš do Smeru alebo ho zasponzoruješ. Sudruhovia ťa potom zo štatneho bohato odmenia.
Mechanizmy existuju iba na papieri. Ich učel je zatemniť občanom zrak. Kým pridu na to, že su iba na paradu, je už neskoro.
Suhlasim, že ho treba chraniť. Pred zlodejmi z radov politikov. Ved preto sa privatizuje.
V podstate maš pravdu ked sa na to pozrieme očami pokrytca a zlodeja. Len hlupak by predal štatny majetok, z ktoreho može cele 4 roky kradnuť. Ak poctivých politikov považujeme za hlupakov tak v tom je niečo pravdy.
To bola naozaj zasluha :)...neprivatizovali, lebo ich sponzori mali v tých štátnych podnikoch slubene teple miesta. Vysledkom su stovky milionov strát na pleciach chudobných, ktore dnes zaplatia cez zvyšovanie DPH a cien.
Sučasna vlada nikdy netvrdila, že vie riadiť štatne podniky. To tvrdil sudruh Fico a jeho lumpenbanda. Nasledne to aj preukazali...stovky milionov vytunelovanch EUR, dlhy a dotacie z penazi pracujucich Slovakov.
Neboj uvedomujem si to. Uvedomujem si aj to, že železnične spoločnosti maju dlh 950 milionov EUR, ktore budeme my všetci splacať. A to naozaj prinesie utrpenie celemu Slovensku. Za to mohlo byť trebars par onkologických pristrojov do každej nemocnice v 8 krajoch. Ale bohužial socialni netvorovia zo strany Smer to radšej rozflakali, prejedli a rozkradli.
Neviem odkial si vzal tieto hluposti ale opravim ťa...V Čine je takmer 80% kapitalu v sukromných rukach a čim vyšši bol ten podielpodiel tým rýchlejšie rastla činska ekonomika. Statne firmy v Čine su v oblastiach energetiky, ťažobneho priemyslu. Je tam okolo 200 velkých štatnych podnikov čo je na taku krajinu nič extra. Čina je najkapitalistickejšia krajina Sveta. Odbory maju minimalne prava a minimalna mzda je len kozmetická.
Odporúčame