teraz neviem presne, no mám pocit, že toto vypisuješ už cca 12 rokov stále dookola...len ešte si nepísal, prečo si vlastne " tam " nezostal, ale žiješ tu...
čiastočný profesionálny vojak...a to je kto ?
teraz neviem presne, no mám pocit, že toto vypisuješ už cca 12 rokov stále dookola...len ešte si nepísal, prečo si vlastne " tam " nezostal, ale žiješ tu...
čiastočný profesionálny vojak...a to je kto ?
" Tých čo bojovali, bratov Mašínovcov..." ....škoda, že v článku sú práve títo vrahovia spomenutí...
https://blog.sme.sk/teodorhasala/politika/va…
A toto Ti neprekáža ? Nemezis uverejňuje články iných autorov, no neuvádza zdroj.
radosť ? nefandí si :-)))...nebol si vojak, tak sa nenavážaj do iných, nemáš na to právo...
ja som si donedávna myslela, že Zalužnyj by mal byť prezident, no ukrajinci s ktorými som pracovne každý deň v kontakte ma presviedčajú, že sa vraj mýlim...tak neviem kto by tam mal byť na poste prezidenta
Zelenského už neznášajú aj vlastní, to nevieš kormidlo ? Zájdi do Užhorodu a opýtaj sa na ich názor, budeš prekvapený.
https://www.teraz.sk/slovencina/slovencina-n…
Podľa niektorých tu prítomných sa vraj mýlim ja a aj Spravodajský portál Tlačovej agentúry Slovenskej republiky...no čo už, es fiel mir ein :-)))
Je ne parle pas français.
Bez fotkypalenque
13432922 dnes
22:37Reagovať | Nahlásiť | Ignorovať | Dobrý príspevok
viem, že nehovoríš po francúzsky....lenže ty neovládaš ani jazyk slovenský, a nenecháš si ani poradiť... :-)))
Medzi často nesprávne používané výrazy patrí jednoznačne použitie väzby napadlo ma, napadlo mi. Ktoré spojenie je správne? Kedy ma to napadá a kedy mi to napadá?
Napadlo ma to. Práve toto spojenie počúvame azda najčastejšie. No nie je správne. Ide o nesprávne použitie väzby slovesa napadnúť v tvare genitívu. Správny tvar má formu datívu – napadlo mi to. Nejde len o formálnu chybu, ale aj významovú. Genitívny tvar slovesa napadnúť – napadlo ma – má význam slovesa zaútočiť, prepadnúť, používa sa len v súvislosti s nejakým útokom. Napadnúť ma môže napríklad medveď či zlodej.
Ak ho používame vo význame, že nám napadá nejaká myšlienka, niečo nám príde na um, použijeme tvar datívu. Ani vo sne mi to nenapadlo. Napadla mi vskutku zaujímavá myšlienka.
..toto je určené pre nick palenque, dúfam, že to už teraz pochopil
Mne osobne prekáža ten " módny " trend výberu krstných mien, rodičia by mali podľa iných kritérií vyberať mená pre svoje deti, napr. aj podľa toho, či sa to krstné meno hodí k priezvisku ...aby nevzniklo napr. Scarlet Mrkvičková.
Meno Nina má pôvod v Grécku a v preklade znamená "dievča". Je to skrátená forma mena Antonina alebo Catheriny.
Meno Nina má rôzne významy a symboliku v rôznych kultúrach a tradíciách. V gréckej mytológii sa Nina považuje za ochrankyňu morských ciest a plavcov. V ruskej kultúre je Nina tradičné mena pre dievčatá a má význam "mäkká", "jemná" alebo "pokojná".
V mnohých iných kultúrach sa meno Nina spája s rôznymi významami a symbolikou, ako je sila, krása, múdrosť, odvaha alebo pokoj. Mnohé známe osoby nesúce meno Nina sa stali vzorom pre mnoho ľudí na celom svete.
Celkovo by sa dalo povedať, že meno Nina je považované za príjemné, jemné a elegantné. Jeho nositeľky sú často vnímané ako ženy s osobitným pôvabom, silnou osobnosťou a vnútornou krásou.
Odporúčame