rec je o priemernom hrubom plate (bez vrcholového manazmentu) ... co je na tom nejasne? Dotazovanim robotnika za pasom tuto hodnotu len tazko zistis!
rec je o priemernom hrubom plate (bez vrcholového manazmentu) ... co je na tom nejasne? Dotazovanim robotnika za pasom tuto hodnotu len tazko zistis!
Porovnávať môžeš ,koľko chceš ... vždy to bude subjektívne. Ak sa ti v US pretacaju niekde nad cenami oči , ver tomu , ze takych miest by si našiel dosť aj u nás na Slovensku, mozno ešte viac .Ak uz chceš porovnávať , môžeš porovnávať paritu kupnej sily ... alebo ešte lepšie , životnú úroveň , ci kvalitu života ... síce tiež subjektívne "veličiny" ale vypovedajúce o tom , ako ľudia , obyvatelia vnímajú tu ktorú krajinu. A tam veru mame čo doháňať , o tom sa snáď nemusíme ani baviť .
A k tomu "základnému ľudskému právu" mat sa lepšie ... keď sa zan vedia postaviť Gréci , Taliani , či Francúzi (a veľmi intenzívne ), prečo ta prekvapuje ,keď sa podobne začínajú správať aj Slováci ??? A to balenie kufrov ... to uz tu bolo . Presviedčajú nás predsa , ze sme predsa členom elitného klubu ... nie nejaká kolónia .
Nuž, keď neboli veľké účasťou a ani obsahom , tak treba aspoň o nich veľa a veľkolepo písať ;)
a tie intelektuálne hesla to si napísali "študáci" sami , či im s tym pomáhali naši "nedocenení učitelia" ? alebo to je dielo kreatívcov od obyčajných, ktoré účastníci fasovali ako súčasť demonstracneho balíčka?
žiaľ, nezbavili sme sa ... boli akurát vytlačení z mediálneho výslnia a mnohí len čakajú , kým národ na týchto dzurindov,miklosov, demesov,budajov zabudne. A popri tom z úzadia robia , to čo robili predtým a prostredníctvom rôznych, samozrejme štedro dotovanych, mimovládok,"think tankov", konzultačno - poradenských firiem šíria "osvetu a dobro"
Nie je rozdelene len UK, rozdelena je celá únia, Europa , cela svet. A co teraz? Co tak trocha hrdosti a sebavedomia,hmm? Co tak menej ocakavani a spoliehania sa na druhych, ze vsetko vyriesia za nas ... lebo len oni su dokonali a ti najlepsi? Nie su a nevyriesia za nas nic !!! A su presne taki, ako sme my .. dobri aj zli, schopni aj neschopni.To, kde sme v hokeji, je tiez nasa nemohucnost a nejednost ... a nebudem ocakavat, ze ked nam z Bruselu ci JuEsEj dodaju hracov, budeme majstri sveta. Unia potrebuje velke zmeny ... ale dopracovat sa k nim v spolku rôznorodých 28 clenov, je zial v dohladnom case nemozne. Osobne si myslim, ze realny brexit nikdy nenastane ... skor sa dockame "prerodu" unie. uvidíme, ci k lepsiemu alebo horsiemu.
To nie je o odvahe a ani o neistom výsledku . Ten výsledok bol veľmi dobre "zaistení", než akože
pán S. Johnson objavil tuto senzáciu , to si píš.. a niekomu to veľmi dobre sadlo do karát. Vieš si predstaviť niečo podobne v Európe alebo kdekoľvek inde na svete ? Inak celkom úsmevné tie obžaloby , hlavne tie prvé dve - sprisahanie a narušovanie spravodlivosti
Môže byt aj 100 televízii a 1000 novín ( aj tak je 99% z nich o tom istom )... ale určite nie som tak naivný aby som si myslel , ze v dnešnej "slobodnej" dobe, moju postu, smsky, či e-maily nikto nesleduje, či nečíta , pokial na tom samozrejme ma nejaký záujem. A keď ten záujem niekto ma , tak to určite nebude robiť tak amatérsky , ze mi o tom bude posielať info . Takze o čom je celé toto divadlo ?
No vidíš ... ja mám pocit , ze v tomto štáte to vie už každý ;) kto je zlodej , kto je vinny, koho treba zavrieť ... pisat o tom ešte Matovičovi je škoda papiera a atramentu.
Tento šašo uz naozaj nevie , ako uputat pozornosť. Normálny človek uz nevie či sa ma smiať alebo ho ľutovať keď vidí toto emocionálne teatro. Vraj "Cenzúra" listov upozorňujúcich na korupciu ? No neviem kto by to oznamoval touto cestou a prečo práve Igorovi . A keď uz by ma ozaj zaujímal supertajny obsah nejakých listov poslancom , dnes nie je žiadny problém sa k nemu dostať, bez toho aby o tom adresát vedel aj bez otvorenia obálky . K čomu toto celé divadlo?
ze si uz nedaju tito europapalasi pokoj. Fakt su slepi, hluchi? Nech si maltania (taliani, greci) vyplacaju kolko chcu a komu chcu,... ale hlavne zo svojho.
Tak skoro nezmiznú ... poznajuc nasich najvacsich telko operatorov, ich fungovanie a vzajomne vazby, tak by som sa predcasne urcite netesil.
Tieto stanice, podobne ako aj tv wau,ci dajto, vznikli cisto ucelovo, len preto, aby sucasni vlastnici udrzali vysielacie pasmo a neprisla nedajboze konkurencia. Snad si niekto nemysli, ze tieto stanice si dokazu na seba realne zarobit ...
"vyrovnaný rozpočet je skoro nezmysel a utopia" ... nuz nepovedal by som. Ano, v sucasnom "kapitalistickom" zriadeni sa hlavnym postulatom stali dlhy. Kto ich nema, ako by nezil. Priam dokonaly nastroj na spekulativne prelievanie kapitalu a získavanie moci. Nic, len fiktivne cisla v bankových systémoch a na burzách a rozhoduju o celom svete, o ludskych zivotoch... ake elegantne. Ale co myslis, aku ma takyto system buducnost? Dokedy moze tento svet este fungovat "nad pomery"? A ake su dosledky?
To ze ludia maju dnes ine "pracovne" ocakavania, je zcasti pravda ... a mozme za to vinit vladu, skolstvo, neviem koho ... ale hlavne asi sami seba. Na druhej strane ale ... spusta ludi stale chodi robit remesla do cudziny, spusta nasich ludi tam pracuje aj v priemysle alebo chodia na farmy atd.... Takze??? Myslis,ze tam vsetci sedia v uradoch na dobre platenych manazerskych poziciach? Samozrejme, vsetko je to o vlastnictve kapitalu a následnom rozdelovani zdrojov. A tieto rozdiely sa nevyrovnaju, ale naopak prehlbuju... aj v ramci EU.
To co si napisal, je samozrejme pravda ... resp. bola. Pred 25 rokmi to boli prave krajiny ostbloku, ktore pomohli k rastu zapadu (a nahradili tak "vypadok" koloniálneho systemu). Teraz je uz ale situacia ina ... "nasa" ekonomika je uplne otvorena a co je este horsie ... z velkej casti uz v cudzích rukach. A nasu "rolu" postupne preberaju dalsie krajiny smerom na vychod. Vystupenim z tohto zdeformovaného spolku by sa na tom nic zasadne nezmenilo. Cudzieho vlastníka neprinutis, aby sa staral o blahobyt niekoho cudzieho, pokial to on sam neuzna za vhodne a vyhodne. Takze ano ... jasne podmienky sa mali nastavit hned na zaciatku, teraz uz mozeme akurát tak plakat.
Myslel som fungovanie financnych trhov, obchodovanie s tzv. derivátmi a chrlenie "nekrytých" penazi. O tom su vsetky tie "bubliny" a nasledne krizy. Chces dosiahnut prerozdelenie statkov? Nepotrebujes k tomu municiu ... staci vyvolat strach, nepokoje, obcianske konflikty ... a na to staci dobre nasmerovany (dobre "investovany") kapital.
a co su to vlastne tie emisne normy? ochrana zivotneho prostredia? nie ... v prvom rade jeden velky a velmi lukrativny biznis ... a rovnako tak rozne patenty a ochranarske opatrenia. Ludia vo velkomestach sa tam dusia, zial ... ale o nic lepsie to nie je ani v tych nasich "zapadnych" velkomestach. A nakoniec, ktoze to ten "spinavy" biznis vlastne v cine zalozil a rozvija? Prekvapivo nase zapadne "uvedomele" korporacie, ktorym samozrejme ide len o tie najuslachtilejsie ciele - $$$
mas uplnu pravdu ... a co je uplne najhorsie, je, ze sme sa pri tejto "vyfabrikovanej" devalvacii zbavili vlastne takmer vsetkeho majetku, co tento stat mal a ktory kontroloval. A tak nam teraz nezostava ine, ako suchat nohami a v roli statistov sa prizerat, co sa okolo nas deje. Mali sme byt vraj dravym azijskym tigrom, no stali sme sa maciatkom v zlatej, teda skor asi dost hrdzavej klietke, ktore budu este vdacne, ze kazdu investiciu zo "zaostalého sveta" dalekeho vychodu.
Odporúčame