Len pre vysvetlenie ,Nord Stream 2 je plynovod z Ruska do Nemecka,pre Slovensko to znamená to,že budeme naďalej brať plyn z Ruska,len už nepríde cez Ukrajinu,ale cez Nemecko,bude drahší,a Slovensko príde o milióny za tranzit na západ,ktoré zhrabne Nemecko,reálne to prebehne za cca 5 rokou,Ukrajina je ako tranzitná krajina nespoľahlivý partner,tak sa to píše tu v Nemeckých novinách

