Ďakujem
Ja som sledoval niekoľko hodinový priamy prenos z vynesenia rozsudku, na verejnoprávnej českej TV. Odsúdené neboli za to ČO spievali, ale za to, že tak urobili v chráme, nedôstojne oblečené, že napriek zákazu, ktorý je vyvesený pri vstupe do chrámu, tam filmovali, spievali, robili gestá urážajúce náboženské cítenie, že pri svojom "predstavení" boli obrátené chrbtom k ikonostasu, v priestore, ktorý má byť pre bežného veriaceho neprístupný.
"V ikonostase je trojo dverí. Cez stredné, tzv. cárske (kráľovské) dvere môže prechádzať iba biskup, kňaz, diakon alebo kráľ (cár). Počas liturgie cez ne kňaz vynáša Telo a Krv Kristovu. Bočné dvere (severné a južné) sa nazývajú diakonské. Kompletný ikonostas má päť radov, každý rad (jarus) má ustálený zoznam ikon." (zdroj Wikipédia).
Na tie "umelkyne" zavolali políciu veriaci a chrámová služba preto, že nechceli poslúchnuť pokyny aby so svojim vyčíňaním prestali a na upozornenia reagovali oplzlými nadávkami a urážkami veriacich.
Mohol by si ten časopis a tú šéfredaktorku menovať? Alebo si naletel na "kačicu"?
Oprav si to mudrlante: "Wir kennen unseren Pappenheimer, seit 1918, leider" a nedělej tady chyrýho, když na to nemáš!
Nebyť toho, že sa k náboženstvám priznávali aj občania, ktorí ich vlastne v bežnom živote nepraktizujú a urobili tak iba preto, že ich rodičia kedysi dali pokrstiť alebo obrezať, bolo by tých ateistov podstatne viac.
"A druhou, ešte oveľa vážnejšou, prekážkou je platnosť kontroverznej zmluvy medzi Slovenskou republikou a Vatikánom, ktorá najsilnejšej rímskokatolíckej cirkvi priznáva mimoriadne privilégiá."
Čert nám bol dlžný tú vládu, ktorá takúto "zmluvu" podpísala!
Živnou pôdou pre rast nevraživosti voči nemenovanému etniku na Slovensku je v prvom rade tolerovanie jeho čoraz viac narastajúcej drzosti, nedodržiavania akýchkoľvek noriem slušného spolunažívania, tolerovanie agresivity a úplného ignorovania platných zákonov a predpisov. Tento rast nevraživosti "prihnojujú" rôzne mimovládne organizácie, nadácie a podobne, ktoré akýkoľvek oprávnený zásah proti negatívnym konaniam nepríspôsobilých príslušníkov tohto etnika nekriticky označujú za rasizmus,extrémizmus a a prióri odsudzujú všetky opatrenia, ktoré sa navrhujú na riešenie tejto otázky a na ochranu slušných ľudí. A tak aj slušní a tolerantní ľudia, ktorí sa dostanú do neriešiteľnej situácie, keď sa nemôžu dovolať svojich práv a ochrany pred agresívnym správaním sa tohoto privilegovaného etnika, sa postupne začínajú stotožňovať s tými, ktorí presadzujú radikálne riešenie týchto otázok.
Navrhujem pani Balážovej, aby titulok maličko pozmenila: "Extrémizmus neprispôsobilých občanov na Slovensku rastie".
To je tá najmenej schodná, drahá a zdĺhavá cesta. Oveľa jednoduchšie riešenie je to, ktoré som uviedol v svojom príspevku nižšie. Stačilo by, aby sa pán minister a podpredseda vlády obrátil na legislatívny odbor vlády (alebo je to správnejšie legislatívna rada vlády?) s požiadavkou, aby vypracovala návrh na úpravu Ústavy alebo návrh ústavného zákona, ktrý by umožňoval zmrazenie alebo i zníženie platov aj sudcom a prokurátorom. Bolo by to racionálnejšie, než o tom rozprávať na tlačovkách. Nepochybujem o tom, že takýto návrh by v parlamente mohol prejsť aj v skrátenom konaní a pri tej väčine, ktorú strana SMER SD v parlamente má, by sa určite našlo dosť poslancov opozície, aby sa dosiahla požadovaná ústavná väčšina. Pri dobrej vôli by sa to celé dalo stihnúť v časovom úseku 2 - 3 mesiacov.
Ani jeden, ani druhý nemajú čo do toho hovoriť. Predchádzajúca iniciatíva poslancov o znižovanie platov v š e t k ý c h ústavných činiteľov stroskotala na náleze Ústavného súdu.
Myslím si, že oveľa rozumnejšie by bolo, keby sa pán minister a podpredseda vlády obrátil na legislatívny odbor vlády s návrhom, aby vypracoval takú úpravu Ústavy alebo znenie ústavného zákona, ktorá by umožňovala zmrazovanie alebo i znižovanie platov aj sudcom a prokurátorom, než o tom rozprávať iba na tlačovkách. Pri tom počte hlasov poslancov, ktoré dnes strana SMER SD v parlamente má, by určite nebol problém získať na svoju stranu ten chýbajúci počet hlasov, aby sa dosiahla požadovaná väčšina potrebná na prijatie ústavného zákona.
Po slovensky by si sa mal spýtaľ : Čí titulok .... Slovo "koho" by bolo náležité v otázke napr. "koho si počul?" alebo "koho si videl?."
Život ma naučil neveriť ľuďom, ktorí o sebe vyhlasujú že sú čestní, nehovoriac o tom, keď to zvýrazňujú veľkým písmenom.
Pán Kaplan, ďakujem za vymazanie mojich príspevkov. Nenávisť a zloba v srdci opäť zvíťazili. Prajem príjemný víkend!
Nepochopil som ako táto Tvoja reakcia súvisí s tým, čo som napísal o tom, kedy bol natáčaný film Všichni dobří rodáci. Čo s tým má spoločné daňový systém? Dokážeš vôbec ešte chápať to, čo prečítaš?
Vieš kedy bol natočený ten film a kedy sa odohrával spomínaný rozhovor medzi pánom Brzobohatým a postavou, ktorú mal hrať? Bol to rok 1968! Tu nešlo o to, či mu ten človek ešte môže alebo nemôže ublížiť, ale o životnú filozófiu hlavného hrdinu filmu, ktorý napriek krivde a útrapám ktoré musel prežiť, neživil v sebe nenávisť. Zabudnúť nezabudol, ale ako povedal, žiť s nenávisťou v srdci, to by nebol život ale peklo.
Ospravedlňujem sa za rad "preklepov", ale čas už pokročil a pozornosť otupela .............
A to sa s ním takto priateľsky bavíš? Spýtal sa prekvapený umelec.
Víš, Radošu, s nenávisťů v srdci sa nedá žíť. Živit v sobě nenávisť, to by nebyl život, ale peklo.
Neviem, či som si to dobre zapamätal od slova do slova, ale podstatu tej myšlienky prostého človeka, ktorý prežil ťarchu uzrady a utrpenia som v podstate zachytil.
Nuž a prečo Ti to tu píšem? Lebo si myslím, že by si sa nad tými slovami mal zamyslieť aj Ty, Kaplan.
Nazvať problém s rómskou komunitou banálnym, to môže iba človek, ktorý nevie o čom hovorí, poprípade natoľko zaslepený svopjou nenávisťou, že stráca súdnosť.
Ak by si chcel poprieť svoje vlastné vyjadrenie, tu je citácia z Tvojho blogu:
"Nielenže sa neosvedčili, oni vykazujú prítomnosť absolútnej neschopnosti riešiť čo i len banálny problém – napríklad otázku Rómov na Slovensku – a presúvajú ho alibistický na Matoviča."
Nedávno, po úmrtí R. Brzobohatého, uviedla česká televízia spomienkový dokument, v ktorom okrem iného tento skvelý herec spomínal na prácu na filme Všichni dobří rodáci a na rozhovor s človekom, ktorý bol predlohou jeho postavy. V priebehu rozhovoru prechádzal popri nich jeden obyvateľ dediny, s ktorým sa tento človek pozdrav a prehodil niekoľko priateľských slov. Keď okoloidúci prešiel, spýtal sa pán Brzobohatý, že kto to bol. To je ten, čo ma vtedy udal - znela odpoveď.
Pokračovanie ...
V tom sa najviac "preslávil" nositeľ Nobelovej ceny pán Gorbačov, ktorý hlásal "glasnosť", ale pred vlastnými obyvateľmi a svetom niekoľko dní zatajoval haváriu v Čenobyle!
Neviem, možno sa mýlim, možno mám pravdu ak napíšem, že podľa toho, čo sa o tejto kauze popísalo a narozprávalo, je viac pravdy na strane britských úradov. Čo ma k tomu vedie?
a). Manželia Čonkovci vycestovali do V. Británie so štyrmi deťmi, hoci neovládali úradný jazyk, nemali vopred dohodnutú prácu, ubytovanie, skrátka nemali ani minimálne sociálne zázemie. Zrejme sa spoliehali na štedrý sociálny systém vo VB.
b). Namiesto toho, aby deti ponechali dočasne v opatere starých rodičov v SR, a až po vybudovaní si aspoň minimálnych sociálnych podmienok vo VB, vzali za sebou i deti a "zapracovali" na ďalšom - piatom.
Podľa mňa to nesvedčí o ich zodpovednom prístupe k výchove a starostlivosti o detí.
c). Keby energiu vynaloženú boju za navrátenie detí (zrejme ich nemalého príjmu do rodinnej kasy) boli od počiarku venovali riešeniu svojej zamestnanosti, ubytovania a podobne, mohlo to dopadnúť pre nich priaznivejšie.
Týmto nechcem tvrdiť, že zo strany britských úradov bolo všetko O.K.
Odporúčame