O vetroch rozprávajú aj mnohí chovanci z domovov sociálnych služieb :-)
O vetroch rozprávajú aj mnohí chovanci z domovov sociálnych služieb :-)
Milá Mária, zle si ma pochopila - pokusím sa Ti to vysvetliť. Detektor lži som nespomínal v spojitosti s našími politikmi, ale s istou "mučedníčkou", ktorej sa aj naša vláda ospravedlňovala a ktorá hovorila o vycestovaní do Svätej zeme za účelom výpovedania na detektore lži, lebo našim neverí. Po druhé, nesťažujem si na malý dôchodok - mne vystačí tak, že masačne ešte ušetrím cca 100.-€, za čo si doprajem rôzne radosti, ako je nákup kníh, hudobnín a podobne, ale na cestu do Svätej zeme by to nestačilo. Nuž a po tretie, celé to bolo myslené ako irónia na populistické a nepremyslené kroky Nemecka pri odstavovaní jadrových elektrární. A úplne na záver; zo žiadnej škodoradostnosti Ťa v žiadnom prípade neupodozrievam, to ja sa k nej úprimne priznávam, aj bez toho detektora.
Za PRAVDU treba bojovať a neusále ju udržiavať tam, kam patrí. To nijako nevylučuje zapájanie sa do debát na iných témach, napríklad o požiadanách , ktoré boli zformulované včera na protestnom zhromaždení v BB.
To mali urobiť už v minulom roku. Teraz je to iba dobre premyslený predvolebný, populistický ťah.
Chápate to zle, ja jsem odešel už pět minut před svým odchodem :-)
Nechcem sa škriepiť. Každý máme na to svoj názor - podľa mňa obnovenie protestných manifestácii najneskoršie 100 dní po voľbách je rýchlejšie riešenie, než niekoľko mesiacov zbierať podpisy na referendum, ktoré bez p r e d c h á d z a j ú c e j zmeny Ústavy nemusí byť pre poslancov záväzné. A ako chceš donútiť poslancov, aby takú zmenu Ústavy urobili? Referendom, ktoré ich k ničomu nezaväzuje? Kto Ti bude financovať zbieranie podpisov? Áno, môžu to robiť dobrovoľníci, ale treba vytlačiť a expedovať tisícky podpisových hárkov, skontrolovať podpisy a to už bez značných finančných nákladov nejde. Rokovania s novou garnitúrou ústavných činiteľov podľa mojej mienky nie sú rezignáciou, ale naopak. Bude sa politikom neustále pripomínať, že ľudia nedovolia, aby ich oprávnené požiadavky neboli rešpektované, lebo znovu výjdu na námestia a do ulíc. Veľkú úlohu tu môžu zohrať aj jednotlivé médiá, ktoré to budu politikom pripomínať.
Priatelia, táto debata je o PRAVDE a tak bez toho, aby som musel vycestovať do Svätej zeme (čo by som si z dôchodku ani nemohol dovoliť zaplatiť) a podrobil sa testu na detektore lži, sa priznávam k jednej nepeknej vlastnosti a tou je škodoradostnosť. Tejto neresti som podľahol po prečítaní príspevku, ako Nemecko kvôli dlhotrvajúcim mrazom obnovilo prevádzku piatich jadrových elektrární, ktoré našťastie úplne neodstavili, ale ponechali v zálohe. Zdroje energie zo solárnych elektrárni sú prakticky nulové, malé vodné elektrárne pozamŕzali, veľké majú nedostatočné prietoky vody, dodávky plynu nestačia (spotreba v domácnostiach sa neúmerne zvýšila) a elektrárne na fosílne palivá nestačia. A tak zistili, že to jadro má niečo do seba. Populistické opatrenia prijaté v čase, keď pani Merkel rapídne strácala na popularite, sa ukázali ako neefektívne. Nuž a keď bude leto mimoriadne horúce a spotreba el. energie stúpne z dôvodu nadpriemerneho používania klimatizácie, bude sa situácia opakovať.
Našťastie pre nich od odstavenia jadrových elektrárni v Nemecku ešte neubehlo až tak veľa času, aby sa im to v priebeho pár dní nepodarilo uviesť do opätovnej prevádzky.
Dobré predpoludnie, pravďáci. Zistil som, že nám PRAVDA začala ustupovať až na druhý stĺpec, tak treba aspoň pár viet na jej vrátenie na pozíciu, ktorá jej patrí!
Po väčšinu života som bol optimistom a nemám dôvod svoje názory pár rokov pred koncom života meniť. Referendum je:
Ad 1) zdĺhavý proces pri zbieraní potrebného množstva podpisov;
Ad 2) drahý špás, ktorý pri neúčasti 50% oprávnených občanov môže skončiť fiaskom;
Ad 3) ani podľa ústavy nie je pre NR SR záväzným, lebo poslanci sa môžu k nemu postaviť tak, že budú hlasovať podľa "vlastného svedomia a presvedčenia";
Ad 4) aby bolo referandum účinné, bolo by potrebné zmeniť znenie Ústavy tak, aby prekážky, ktoré som uviedol v bodoch 2) a 3), boli prelomené. Nuž a k tomu je potrené presadiť tento návrh v parlamente a získať preň ústavnú väčšinu. Ale až taký optimista zase nie som, aby som veril, že je to reálne.
Už niekoľkokrát som napísal, že mne na dnešnom volebnom zákone vadí to, že nemôžem z kandidátky vyškrtnúť toho, komu neverím, hoci inak s programom strany/hnutia by som sa vedel stotožniť. Bolo by to oveľa užitočnejšie, než dnešná možnosť "prekrúžkovať" niekoho z posledného miesta na miesto zvoliteľné. Ľudia by mohli povedať stop i pri snahe toho, ktorý podľa nich zlyhal, už pri druhom pokuse o opätovné obsadenie teplého miestečka. Zároveň by to zreálnilo tvrdenie zástancov priamych volieb, že občan má vedieť, ako jeho poslanec hlasoval a pri voľbách mu to spočítať. Pri dnešnom systéme to poslancovi môže "spočítať" iba vedenie strany/hnutia ak nesplní ich príkazy a to je rozdiel, lebo robí poslanca závislým od príkazov vedenia a na mienku občanov - voličov sa môže vykašlať.
Možno by bolo užitočné o tomto aspoň pouvažovať a zaradiť to medzi požiadavky.
Výzva prezidentovi by bola iba lacným, predvolebným gestom. Ak majú poslanci skutočne záujem na riešení tejto otázky, treba postupovať tak, ako to pred pár dňami naznačil pán Procházka a to podať podnet priamo na Ústavný súd. K tomu je potrebných 30 podpisov poslancov a to by teda nemal byť problém. Z doterajšieho postupu poslancov "koalície" však mám dojem, že im súčasný stav vyhovuje. V opačnom prípade by tak boli urobili už pred niekoľkými mesiacmi. Takto však majú možnosť situáciu použiť v predvolebnom boji, zahmlievať vyšetrovanie kauzy Gorila poukazovaním na nevymenovanie GP a predkladať populistické návrhy na nič neriešiacu petíciu prezidentovi. A pritom stačilo tak málo - podať podnet na ÚS.
V mojom príspevku preto navrhujem, aby sa po voľbách nedovolilo, nechať požiadavky "zapadnúť prachom". Samozrejme, že novej garnitúre musí byť ponechaný určitý čas, ale nemal by prekročiť obligátnych 100 dní a v prípade ich ignorovania pokračovať v protestných akciách.
Radšej neskoršie, ako nikdy. Ani to najhlasnejšie vykrikovanie na uliciach a námestiach nič nevyrieši, ak sa požiadavky (reálne) jasne nesformulujú a nepredložia ústavným činiteľom. To, že je krátko pred voľbami, by nemuselo vadiť, ak sa nedovolí, aby ich novozvolená garnitúra nechala zapadnúť prachom. Nehovoriac o tom, že príchodom jari sa účasť na prípadných protestných akciách môže zvýšiť.
Sex-teto je ženský rod od sex-strejdo ☺
Neviem, nepočítal som to, koľkokrát sa v inkiminovanom spise spomína meno "Fico". Možno je to naozai tých 172 krát. To však nič neznamená. Ak budem počítať napríklad koľkokrát sa meno Fico objavilo v príspevkoch na diskusiach k rôznym témam, svedčí to o tom, že sa na nich Fico zúčastnil aktívne, alebo že jeho meno uvádzali iba jeho priaznivci? Je to opäť pokus o manipuláciu s verejnou mienkou - si veľmi často spomínaný - tak si do toho zainteresovaný!
A vieš čo je sexstrejdo?
Už niekoľkokrát som napísal, že mne na dnešnom volebnom zákone vadí to, že nemôžem z kandidátky vyškrtnúť toho, komu neverím, hoci inak s programom strany/hnutia by som sa vedel stotožniť. Bolo by to oveľa užitočnejšie, než dnešná možnosť "prekrúžkovať" niekoho z posledného miesta na miesto zvoliteľné. Myslím si, že by to bolo účinnejšie než autorom navrhovaná zásada trikrát a dosť. Ľudia by mohli povedať stop i pri snahe toho, ktorý podľa nich zlyhal, už pri druhom pokuse o opätovné obsadenie teplého miestočka. Zároveň by to zreálnilo tvrdenie zástancov priamych volieb, že občan má vedieť, ako jeho poslanec hlasoval a pri voľbách mu to spočítať. Pri dnešnom systéme to poslancovi môže "spočítať" iba vedenie strany/hnutia ak nesplní ich príkazy a to je rozdiel, lebo robí poslanca závislým od príkazov vedenia!
Zaujímavé, že takmer všetky média informujú o tom, že sa organizátorom protestných akcií konečne vyjasnilo, že nestačí iba vykrikovať na ulici, ale že treba oprávnené a r e á l n e požiadavky dať na papier a predložiť ich zodpovedným ústavným činiteľom. Jedine TV Mar.... vo svojej spravodajskej relácii o 19:00 tvrdila, že k ničomu takému nedošlo a že opäť zostalo iba pri nič neriešiacom skandovaní rôznych hesiel. Zaujímalo by ma, čo ich k tomu viedlo.
Pán Dzurinda by si mal uvedomiť, že Slovensko potrebuje skutočne funkčnú vládu a preto treba hľadať partnerov do povolebnej koalície podľa programov, ktoré by nás vyviedli zo súčasného marastu a nie podľa hesla "spojím sa aj s čertom, len aby nemohol vládnuť víťaz volieb". Táto krátkozraká politika stála stranu pána Dzurindu nemálo preferenčných hlasov v prieskumoch i keď jedným dychom musím priznať, že výsledky prieskumov netreba preceňovať, ale predsa len o niečom hovoria.
Odporúčame