http://www.concourt.sk/sk/Tlacove_spravy/2011/TS_2 0110126_2.pdf
Myslím, že by bolo veľmi užitočné zverejniť plné znenie nálezu Ústavného súdu, lebo z piatich námietok proti ústavnosti zákona ÚS uznal za oprávnenú iba jednu a aj to by sa pri dobrej vôli zákonodarcov dalo jednoducho a elegantne napraviť, aby ustanovenie o obmedzenej tvorbe zisku z povinných platieb občanov neodporovalo Ústave SR.
Milý foter, nepleť si teplárne s kotolňami ! Prečítaj si o tom niečo a pouč sa, aby si mohol diskutovať fundovanejšie a nezosmiešňoval sa takýmito hláškami!
Prečo by nemohol zavolať bezúhonnému občanovi SR, ktorému nominanti KDH dali v roku 2002 štátne občianstvo ? Mimochodom, ten otrepaný záznam telefonického hovoru z roku 1994, (alebo 1996? - už si presne nespomínam), bol záznam volania B.S. jemu a nie naopak!
Takéto zahanbujúce prehry sú potrebné. Vynikajúce výsledky v prípravnych zápasoch nikdy nedávali záruku, že sa zopakujú aj vtedy, keď sa pôjde "naostro".
Začínam chápať, prečo pri tajnej voľbe GP chodili koaliční poslanci hlasovať v dvojiciach. Museli si navzájom pomáhať vyplňovať hlasovacie lístky. lebo ako vidno, samostatne to podaktorí nedokážu.
Pánovi Paludovi nevhovie nik. Nepáči sa mu keď sa plýtva a dupľom sa mu nepáči, keď mu zarazia súkromné hovory a má sa šetriť. Mimochodom, pochybujem o tom, že prípadne nejasnosti v komplikovaných kauzách možno do spisu dopĺňať na základe telefonátu, bez písomného dokladovania.
Rád by som videl štátneho príslušníka Rakúska, s trvalým pobytom v Rakúsku, aby bez súhlasu príslušných rakúskych úradov požiadal o občianstvo MR. Okamžite by o rakúske občianstvo prišiel. A tak by to malo byť riešené i v našom zákone. Kto chce získať dvojité štátne občianstvo, potrebuje súhlas príslušných slovenských orgánov. Ak tak učiní bez súhlasu, stráca občiansto SR so všetkými dôsledkami.
Čítal si veľmi nepozorne a zrejme nie celú výročnú správu za rok 2009 a už vôbec nie správy za roky 2006, 2007 a 2008.
Kto má záujem, nech si preštuduje výročné správy TEKO (Teplárne Košice) a presvedčí sa o tom, ako Mikloš, i pani premierka klamú. Táto a.s. má certifikáty kvality ISO, je dlhodobo zisková a to napriek tomu, že jej ceny patria k najnižším na Slovensku, investuje do infraštruktúry a modernizuje svoje zariadenia. Najlepšie výsledky dosiahla za roky 2006 - 2009 a možno to bol dôvod k stranícky motivovaným výmenám vedúcich pracovníkov a k dosadeniu nominantov vládnej koalície, ktorí sa na svojich postoch ani neohriali a predsa dostali, resp. im bolo navrhnuté nemorálne vysoké odstupné. Aj to je možná cesta k tomu, ako urobiť z prosperujúcej spoločnosti spoločnosť problémovú, ktorú bude nutné "zachraňovať" predajom zahraničným investorom. Nuž a obyvatelia, ktorí boli zásobovaní teplom od tejto spoločnost,i sa môžu tešiť na jeho zdražovanie.
http://www.teko.sk/web/guest/vyrocne-spravy
Tepláreň Košice, a.s. dosiahla za rok 2009 zisk vyše 1,131 milióna eur
Akciová spoločnosť Tepláreň Košice (TEKO) dosiahla za minulý rok zisk 1.131.836 eur. Zamestnancom vyplatí podiel na zisku v celkovej výške 126.500 eur.
Účtovnú uzávierku za rok 2009 a návrh predstavenstva na rozdelenie zisku schválilo riadne valné zhromaždenie (VZ) 31. mája.
O akej strate to hovorí pani Radičová? Tá bude možno za rok 2010, keď po voľbách došlo k politicky motivovaným výmenám vedenia, ktoré dokázalo dodávať teplo je jedny z najnižších cien na Slovensku a napriel tomu vytvárať zisk!
Česi už mali možnosť presvedčiť sa, že parlament nie je všemocný, keď im Ústavný súd zatrhol vyhlásenie mimoriadnych volieb!
Treba ešte pozmeniť spôsob vyhlasovania rozsudkov. Namiesto doterajšieho "V mene republiky" sa bude používať dnes obľúbené "V mene koaličnej rady"!
Povolili mu nie len pobyt, ale udelili mu aj štátne občianstvo (v roku 2002 - keď rezorty vnutra a spravodlivosti boli nominanti KDH!).
Súhlasím s pani premiérkou, že nezávislosť nie je (ešte) zárukou dobrého súdnictva, ale jeho závislosť od politickej moci je zárukou jeho nekvality a neobjektívnosti.
Kto bude vyučovať angličtinu na základných školách? Tí rekvalifikovaní, rýchlo kvasení učitelia bez štátnice z angličtiny? Uvedomuje si niekto, že nekvalitné základy pri ktoromkoľvek predmete môžu narobiť viac škody ako užitku? Presadiť takýto zákon iba preto, aby vládna koalícia dokázala svoju prevahu v parlamente a nemá pritom vytvorené tie najzákladnejšie podmienky na jeho racionálne naplnenie, považujem za hazardovanie s budúcnosťou našej mládeže. Chceme dosiahnuť to, aby naša mládež skutočne dobre ovládala cudzie jazyky, alebo si iba "odfajknúť" ďalší úspech v prelomení prezidentovho veta?
Ak je to tak, tak sa ospravedlňujem. Vychádzal som z ilustračnej fotografie, kde je ten nápis v slovenčine.
Hnevajú ma argumenty používané maďarskou stranou, že zo susedných štátov iba Slovensko má výhrady k ich zákonu o dvojakom občianstve a reagovalo tak, ako reagovalo. Rakúsku to naozaj starosti nerobí, lebo má už dlhodobo zákon, podľa ktorého štátny občan Spolkovej republiky Rakúsko nesmie bez súhlasu príslušných rakúskych orgánov získať iné štátne občianstvo. V opačnom prípade príde o štátne občianstvo rakúske. Ukrajina, Rumunsko a Srbsko majú "maslo na hlave", lebo postupujú podobne ako Maďari, i keď nie tak otvorene.
Odporúčame