Slovensko Ukrajine finančne nedokáže pomôcť nakoľko sme tu posledných dvadsať rokov mali vlády a politikov, ktorí štátne peniaze používali ako svoje.
Slovensko Ukrajine finančne nedokáže pomôcť nakoľko sme tu posledných dvadsať rokov mali vlády a politikov, ktorí štátne peniaze používali ako svoje.
O chvíľu Trump zistí, že tí Európski lídri tú dohodou o prímerí ani moc nechcú.
Ale Ukrajina má zas milión "dobrovoľníkov", ktorí túžia umrieť za Zelenského. A tí čo prežijú tých po vojne nič pekné nečaká. Ukrajina tri roky bojujú na dlh. Splácanie je zatiaľ pozastavené, ale úroky bežia.
Túto dotáciu teraz spojili so šrotáciou. To je o niečo lepšie ako len slepo dotovať. V krajinách kde už boli tieto dotácie a následne skončili sa táto dotácia plne neprejavila. Automobilky zvýšili ceny a jediný kto z toho niečo mal boli len ony.
EÚ mohla rokovať s Ruskom tri roky, ale nevyužila to. Jedine v čom sa štáty EÚ predbiehali bolo kto sa skôr odstrihne od zdrojov z Ruska. Týmto spravili Európu znovu slabou.
"Špeciálne ukrajinské sily zničili výkonnú radarovú stanicu " Preboha ako mohla byť tá stanica výkonná veď bola ruská.
Nemecko činí pokánie. História sa nedá vymazať.
Pavel patrí k tým nevýrazným prezidentom. Keď sa o päť rokov niekoho opýtať kto bol Peter Pavel dostanete pravdepodobne odpoveď to bol ten šedivý prezident.
Zelenskyj musí pochopiť, že v prípade mieru prestanú chodiť dokrmky z EÚ. Európa si objednala konflikt a iba zaň je ochotná platiť.
Krajiny ktoré fanaticky tlačia na Green deal by okrem nezmyselných nariadení mali hlavne vytvoriť preň podmienky. Nie iba hlúpo nakázať znížte emisie o 90% inak prídu likvidačné pokuty. Infraštruktúra sa sama nevybuduje. Štát má možnosti len sa nechce do toho púšťať. Nič nerobiť je predsa pohodlnejšie.
Dizajn moderný, parametre priemerné, cena prestrelená a povesť nič moc. Komu toto prospeje ?
Kažimír tam už dávno nemal byť kvôli kriminálnej minulosti. Kamenický tiež nie je žiadna výhra kvôli jeho nízkej odbornosti.
Európa Ukrajincom môže sľúbiť vstup do jednej peknej organizácie EÚ. Tam sa môžu stretávať s podobne naladenými politikmi a môžu spolu nadávať aké je to Rusko zlé.
Trump je ľahko ovplyvnitelný. Na to aby sa priklonil na jednu alebo druhú stranu stačí byť v kontakte s ním posledný.
Cena povoleniek bude v rámci EÚ rovnaká. To je pozitívne ešte k tomu dotiahnuť aj platy.
Pred tromi rokmi boli v hre dva regióny. Vtedy s tým súhlasili aj Ukrajinci. Na základe toho sa RUSKO stiahlo z okolia Kyjeva. Potom bola na ťahu a tá porušila všetko čo sľúbila. Druhý krát sa Rusi nenechajú dobehnúť.
O týždeň už budeme vedieť či aj Zelenskyj chce mier. Ukrajina ako národ bude mať problém prežiť. Za tri roky z Ukrajiny utieklo 8 mil. ďalšie 2 mil. zahynulo v konflikte. Predtým pandémiu Covid 100 tis. mŕtvych, taktiež Ukrajina je v rámci Európy na prvom mieste medzi HIV pozitívnymi.
Koalícia ochotných alebo v preklade sponzori konfliktu.
Ukrajinci toto neradi počúvajú. Ukrajinskí politici vedia, že to je pravda ale nechcú aby to vedeli aj obyvatelia. V prípade mieru sa budú konať voľby a začne sa hon na skorumpovaných politikov.
Toto nepomôže. Najviac sa doprava skomplikovala sa primátora Valla. To on prispel k zahusteniu dopravy. On ako úplný laik zaviedol zužovanie a rušenie jazdných pruhov. Z trojpruhovych sa stavali dvojpruhove a dvojpruhove zas jednopruhové cesty. Taktiež nechal v Bratislave zrušiť niekoľko tisíc parkovacích miest a nazval to parkovacia politika.
Odporúčame