Ruski politici su svetu nasmiech. To co vyhlasuju su neuveritelne hluposti a klamstva.
Ruski politici su svetu nasmiech. To co vyhlasuju su neuveritelne hluposti a klamstva.
Ukrajinci ho chodia do popelnice v Rusku ho zase zbiju neznami pachatelia. Takze co sa tak rozculujes ved to su vsetci nasi bratia Slovani.
<<<Rusko: Dodávky zbraní krajín NATO sú nabádaním k vojnovým zločinom>>>
To ruske farizejstvo snad uz nedava ani zmysel. To jednoducho uz uplne nasmiech co ti ruski politici stvaraju.
Ake prekvapenia, ved tak sa Rusko chova takmer vo vsetkom. Kecaju o mieri a pritom dodavaju zbrane vsade tam kde su konflikty , Ukrajina, Syria....
Priamo do oci nepovedia nic, len zakerne zpoza chrbta ( ak sa tam nahodou neskryvaju nejaky Putinovi neoznaceni vojaci na dovolenke) urobia to , alebo ono. Tak to vzdy bolo od cias komunistov a v tom pokracuje aj Putin.
Prave preto sa na Zapade hovori, ze Rusku sa neda verit a sucastne udalosti to len potvrdzuju.
Tie ruske urcite prinesu tu "putinovsku pravdu" o tom niet pochyb.
<<< S marcovou ruskou okupáciou sa Tatári nezmierili a ich obavy z rusifikácie a náboženského a etnického útlaku silnie>>>>
Vzhladom na minulost sa obavaju opravnene a zda sa , ze pritomnost ich obavy potvrdzuje.
Ale to nevieme ako ti novinari vlastne skoncili. Mozno zapichavaju niekde v kotolni, no stale lepsie ako niekde v gulagu.
<<<Sám prezident vtedy povesti o svadbe poprel a denník Moskovskij korrespondent, ktorý informáciu zverejnil, v ten istý deň skončil. Sama Kabajevová informácie o svojom vzťahu s Putinom dôsledne odmietala komentovať.>>>
Dennik skoncil v ten isty den = demokracia na Putinov sposob.
Tak ako? Spravia z toho Krymu jednu velku kasaren , alebo velke kasino? Mozno kasaren a kasino , aby mali kde soldati utracat peniaze a nahanat lahke dievcata.
Putinov domcek z karat sa zacina velmi nebezpecne triast v jeho zakladoch. Ako si ten clovek mohol mysliet ,ze Rusko moze financne odolavat Zapadu je takmer nepochopitelne. Zapad polozil financne na lopatky cely ZSSR spolu s RVHP a tu si zrazu Putin zmyslel, ze Rusko samotne to dokaze , pretoze ceny surovin mu hraju do karat.
Zapad nemusi ist do vojenskej konfrontacie na to aby dal Putinovi riadnu vyucnu facku, financne a ekonomicke sankcie to urobia tak isto sice pomalsie , ale bez obeti na zivotoch na oboch stranach.
Putinovi financna manipulacia Ukrajiny nevysla, Rusko je financne prislabe na to aby si mohlo kupit Ukrajincov a tak siahol po nasili pomocou " dobrovolnikov na vojenskych dovolenkach" .
Boze moj, ved som to jasne napisal. Rusko nie ekonomika zalozena na vyvoze spotrebnych tovarov do zahranicia,ale na vyvoze surovin s ktorymi sa obchoduje v dolaroch. Ak pada mena a krajina vyvaza vela spotrebneho tovaru potom je to urcita vyhoda, pretoze sa ten tovar stava lacnejsi, ale to pre Rusko vobec neplati.
Ty si ukazal svoje vedomosti ako uplne nedostatocne takejto debaty. Precitaj si 50 krat com som napisal hore.
Ako moze Rusku prospiet pad Rubla? Rusko nie je Cina, ktorej priemysel je zamerany na zahranicneho spotrebitela a kde podcenena mena predstavuje vyhodu lacnej pracovnej sily a vyrobkov. Padom Rubla sa zahranicne technologie a vyrobky stavaju drahsie pre ruskeho spotrebitela ako aj pre firmy a menej penazi zostava na ine. Suroviny sa zatial platia v dolaroch, takze pad rubla Rusku len skodi.
<<<To, kde sa teraz Rusko nachadza, bol Putinov napad este ked sedel v KGB. On to cele nachystal a on to cele dotiahne aj do konca. A s tym nikto nic nenarobi.>>>
Keby len to. Putin aj vtaky lietat naucil a to je uz co povedat, pretoze mali strach z vysok.
<<<Gazprom ohlásené výpadky doteraz nevysvetlil a niekoľkokrát ich, naopak, poprel.>>>
Pekne po rusky. Priamo nepovedia, ze znizuju dodavky pretoze ...... ale sa budu vykrucat aby mali zadne dvierka na vyhovorky. Ako Putin ked slavnostne vyhlasili, ze ruski vojaci stali za "chrbatmi" na Kryme, hoci predtym tvrdil, ze tam nie su.
À kto si ty? Mas 83 prispevkov, takze usudzujem, ze si niekto kto ma 2 + nickov a tento pouzivas bud na provokovanie , alebo v nudzi ked tvoje ine boli zablokovane.
Vidno ze ty to mas prespekulovane az je to na zavidenie. Ukrajina padne, co ta ocividne tesi drahy ludomil a Putin sa smeje co on tebe osobne napisal.
Zhrnut sa do velmi jednoducho: Nech sa stane cokolvek tak podla vas Rusko vyhraje , no kupodivu ekonomika Ruska to vyhru nejako nepocituje a ani samotni Rusi. Bijete sa do prs a bojujete s cudzou krvou, ta vasa netecie tak viete vsetko a ste velki hrdinovia.
<<<Foreign Affaires má povesť najlepšieho časopisu o zahraničnej politike na svete. Podľa autora tejto analýzy americkí a európski politici pochybili, keď sa pokúsili premeniť Ukrajinu na západnú pevnosť na ruských hraniciach.>>>
To vobec neznamena, ze casopis zdiela rovnaku mienku s autorom. len mu poskytol priestor na vyjadrenie svojho nazoru , ktory je mozno opacny ako ten vladny. To sa v demokratickych krajinach casto stava, ze media prinasaju kritizovanie vladnej politiky a davaju priestor ludom , ktori maju protivladne nazory.
Pan Carnogursky by sa mohol tiez viacej zamyslat nad tym preco media v Rusku na 99.9% papagajuju nazory Kremla a preco opponenti su casto zbiti , alebo zatvoreni.
Potom kazdy Madar z Madarska, ktory by prisiel oslobodzovat Madarov na Slovensku by bol tiez tvoj velky hrdina, vsak?
Bojujje v cudzej krajine proti jej obcanom , ktori si ju brania pred ruskou destabilizaciou. Rusi im uz ukradli Krym a teraz uvrhli celu krajinu do chaosu. Je neuveritelne ako sa nato dokazete pozerat, to snad ani nedava vobec zmysel, hlavne v krajine ktora bola pod ruskou bagancou tak dlho, asi Stokholmsky syndrom alebo co.
Odporúčame