Neverim ze v tom vasom kibuci su vsetci taki farizeji ako si ty , leda ze by to boli vsetko pristahovalci z ruska, slovenska a madarska.
Neverim ze v tom vasom kibuci su vsetci taki farizeji ako si ty , leda ze by to boli vsetko pristahovalci z ruska, slovenska a madarska.
<< Takže riešenie je iba jedno - moslimovia musia akceptovať existenciu štátu Izrael (mnohí už akceptujú), ináč mier nebude.>>
Tu by som povedal , ze mudrejsi by mal ustupit. Cast islamskeho obyvatestva je velmi radikalizovana a nie je to len problem Izraelu , pozri Afganistan, Pakistan, Afrika... .. a je to celosvetovy problem. Tito radikaly vyuzivaju kazdu civilnu obet na islamskej strane na to aby ziskavali ludi na svoju stranu, rozduchavali ohen nenavisti, takze v tomto pripade im Izrael nahrava do kariet a pre kratkodoby zisk si Izrael buduje dlhodoby problem ako do dokazuje historia. Podla mna sa musi za kazdu cenu vyvarovat civilnych obeti, bohuzial robi to prave naopak , bombardovanie Izraelu zabezpeci ze pocet obeti na vojenskom personale je teraz nizky, ale len presunie tieto obete na svoje civilne obyvatestvo do buducnosti , ked HAMAS , alebo niekto iny udrie zase.
Co Zidia a Palestinci potrebuju je riesenie, pravda je iluzorna a vzdy ina pre oboch.
Tento problem nebude nikdy vyrieseny, pretoze to co mu dava zivnu podu stale ostava. Scenar sa pravidelne opakuje po urcitych rokoch. Arabi zautocia Zidia nasledne zlikviduju vacsinu tychto militanskych skupin , pricom vsak zabiju kopu civilistov co zaseje nenavist v dalsej generacii a po rokch vzniknu nove militanske skupiny, ktore zmenia taktitu a znova zautocia na Zidov. Rovnaky scenar bol v Kosove , ktory vyriesilo az samostatnost Kosova, rovnako by dopadlo rusko ak by nasilne obsadilo celu Ukrajinu , zacarovany kruh pravidelneho nasilia.
Ty musis byt ale riadne slahnuty
putin je tiez zlocinec a dokonca nanho vydali zatykac v Haagu.
Ten pajac pravidelne ziape o vojne , asi preto lebo je neschopny v posteli.
Myslis ako pri bombardovani nemocnic v Gaze?
Oni podporuju kazdeho kto je nepriatel USA , alebo toho koho podporuje USA . To je zaklad ich konania. Ked sa pozries na to z tohoto pohladu tak to potom dava zmysel. Pravdaze pri Izraeli je tam toho o nieco viacej , ten tradicny slovensky antisemitizmus.
Co maju dochodky so zahranicnou politikou?
<<„Určite máte pravdu, výchova začína ešte pred materskou školou, oveľa skôr, vlastne už pri narodení,“ vyhlásil prezident.>>
Co mal na mysli, tradicny rusky pohar vodky ?
On rusku viziu mieru , teda vsetko patri maticke Rossiji a gospodinovi putinovicovi.
Rovnako ako ine narody , ktore to urobili hlbsie v minulosti. Pritiahli , dobili, vyvrazdili , alebo asimilovali povodne obyvatelstvo. Urobili to tak Slovania v Europe , Madari , Saxoni v Anglicku, Germani .....
rusi to robia prave teraz na Ukrajine a tych totalne milujes.
Nic sa nedeje, v rusku je takych debilnych generalov "mnogo".
Navalnyj bol omilosteny?
Bohuzial opak je realitou a dokonca krajiny , ktore maju nadbytok uzemia a nie su schopne sa o toto uzemie riadne starat chcu este viacej . Jasny priklad je snaha ruska odkrojit si uzemia susednych krajin , teraz vojnou na Ukrajine.
Krajina resp. staty sa nevytvaraju na zaklade nejakej spravodlivosti , alebo kontinuity existencie skupiny ludi ,ale na zaklade vojenskeho a politckeho boja. Vznik takmer kazdej krajiny je poznaceny zabijanim , bud vzajomne ked islo o mocenske zjednotenie pod jednu vladu , alebo proti vonkajsim silam, ktore boli proti vzniku daneho politickeho utvaru. Aj ked vznik demokratickej slovenskej republiky nebol pozanceny vojenskym bojom , ale politickym, zaklad ktory toto umozil vzisiel z vojenskeho konfliktu teda vznik prvej CSR.
Teda dovodit , ze Zidia maju pravo na to uzemie pretoze tam po starocia prezivala mala skupina Zidov , je nezmysel , pretoze mnoho vacsich narodov nema svoju vlastnu krajinu pricom maju podobnu kontinuitu existencie na danom uzemi.
Zidia vsak maju pravo na to uzemie preto lebo si ho vybojovali v politckom boji a dokazali udrzat v nasledovnych vojenskych konfliktoch , teda rovnako ako vacsina inych narodov vratane Slovenska.
Ty len schvalujes bombardovanie ukrajinskych miest , obytnych domov , elektrarni ....ked si rusi sami odfuknu generala tak by si o tom radsej ani nevedela.
Dufam ,ze to vozidlo je v poriadku , nech sa povozi dalsi rusky general.
Ved vies podla rusofila Amici podstrcili tomu generalovi zapadne auto aby si isiel zajazdit a tej minometnej jednotke zase poslali falosne prikazy od Peskova , ze v tom aute sedi Zelenskyj.
Odporúčame