Živorili sme za "socializmu"?
Socializmus smeroval ku krachu a aj krachol. Ekonomika nedostatku, kde si v obciach ci dedinach poobede uz nedostal ani chlieb, zelovoc zvycajne prazdny, z hydiny len kurata a to v Stredu nie kazdu a maso v Sobotu ak si mal stastie a vystal radu. Brat si musel co bolo, nie co si chcel. Video prehravac 10 000 KCS, Kazetova paska 150 minut 150 KCS , plat 2500 KCS/mesacne ak si zdieral niekde na montazi, klamal s nadcasmi tak mozno aj 4000 Kcs.
Oblubena fraza " Dostal byt zdarma" mala akoze navodit dojem, ze sa niekto dostal byt , no znamenala len tolko, ze dostal byt do prenajmu , zvycajne po zapisani sa do poradovnika a cakani mnohych rokov ak dotycny nemal nejakeho " znameho" ktory by ho posupol do cela radu.
Jedno vsak nasi vyznavaci cerveneho raja doteraz nedokazali pochopit a to je , ze aj ten nedostatok, ktori oni pokladaju za hojnost, sa uz pomaly zacal menit na ekonomicku katastrofu totalneho zlyhania hospodarstva a potapajucu lod opustila cela cervena posadka.