Grécko: Hra s ohňom
Ja naozaj nevychadzam z udivu ked citam tento clanok:
"Vo štvrtok sa ukázalo, že Gréci stále neustúpili zo svojej taktickej hry a snažia sa s veriteľmi vyjednávať." Autorka asi zabudla, ze este nie sme celkom v otrokarskej spolocnosti a ze Europa este nie je podriadena Nemecku. Co by asi tak mali Greci robit ineho ako vyjednavat?
Udržanie Grécka v eurozóne doteraz stálo 275 miliárd eur, ktoré MMF a eurozóna Grécku poslali. - to je pozicka, ktoru musia greci splacat, to nie jealmuzna a nie je to dokonca ani pomoc, hoci sa to tak prezentuje. Alebo si niekto mysli, ze ked su zoberie hypoteku nakupu bytu, tak banka mu pomaha? Alebo ze to tie peniaze banku "stalo"?
Naopak, Atény chcú ísť cestou zvyšovania daní, najmä pre bohatších a firmy. - Ak sa pozriete na obrazok, tak zistite, ze ze zdanenie firiem ma priniest 2,230 miliardy EUR, zmeny v DPH maju priniest 2,040 miliardy EUR, tu DPH budu platit ludia, takze je to mimoriadne porovnatelne...