čo koho-ovi :
A to má byť podľa vás sasanka čelným predstaviteľ pravice ktorá chce vládnuť? Však to je ubohosť nad úbohosť. To budú ľudia radšej voliť kotlebu ako tých sasankovitých bratislavských kvákalov.
čo koho-ovi :
A to má byť podľa vás sasanka čelným predstaviteľ pravice ktorá chce vládnuť? Však to je ubohosť nad úbohosť. To budú ľudia radšej voliť kotlebu ako tých sasankovitých bratislavských kvákalov.
Ulienke :
Práve preto že sme nemali žiadne hosdopodárske krízy a istý trh sa naše hospodárstvo čoraz viac prepadalo do nizkej kvality úžitkových vlastností výrobkov. čo sa ukázalo v tom že za konvertibilné meny sme predávali najmä materiály a polotovary s vysokou energetickou náročnosťou hutnícke výrobky.
Ked niekto šalel tak to boli mediá a politici - to bola pre nich žatva napokon tak ako teraz u nás.
Až tie fotovoltaické prasatá a legálni zločinci budú dodávať do siete elen bez dotácií a iných výhod ktoré zaplatí konečný spotrebiteľ tak potom sa dá súhlasiť s ich pripojením ale len vtedy ak prednosť na pripojenie budú mať bežní malovýrobci z fotovoltaiky a to bez dane.
No a postupne im od ich cien sa budu odpočítavať dotácie o ktoré tí zločinci okradli spotrebiteľov.
quadra :
Nie je to tak lebo :
1. rakúsko až do roku 1956 nemalo vlastnú armádu ale len policajtov takže nepotrebovalo armádnu výzbroj a výstroj. .
2. V ČSR - od roku 1945 až do roku 1949 bola zavedená ZVS v dlžke dva roky pre všetkých čechov ktorí ju neabsovovali a ten zvyšok prešiel manévrami čo odčerpalo potrebné pracovné sily - teda čistá strata.
3. Po roku 1949 Tak ako sa zhoršovala medzinárodná sitácia mala ČSR postupne plno vyzbrojenú a vystrojenú 230tis. armádu. čo následne vyvolalo v roku 1953 menovú reformu ktorá odčerpala prebytočnú hotovosť.
4. Najhorším problémom bolo to že ČSR nedostávala za svoje výrobku konvertibilnú menu. takže nemohla mať ani ona konvertibilnú menu.
ulienke :
To chcete tvrdiť že celý náš vývoz by mal žiť z vývozu smaltových kuchýň a drevenných hračiek? Nezhadzujte sa.
Vy si neuvedomujete že keby boli čs. výrobci vyrábali výrobky so špičkovou kvalitou ktoré by zvyšovali konkurencieschopnosť tých ktorí by ich boli kúpili,žiadne tarifné a netarifné prekážky by nezabránili dovozu. O všetkom rozhoduje spotrebiteľ.
Prečítajte si prehľad exportných kg cien podľa tovarov podľa MJCS za príslušné roky ktoré boli pravidelne vydávané podľa jednotlivých štátov a budete mať relevantné informácie.
Ulienke :
1. Nábytok aj teraz je z dreva, ide len o to v ako stave je to dreva. Žiadny nábytok okrem individuálnych vládnych zákazok od polovice 50 rokov sa nevyrábal z masívu. Môžete si to zistiť na nete.
2. Smaltovaný riad v dobrej kvalite si môžete kúpiť aj teraz. Lepšia je však liatina. Nadávajte spotrebiteľom ktorý ten nekvaliyný zahraničný riad kupovali a kupujú. Chlapi riad nekupujú - kupujú ho ženy teraz budú kupoval špeciálnu riad pomedennený ktorý netreba umývať.a ktorý údajne neprihára.
3. Dnes máte výber nábytku - nekupujte šmejdy ale kupujte nábytok na zákazku a nie je oveľa drahší. Za vysoké ceny poďakujte ficovi s jeho rastom minimálnej mzdy. To v číne neexistuje. Ja nekupujem šmejdy a liatinový riad som kúpil za socializmu hoci bol drahý. A vôbec všetko investičné do domácnosti kupujem ja, lebo to ja platím.
Ulienke :
1. Ano ja som pamätník. A mám k dispozícii analýzy ktoré boli vtedy pre rozhodovanie potrebné. Sama musíte vedieť že pamäť klame najmä ženská pamäť a pamäť toho kto sa v systéme nevyzná. Však vy nemáte ani pojmu o aká bola pracnosť na výstavu jedneho bytu v rozličných druhoch výstavby alebo čo vlastne bola KBV. Nemáte pojmu o tom čo obnáša príprava územia a čas prípravy takej investície. včítane inžinerských sietí.
2. Ak hovoríte o 80tich rokov tak nehovoríte fakty - fakty môžu písať len tí ktorí dokonale poznali systém a vy to rozhodne nie ste.
I ked ste dobrá a vášnivá diskutérka - nediskutujte o tom v čom sa nevyznáte. A stavebníctvo rozhodne nie je vaša parketa.
lektorovi :
Vždy musíte napísať ktorých rokov sa váš príspeveok týka lebo situácia sa menila.
Píšem o 80tich rokoch. Zdravotníctvo, školy, SAV dostávali málo podnikovodružstevných bytov a tak časť výstavby spravidla vždy jeden objekt mal bytu ktoré im boli prideľované a záujemcovia si ich kupovali do osobného vlastníctva na úver ktorý poskytla sporiteľňa.
mareček2k - vej :
Lenže vy sa odvolávate na ženy ako také, a nie na slovenské ženy - zlatokopky ktoré zákon a súdna prax zvýhodňuje oproti mužom a ktoré si nejaké prenasledovanie neustále vymýšľajú a pritom to nevedia dokázať.
To že vám v hlavách a od pásu dolu haraší, ste sami potvrdili vynájdením "harashmentu".
Ste ženy - maternice tak vás príroda stvorila a ste na to aby ste zabezpečili pretrvanie ľudského rodu v evolučnom vývoji. Teda nič menej a nič viac a môžete sa aj na žaby obrátiť ináč to nebude.
Ulienke :
S tými bytmi klamete.Bytov bol po vojne v celom štáte veľký nedostatok. Dokonca tak že v jednom byte bývali až tri generácie. Zmena situácie nastal a až po roku 1969 hlavne zásluhou prezidenta Svobodu ktorý vtedy intenzívne zatlačil na výstavbu bytov práve s odôvodnením na okupáciu sovietmi. Vtedy za začal riešiť nedostatok bytov priemyselnou panelovou výstavbou najprv nákupom stavebnej technologie a panelární zo zahraničia a neskôr vlastným stavebným strojárenstvom.
Relatívny dostatok miestne až prebytok bytov nastal až v roku 1985 podnikovo družstevnou výstavbou ked byty boli prideľované podnikom a tie ich prideľovali následne svojim zamestnancom. Štátne byty sa prideľovali vtedy vynimočne. Družstevná výstavba na báze tehlovky sa začala používať od roku 1960.
Byty sa prideľovali podnikom a stavali podľa 5ročného plánu. Konkrétni zamestnanci dostávali byty cca 24 mesiacov po tom čom im boli pridelené ale to už vedeli kde a v tom BD ten byt bude.
quadrovi :
1. Čo sa týka dlho nemáte pravdu - pohľadávky boli väčšie než dlhy. Stačí ak sa pozriete do štatistickej ročenky 1989.
2. Telekomunikačné systémy - máte pravdu
3. Vyrovnaný štátny rozpočet bol - vyšší schodok štátneho rozpočtu sa vyrovnával v budúcom roku. Zásadne sa vyriešil formou meny peňazí v roku 1953.Ten vysoký schodok bol spôsobený osobitnou časťou štátneho rozpočtu na zbrojenie až vo výške 35% na zbrojenie od roku 1947.
4. Stále ceny bol blud politických funkcionárov a spôsoboval neustály prebytok disponibilných peňazí nekrytých tovarov resp.tovarom žiadúcim tovarom. Túto situáciu zhoršoval nedostatok možností individuálneho investovania.
5. Najvážnejším nedostatkom bolo že Kčs nebola konvertibilná lebo sme nevyrábali konvertibilné tovary a ZSSR a ostatné štáty RVHP kam smerovala väčšina čs.vývozu neplatili konvertibilnou menou ale tovarovou výmenou.
bojanovičovi :
Ja sa vám čujem že reagujerte na Andrejove(kiskove) príspevky. Je predsa to ňom známe je nezmyselne klame za peniaze. Musí si nejako zaslúžiť tú svoju mzdu a preto on a jeho nadriadení potrebujú aby na jeho výtvory niekto reagoval. Tým že na jeho výplody reagujete sa vlastne znižujete na jeho úroveň a zaradili ste sa za jeho rovnocenného partnera. Je to policajný provokatér.
Diskusiu predsa vedieme s účelom niečo mudreho sa dozvedieť a obohatiť svoje vedomosti a vy ste sa ničím neobohatil ale klesol ste a zmárnil ste čas. Jeho výroky a mentalitu nezmeníte - lebo on takto pracuje za peniaze.
Ulienke :
Klamete - nie je tomu tak. Takže nemáte pre vaše tvrdenie žiadne dôkazy. Váš problém je v tom že vy nechápete ekonomiku. Vy ste doteraz nepochopili že o prosperite producenta rozhoduje je zákazník teda spotrebiteľ.
Obuv - na čs. dobrú a drahú obuv nebol odbyt preto lebo výrobci neprodukovali to čo zákazníci kupovali a veľmi radi zo zahraničia a za skutočne nízke ceny
Nábytok - platí to isté avšak s tým rozdielom že nábytkárske firmy ktoré sa viezli za socializmu na nedostatku nábytku, sa nevedeli prispôsobiť zákazníkov ktorý požadoval individualizovaný nábytok pre svoje potreby. Teraz máte na výber nemusíte kupovať umelinu a lisované triesky ale môžete si materiál
vybrať - no bude to podľa toho stáť. Za socializmu sa väčšina nábytku v 80tich rokoch vyrábala z drevotriesky tak ako teraz.
Lida Bárová bola bezpochyby kus sexy ženy, neskutočne priťahovala každého muža a bola dobrá v posteli, počnúc českými hercami končiac Goebelsom. Dokonca udajne aj Hitler uznal že je očarujúca a preto ju odpratal z nemecka do čiech a dokonca aj tam mala obmedzenie hrať.
No a po vojne nastal český hon na čarodejnice tak hlavne na ňu a mandlovú. Svedčili a udávali ju tí z brandže ktorí udávali nemcom a pritom ona ked nepomohla tak nepoškodila. Jedným z nich bol aj Hoeger..Škoda že českí kolaboranti zlikvidovali režisera Slavínskeho a ukradli jeho zápisník kde mal podrobne poznačené kto koho, kedy a za čo udal,
Práve na tomto prípade je vidieť charakteristika českého národa.Dobre to povedal K.H.Frank - my sme v čechách nepotrebovali gestapo aby pátralo po protivníkoch to česi sa sami udávali. Ved aj slávna sokolská odbojová organizácia od atentátu na Heydricha robila odboj pod dozorom Abwehru a Gestapa.
ano pandantom Bardotky bola Schoberová - obe nevedeli rovnako hrať, ale obe mali nepochybne peknú postavu. Bardotku urobili mediálni kvákali a schoberovú nemal kto urobiť.
Lukáš Jelínek - politológ nemakačenko - nemôže zniesť Babiša lebo ten maká a čo je hlavné nekradne a má výborné výsledky.
Ktoré s vami uvedených podnikov svojou produkciou dokázali prežiť na svetovom globálnom trhu tak že ako pred tak aj po privatizácii prosperovali. Lebo to je vysvedčenie to podniku.
Secretovi :
Napíšte čo takého svetoborného vyskúmali tie vami uvedené výskumáky ked po prevrate podniky ktoré patrily do ZTS sa nevedeli uživiť tak aby boli konkurencieschopné na svetových trhoch. Lebo tam je ten pes ekonomického zaostávania a napokon aj prevratu zakopaný.
"Správny" výber respondentov zabezpečí také výpovede aké budú chcieť mať. Však to velmi dobre poznáme. Najmä ak budú z Bratislavy a budú mať potrebný a správny politický názor. No a Vrzgulová a volanská si takto zabezpečia nejaké granty a hlavne pre seba nejaké pofidérne tituly.
Odporúčame