Abrahámovi :
Aj na vás je vidieť kam vedie zaťatý šovinizmus. Takže lepšie je ak sa niekto nevie rýchle prispôsobiť svojmu okoliu. Zažil som to pri štúdiu na VŠ.Väčšina kolegov ktorí neovládali slovenčinu, nemčinu, ruštinu alebo angličtinu ale len maďarčinu vypadla už v prvom semestri. Žiaľbohu. Na prednáškach neboli schopní pochopiť prednášajúceho a podľa toho to dopadlo aj skúškach. Neurobili ani matematiku kde nemuseli povedať ani slovo ale len písať.
Ale poznal som jedincov ktorí sa behom 1semestra dobre a správne naučili slovenčinu a aj učivo napriek tomu v rodine sa hovorilo len maďarsky a mali maďarské školy - teda úctyhodný výkon.


