Ríša Zla. . .
beaverovi :
Znova ide o obdobie. ja som písal o druhej polovici 60tich rokov. Z bežného štipendia sa dalo vyžiť.Priemer bol cca 350Kčs mesačne. Nominálne výdaje stravné a ubytovanie na internáte boli 156+40Kčs= 196Kčs.Stravenka na raňajky 1,20Kčs.Zostávalo teda 150Kčs čo nebolo zasa málo.Lístok do kina stál 3-5Kčs,pivo 1,2Kčs,liter sudového vína 15Kčs,kilo kvalitnej sekanej 190Kčs a polovica chleba 1,25Kčs. Držková,kapustová a fazulová 0,80-1,20Kčs.Cigarety Bystrice10ks 1,60Kčs.
Pánske topánky kvalitné stáli 90Kčs.Za 130Kčs som si kúpil čižmičky. Košeľa 80Kčs dederon 110.Kčs.Oblek kvalitný tesilový 800Kčs a kvalitné tesilové nohavice 300-350 Kčs, rifle 40+45 bonov - 200-250Kčs. Električenka študentská 25Kčs.
Z nášho ročníka kde boli len chalani si privyrábali viac ako 60%. U dievčat viem, že niektoré mali pomocné práce pri upratovaní a nemocniciach a tiež strážili deti.Na kosenie nebola malá mechanizácia a tak kosili len tí čo vedeli kosiť z domu,nebola to otázka nedostatku peňazí.