spozabukovi :
urobili ste verejne zo seba to čo ste.
1. Rosný bod je bežných podmienkach 16,5degC. Z toho je jasné aké máte vzdelanie.To že neviete urobiť tepelnotechnický výpočet tiež svedčí o vašom vzdelaní.Vám termo nič nehovorí. Len pre informáciu zjednodušené programy pre tento výpočet sú k dispozícii na nete
2.Ja som nepísal o izolácii strechy ale o izolácii stropu a to je podstatný rozdiel.Len skutočný hlupák predpokladá že som písal o izolácii stropu pri viacpodlažnom objekte a nevie to že sa zatepluje obálka objektu tj plochy kde dochádza k strate tepla a kde je najväčší tepelný diferenciál.
3.O tom čo je hlúposť si každý musí rozhodnúť sám, nie aby ste o tom rozhodovali vy. Poznám takých ako ste vy, ktorí vyhlasovali že väčšia hrúbka izolácie ako 5cmEPS je hlúposť lebo norma to nevyžaduje.No dnes norma vyžaduje tepelný odpor na úrovni 16cmEPS.
4.Škoda že ste nenapísali v čom spočíva vami uvádzané technické riziko možno že by som dozvedel niečo "nového".


