Návrh rozpočtu je podľa Kollára nedopečenou tortou
atsaitonovi :
1. Žiadne ukazovatele nedávajú predikciu budúcnosti. To si ju len ľudia a tí čo pracujú pre politikov takto vyrábajú resp. interpretujú. Skrátka čo sa babe chcelo to sa babe snilo.
2. Rozpočet je finančné vyjadrenie a niekdy tiež faktorová analýza toho či si myslíme že by sme chceli alebo čo si myslíme že v budúcnosti bude. Nikdy som na nejaké grafy nespoliehal to tá faktorová analýza a nastavené limity sú v rozpočtovaní účinnejšie.
3. Každá položka rozpočtu má svoj interval veľkosti ( toleranciu ) a tiež podmienky za ktorých tieto údaje platia.
4. Preto som napísal že čím presnejšie sa niekto snaží rozpočet urobiť tým bude mať viac a väčšie odchýky. Na neistoty pokiaľ ich viem kvalifikovať a kvantifikovať ako stanoviť ich pravdepodobnosť sa robí rozpočtová rezerva.
5. Na prípady vojny, povstania, katastrofy a podobne sa vyrábajú iné rozpočty a celkom paralelne.
No a teraz si znova môžete zakomentovať.