netreba zabúdať, že doterajšia výstavba diaľnic na Slovensku sledovala mantru tzv. európskej siete TEN-T, ktorej jtrasy síce prechádzajú cez našu krajinu, ale vždy len nejakým úsekom, rozhodne nemajú za cieľ prepájať vnútra jednotlivých štátov, obzvlášť tých menších.
Problém teda väzí v otrockom napĺňaní eurocieľov a ich nadraďovaní nad vnútorné potreby Slovenska! Preto sa ťažké peniaze investovali do celkom okrajového úseku Čadca - Skalité, ktorý slúži jedine poľským kamionistom a z jednej strany celkom kopíruje štátnu hranicu, kým dopravná výstavba v centrálnejjších oblastiach SR je odsúvaná nabok...

