Ten zákaz protestov pred domami politikov platí aj pre Rakúsko?
Ten zákaz protestov pred domami politikov platí aj pre Rakúsko?
povedala mu to cudzia východná mosnosť
f)o medzinárodných zmluvách Slovenskej republiky, ktorých dojednávanie preniesol na vládu prezident Slovenskej republiky,
n)o návrhu na vyhlásenie vojnového stavu, o návrhu na nariadenie mobilizácie ozbrojených síl, o návrhu na vyhlásenie výnimočného stavu a o návrhu na ich skončenie, o vyhlásení a skončení núdzového stavu,
o)o vyslaní ozbrojených síl mimo územia Slovenskej republiky na účel humanitárnej pomoci, vojenských cvičení alebo mierových pozorovateľských misií, o súhlase s prítomnosťou zahraničných ozbrojených síl na území Slovenskej republiky na účel humanitárnej pomoci, vojenských cvičení alebo mierových pozorovateľských misií, o súhlase s prechodom zahraničných ozbrojených síl cez územie Slovenskej republiky,
čiže vláda mohla so súhlasom prezidenta, nie parlamentu
Čl. 115(1)Ak Národná rada Slovenskej republiky vysloví vláde nedôveru, alebo ak zamietne jej návrh na vyslovenie dôvery, prezident Slovenskej republiky vládu odvolá.
(2)Ak prezident Slovenskej republiky prijme demisiu vlády, poverí ju vykonávaním jej funkcie až do vymenovania novej vlády.
(3)Ak prezident Slovenskej republiky odvolá vládu podľa odseku 1, rozhodnutím, vyhláseným v Zbierke zákonov Slovenskej republiky, ju poverí vykonávaním jej pôsobnosti až do vymenovania novej vlády, avšak výlučne v rozsahu podľa čl. 119 písm. a), b), e), f), m), n), o), p) a r); výkon pôsobnosti vlády podľa čl. 119 písm. m) a r) je v každom jednotlivom prípade viazaný na predchádzajúci súhlas prezidenta Slovenskej republiky.
Ty si mi aký ústavný právnik! Aj vláda v demisii je vláda a "len kúriť a svietiť " nie je žiaden zákon, skôr kampanove heslo
Moskovská burza od štvrtka zastavila obchodovanie s devízami, drahými kovmi, akciami, peniazmi a štandardizovanými mimoburzovými derivátmi s nástrojmi s vyrovnaním v dolároch a jednotnej európskej mene.
Podľa článku v novinkách si teda Rusi stále môžu vymeniť ruble za doláre v zmenárňach. Lenže za dolár musia pustiť 200 rubľov, zatiaľ čo nákup dolára stojí 50 rubľov.
A to bola ktorá?
Každá prešla 3 kolami klinického skúšania a bezpečnosť bola overená v prvom.
Žiadna vakcína nie je 100 percentná a každý liek (aj acylpirín) má vedľajšie účinky, potenciálne pre niekoho smrteľné. Ide o pomer pomoc/škoda.
Zaočkovanejšie krajiny mali štatisticky nižšiu úmrtnosť.
Ak tu niekto trepe, že v roku 2020 bol niekto ochotný čakať na výsledky 20 ročného výskumu aby sa možno v roku 2040 dal očkovať tak skresľuje situáciu. Vtedy by si ľudia boli schopní dať pichať aj rozmixovaný zemiak - viď prípad Cibulková, ktorá bola uvedená do omylu.
jednoduchsich zozenstilych jedincov?
ultranacionalizmus, xenofóbia, rasizmus, antidemokratické, antisystémové postoje spojené s volaním po silnom štáte, ktorý by mal nahradiť právny štát
Čo autorke bránilo pomenovať aj Smer a SNS ako ultrapravicové strany? Veď spĺňajú všetky hore vymenované znaky.
Pretože sú za mier a je to na vysokej (najvyššej) úrovni. A prečo nie aj Rusko? Stačil by jeden telefonát Putina a vojna skončí.
Ani do Teheránu 1943 Hitlera nepozvali. Prečo asi?
Najrešpektovanejší medicínsky časopis Lancet:
Vaccine effectiveness at baseline was 92% (88–94) for hospitalisations and 91% (85–95) for mortality.
OK, ortopéd ma iný názor na covid. Ale keď ide o zubné kefky pýtajú sa aspoň 10 zubných lekárov a 8 z 10 to musí potvrdiť.
Toto bola epidémia veľkého rozsahu. Čo takto spýtať sa aspoň 100 epidemiológov a infektológov a uvidíme aký bude rozhodujúci názor.
Ak bude veľká vojna tak bude musieť tak či tak. A aby nebola je potrebné zastaviť agresora čím skôr. Nie ako ustupovanie Hitlerovi.
Načo ho trápiť v spolku, kde nechce byť
Vážený pán Danko. Ľudia chcú, aby ste zostali DOMA!
Tak pandémiu sme úspešne rozriešili, teraz môžeme nahradiť tých nedoukov v meteorologickom ústave, ktorí slovač klamú o padaní saharského piesku niekým odbornejšim, ktorý vie, že nás CIA práškuje
Napísal "pukanec"
Odporúčame