Ten bod 4. ma nadchol. To aby sem mohli opäť, keď to uznajú za vhodné vtrhnúť s tankami a "dočasne" sa tu usalašiť a nútiť nás robiť zo seba hlupákov ktorí papagájujú všetky hlúposti z Kremľa ?
Ten bod 4. ma nadchol. To aby sem mohli opäť, keď to uznajú za vhodné vtrhnúť s tankami a "dočasne" sa tu usalašiť a nútiť nás robiť zo seba hlupákov ktorí papagájujú všetky hlúposti z Kremľa ?
Radi zoštátňujú takí, čo nič nemajú. Tí, čo musia tvrdo makať, aby niečo nadobudli, oprávnene neznášajú komunistov, budúcich privatizérov zoštátnenej pôdy.
Ver, že sa to v dohľadnej dobe zmení. Slováci zase budú robiť na svojej pôde.Lebo budú musieť. Celosvetová potravinová spotreba v najbližších 2-3 desaťročiach vzrastie o 70% a zároveň výmera pôdy vhodnej na poľnohospodárske účely poklesne iba v dôsledku klimatických zmien o 20%, okrem toho sa ešte 1-2 % vytratia v dôsledku zástavby. Takže nič iné ako dramatický nárast cien potravín nás nečaká.
Tatry ani pôdu nikto do cudziny nepredá. Ani Copperfield. Zostane tu. A že na nej bude hospodáriť holandský alebo dánsky farmár ? Komu to môže vadiť ? Nemali snáď súdruhovia predsedovia od r.1989 dostatok času na odkúpenie pôdy a to doslova za haliere ? Mali. Lenže to by si nesmeli družstevné peniaze zamieňať za svoje vlastné, tretina produkcie často končila v sivej ekonomike, bolo treba oželieť drahé tereniaky, dovolenku v Thajsku, vilky pre deti, skrátka bolo treba myslieť na budúcnosť. A ver, že je veľa takých, čo vedeli o nevyhnutnom a zariadili sa. Majú vlastnú pôdu, nemusia platiť nájom a zrejme aj vzťah a starostlivosť o pôdu je iný ako keď si ju prenajímajú od niekoho na pár rokov. Nikto si predsa vlastné nebude ničiť zlým hospodárením.
Briti sa už rozhodli, nasledovať bude Francúzsko a potom krajiny pod ruským vplyvom. Kotleba sa teda s tým ani veľmi namáhať nemusí. Stačí, že je prvý, ktorý o tom hovorí.
Daj niekoho z rodiny do 40 rokov veku zaregistrovať ako mladého farmára - na nich sa tieto obštrukcie nevzťahujú. Inak s tým nepohneš. Aj tam sú obmedzenia - nesmú to predať prenajať, darovať 3 roky. Kamarát má zase otca, čo popri dôchodku robí na družstve už asi 4 roky vrátnika a čuduj sa svete, ten je osobou oprávnenou! Tak cez neho kúpil 22 árový pozemok priľahlý k záhradkárskej osade a záujemcov bolo neúrekom, keďže to stará pani z Příbrami ponúkla za tisícku - lenže ako píšeš, nikto si ani neškrtol.
A čo tú pôdu odnesie do Holandska alebo Dánska v batohu ? Alebo holandskí a dánski traktoristi sem prídu pripraviť o prácu tých našich ?
Má s tým problém aj maďarská vláda. Aj im, rovnako ako nám Brusel pohrozil, že takúto diskrimináciu tolerovať nebude. Tiež Litva a myslím že aj Bulharsko.
V súvislosti s vlastníctvom pôdy sa začínajú čím ďalej tým vo väčšej miere objavovať prejavy neoboľševizmu. Hlavnými propagátormi boľševického "riešenia" vlastníctva pôdy sú ľudia ako Ladislav Lysák predseda SES-NEZES, prof.Ing.Juraj Hraško DrSc., akademik SAV, či z mladšej generácie Lucia Gallová z Vidieckej platformy. "Pôda má patriť tomu, kto na nej pracuje a jeho rodinným príslušníkom". Lysák. (!!!)
Ale kdeže. Dostávajú podstatne nižšie dotácie ako v starých členských štátoch a má sa to zrovnať až v r.2020. A keď z toho mála ešte riadne odkrojí korupcia, nemôžu byť konkurencieschopní. A k tomu šrotu - rovnako kvalitný výrobok by bol na Slovensku o desatinu drahší ako v Rakúsku kvôli rozdielnej DPH a to by bolo pre spotrebiteľa s podstatne nižším príjmom neakceptovateľné, až poburujúce a pre vládu nepríjemné - tak sa tie ceny zrovnajú cez nižšiu kvalitu. Čiže, keď dáme DPH rovnakú ako v Rakúsku, aj ceny budú rovnaké. Včera som z BB župy zachytil podstatu veci: "Ukázalo sa, že tam, kde sa nekradne, peňazí je dosť" Z toho mi vychádza, že keby sa nekradlo, nemuseli by sme mať v regióne najdrahšie potraviny, pohonné hmoty, elektrinu...a po Albánsku a Moldavsku najbiednejšie zdravotníctvo v Európe.
Veľa poľnohospodárov sa v zákulisí sťažuje,že korupcia v PPA má veľmi negatívny vplyv na ekonomiku ich firiem. Nedáš pätinu a máš problém. Dáš, tiež máš problém to nejako vyúčtovať. Myslím si, že aj tak bude nakoniec potrestaný ten predseda. Vláda Smeru je o tom. A nad drístami o konkurencieschopnosti slovenského poľnohospodárstva alebo o ochrane slovenskej pôdy pred Dánmi a Holanďanmi sa môže potom človek len schuti zasmiať.Mali by to tu skúpiť všetko, od nich si hyeny nedovolia pýtať úplatky.
Najskôr ma dáš na čiernu listinu a potom pochopíš prečo ? Všetci tí spomenutí energetici, vodári, mobilní operátori a i. podnikajú a vytvárajú zisk. A keď na to potrebujú cudzie pozemky, mali by sa s majiteľom dohodnúť a riadne zaplatiť. Myslím, že sa snažíš zaoberať niečím, čomu absolútne nerozumieš.
To bude rehotu na mestských a obecných úradoch ! POZRI, KTO TO HOVORÍ !
Tisíce dedov sa divili ako opice malým, keď prišli na svoje pozemky, na ktoré si za mlada boli zarobiť v cudzine a zistili, že tam stojí vedenie vysokého napätia. Keď sa boli sťažovať, čo sú to za poriadky, tak zistili, že za znehodnotené pozemky nedostanú žiadne odškodné, pretože sa mali prihlásiť do 6 mesiacov. Toľko ultraboľševický Zákon o energetike.
zpravy.tiscali.cz/sazka-na-uhli-kretinskemu-vysla- brexit-mu-muze-vynest-miliardy-280776
Každá minca má dve strany. Že zarobia aj na tom,čo nikto nechce a zároveň pravdepodobne uchránia aj veľkú krajinu možno dve od veľkých nepríjemností, to málokto napíše. Asi nikto nebude popierať, že P.Tkáč si určite na koniec nosa dovidí.
zpravy.tiscali.cz/sazka-na-uhli-kretinsk emu-vysla-brexit-mu-muze-vynest-miliardy-2807776
U nás zase opačný tlak - zavrieť, odstaviť bane, uholné elektrárne.No asi to treba prehodnotiť a neunáhliť sa. Radšej priplatiť dva, tri centi za kWh ako potom x násobok za zelenú energiu.
Drvivá väčšina ženskej populácie migrantov po príchode do Európy aj tak nikdy nikde na rozdiel od európskych žien pracovať nebude. V lepšom prípade budú existovať z platu manžela a sociálnych dávok - teda taká priemerná rodina 2+4 viac dostane ako spoločnosti dá. A aby stúpala iba demografická krivka bez požadovaného efektu, tak to žiadny zmysel mať nebude.
Čo sa týka extrémizmu, úplne sa v našej spoločnosti ignorujú prejavy neoboľševizmu.
Potravinová sebestačnosť Slovenska je zase iná kapitola. To je o tom, že keby z nejakého dôvodu ani tých šmejd potravín nebolo, musíme mať schopnosť vyprodukovať dosť potravín pre obyvateľstvo na vlastnej pôde. Mimochodom, tie zákony a vsuvky do ústavy akože na ochranu poľnohospodárskej pôdy sú vskutku úsmevné. Majú vraj chrániť pôdu pred výkupom zahraničnými farmármi. Pritom vláda dobre vie, že pokiaľ by nastala potravinová kríza a hrozil by hladomor, stačí jednoducho na potrebnú dobu zakázať vývoz obilia alebo mäsa. Ak si tu nejaký Holanďan alebo Dán kúpi pôdu, v batohu ju nikam neodnesie a zamestnancov bude potrebovať rovnako ako slovenský farmár. Celé tie zákony sú len divadielko a majú úplne iný účel.
Odporúčame