Nuž,teraz budú gvozdilky potichu.
Neviem.Ale začína sa dosť zbrojiť.Dáni aj Nórsko odkopli F16-ky.Kupujú F35.Je však 2xdrahšia ako najnovší MIG29 ak by mal byť vyrobený úplne nový v generácií 4++.
Nie,nie ,to oni urobili zrejme ako prezentáciu k jednaniu a predaju.Aj našej armáde vraj ponúkajú nové mig29,s aktuálnymi vymoženosťami.
Tu sú aktuálne dôverné novinky o obstarávaní lietadiel pre SR.Ozrejmuje sa MIG 29 na palube lietadlovej lode.Ide o nové lietadlá s menitelným vektorom ťahu asi v piatej generácii.Hovorí sa o jeho nákupe pri inej voľbe zastaraná F16 ale tiež s menitelným vektorom ťahu,a to v porovnaní s predraženým Gripenom.Sadzby v USD ,plán na ročné náklady a termíny.Rovnako predĺženie udržiavania súčasných MIG 29.
Admiral Kuznecov má na palube MIG 29 na svoju ochranu.MIG 29 bol atestovaný nie tak dávno pre lietadlovú loď.Takúto modernizáciu u nás asi nepotrebujeme.Zaujímavé a je to novinka Dánsko vyradilo F16 a nahradí ho F35.
F16 aj aerodinamikou bol nižšej generácie ako MIG29.
Poslanci dánskeho parlamentu schválili dnes vládny návrh nákupu 27 viacúčelových bojových lietadiel typu F-35 Lightning II americkej výroby a nahradia tak zastarávajúcu letku strojov typu F-16 Fighting Falcon rovnako americkej výroby.Informovala o tom agentúra DPAs odvolaním sa na vyhlásenie dánskej vlády.
Vládny návrh podporilo 139 zo 179 poslancov.
Mladá krv je proti vystúpeniu z NATO a EU.Dobre si pamätáme,aké pochybné entity nás viedli .Extrémne radikálni punkáči chcú teraz ostať v NATO a EÚ,zachováme si mravný vzdor , volnosť a rovnosť.
Cvičenie parašutistov na Slovensku amatérskou kamerou.Nepodporujem petíciu.
ulož to.sk - vymanil sa zo zovretia padák uvolnil OSSR .avi
Alternatívna hudba k videu
Nepodporujem vystúpenie z NATO.Taká diskusia o zmene si vyžaduje viac milostí.
https://m.youtube.com/watch?v=sJeA081TIFQ
No a tu je vytrvalosť slovenského Migu 29 ,v Nemecku.Let pôsobil spoľahlivo,bolo vidieť prídavnú nádrž pre nenápadný a pohodlný prílet do vzdušného priestoru na základňu do nemecka.Ešte pred tým než nemecký komentátor zvolá hoó pred rozjazdom,uvidíme v kokpite slovenského migu 29 tri zrkadlá pre rozhľad a pripravenosť letca a pre dokonalú orientáciu vôbec.Motory v roku 2015 sa zdajú byť nové!
http://www.vvzs.mil.sk/4086/?album=825
Koho by nebavila nemčina ako komentár videa,môže si pustiť hudbu tu
Tu je v krásnom zostrihu Polský MIG29 ,
Poliaci do toho dali veľa.Vrcholová a prestížna agónia.Mohol trochu viac cez smerové kormidlo do sklzu.Poliaci si dali záležať.
SK & NATO
(Prehľad leteckej techniky USA,RUSSIA,Chorvátsko)
https://m.youtube.com/?hl =sk&gl=SK#/watc…
https://m.youtube.com/wa tch?v=47YW7IMl9Og
https://m.youtube.com/watch?v =BfYy_kASb88
Prekrásne ladné krivky MIG-29 vystriedali priame línie stealth ,nádherných aj odpudenie vzbudzujúcich F35 a T50
Rozhodnú milosti
Ľudia starší 40-rokov Kotleba ,sa nemajú na čo sťažovať.Všetko si vynahradia, sú vekom mimo aktívnych záloh.
Osoh v EÚ a NATO je našim záujmom.Pochybnosť extrémizmu nás ruší.
Kludne choď do funkcie.Mladí ti brániť nebudú.
To už sú Husákove deti.Viac treba prízvukovať miernosť,šetrnosť,volnosť,ohľaduplnosť.Vynah radiť, nesťažovať.Znížiť nátlak,úkor a trýzeň,
http://mp3songpreview.com/dfs-cindruska-tam-…
Tam okolo Strečna cesta nebezpečná, pod zámkom sa skryly v bielych plachtách víly.
Na lúkach vo Váhu často sa kúpajú; po poli širokom tancúvajú skokom.
Koho raz pochytia, tak ho dlho vrtia, až pokiaľ v ich hrsti dušu nevypustí.
Je normálne ak v ceste 1. a druhej triedy sú vo vozovke ukotvené reflexné body.V tme ,daždi a oslnení je to otázka záujmu ľudí.
Športovo ladená Multikára,ale nesklápa,lebo vozí iba uhlie.
Elektródy by mali mať životnosť tisíce hodín.Batérie od Phinergy nie sú dobíjateľné, nebudú sa preto dať použiť ako hlavný zdroj energie v elektromobiloch.Batérie by sa po vybití jednoducho vymenili za nové a hliník, ktorý je relatívne lacným materiálom by sa následne recykloval.
No da Škodovky SUV dať dobíjatelné batérie neviem neviem.Na VW je toho po emisiách asi priveľa.
hliníkové batérie so vzduchovou anódou, ktoré by mohli zabezpečiť dojazd elektromobilu až okolo 1 600 kilometrov. Batéria sa skladá z 50-tich hliníkových článkov, z ktorých každý má energiu na 32 km jazdy. Okrem vzduchu potrebujú batérie na svoju prevádzku len vodu, ktorú je potrebné doplniť po niekoľkých stovkách kilometrov. Výrobca deklaruje energetickú hustotu batérií s hliníkovou anódou a hliníkovo-vzduchovou katódou na úrovni 8 kWh/kg, čo pri batérii o hmotnosti 25 kg dáva 200 kWh energie,
Hoci existujú aj iné batérie využívajúce vzdušný kyslík namiesto oxidačného činidla priamo v batérii, batérie od Phinergy údajne nie sú náchylné na problémy spojené s produkciou CO2 a vďaka špeciálnemu striebornému katalyzátoru dosahujú výbornú účinnosť. Elektródy by mali mať životnosť tisíce hodín.
Odporúčame