už keby si mal pravdu, tak si na omyle - celá táto strata je o ruskom prístupe k riešeniu vecí - ak nie je vyzbrojený na boj, prečo ho poslali do vojny? ale, pozri si wikipediu, tam o tom, že si na omyle ty, krásny popis, len dajme výzbroj:
16× protilodní P-500 Bazalt
8×8 protiletadlový S-300PMU
2×20 protiletadlový OSA-MA
1×2 130mm víceúčelové dělo AK-130
6× 30mm systém blízké obrany AK-630
2× protiponorkový RBU-6000
10× 533mm torpédomet
- to chceš mi nahovoriť, že tento krížnik nebol schopný odolať útoku 2 a viac leteckých cieľom? a je tam aj popis - venovali sa dronu... navyše, táto loď vytvárala protilietadlový podporu iným lodiam, nie je mi jasné, ako to mohla robiť, keď tvrdíš, že to robiť nemohla....

