svojho času, mi dekan na strojníckej fakulte, kde som skončil povedal, že nás ako študentov považovali za biedu proti tomu, čo tam mali predtým, ale oproti tomu, čo majú dnes, boli sme hviezdy.... neviem si, predstaviť, čo príde teraz na VŠ, ale vyzerá to tak, že to bude oproti nám len odpad.... to, že nám klesá vzdelanosť, to sme všetci vedeli, ale táto kríza ukázala, že dá sa ísť ešte hlbšie....a kvalitne hlboko.... zamestnával som študentky a tie si závideli, lebo už minulého roku boli maturity zdarma.... keď sme mali stretnutie spolužiakov po 20 rokoch po skončení VŠ, jeden učí a povedal len toľko - keby sme dnes skúšali tak, ako skúšali nám, po 1 semestri už nemáme koho učiť, teraz už bude všetko zdarma a som si isť, že aj oficiálny plagiátori ako matelko a don semeno by dostali diplomy legálne...

