Veľmi dobrý článok, pán Javůrek!!!
Veľmi rozumný názor.
Vyzdvihnúť treba, že ho vyslovil jeden z nich - rómov. Som zvedavý, či ho urýchlene podporí príslušné ministerstvo a naši páni poslanci.
Úbohý slovenský národ
Pán Šimončič pomenoval jasne a zrozumiteľne, v čom spočíva úbohosť nášho "vysokého" školstva. Nezáujem o diskusiu tohto veľmi závažného problému, ktorého neriešenie ohrozuje budúcu prosperitu Slovenska svedčí o úbohosti národa. Pokiaľ nejde o spor "modrokabátnikov" s "ficoidmi" - ľudí to nezaujíma.
V zásade máte pravdu.
Iba pripomínam, že tá žena z druhého prípadu, v zásade, spáchala samovraždu. Toho psa odviazala a išla vyvenčiť svojvoľne, napriek zákazu. Alebo sa mýlim, pán Krno?
Je to ako u blbých.
Na zápase bolo menej slovanistov ako zasahujúcich policajtov. A zvyšok tribúny pre "hosťov" bol prázdny.
Každý jeden policajt mohol teda dostať pod osobnú patronáciu 1-2 "hostí". A to som zvedavý, či by si aj potom, v spoločnosti policajta vedľa seba, otvárali tie svoje belasé chrapiny.
Čo chcel básnik vlastne povedať, to predsa povedal.
Nežijeme v právnpm štáte, ale, bohužiaľ, v štáte, v ktorom nám vládnu právnici.
Zaujala ma ale, pán Javůrek, poznámka o "podfuku s rozdelenými úväzkami".
Rozmýšľali ste dakedy, či naozaj všetky sestry počas celej pracovnej doby vykonávajú
prácu sestry? U takého obvoďáka ako sestry merajú tlak a pichajú injekcie. Inak robia úradnícku robotu
s kartami a počítačom. U zubára sem - tam namiešajú amalgám či čo, inak sú tiež úradníčky... Á propo:
Poznám jednu ruskú zubárku, veľmi dobrú špecialistku v stredných rokoch, žijúcu u nás a tá sa nestačí čudovať, načo je u nás zubárovi sestrička. Ona ju doma nemala, lebo to považovala za zbytočné utrácanie peňazí.
A ja zasa čakám, kedy to začne, v hlavne, DOTIAHNE PRED SÚD naša prokuratúra. Lebo tu ide o zneužitie právomoci verejného činiteľa ako vyšité! A čakám, či premiér postaví predmetnú poisťovňu "mimo zákon" - mám na mysli zakáže šrátnym firmám s touto poisťovňou spolupracovať.
Správny názor!
Podnikatelia živia tento štát - či svojimi daňami alebo daňami, ktoré platia ich zamestnanci. Všetko ostatné je v princípe iba prerozdeľovanie. Preto by pri akreditáciách mali podnikatelia mať slovo. hovoril som v podobnom duchu už v r. 2000 na strojárenskom veľtrhu v Nitre a apeloval na podnikateľov, aby im nebolo jedno, čo a ako vyučujú vysoké školy, lebo oni ich vlastne financujú.
A máte pravdu aj s tými zahraničnými pedagógmi.
Konečne novinár udrel kliniec po hlavičke!
Ale prečo to trvalo tak dlho, než ste na to prišli???
Zaujímavý názor - asi stojí za vážne zamyslenie.
Len ho, preboha, nedávajte čítať Slotovi, lebo ho porazí.
O čo vlastne ide?
Na chudobnom Slovensku šetrí kamionista - resp. jeho zamestnávateľ kde sa dá.Nemožno sa tomu čudovať.
Čudovať sa treba názorom, že kamióny treba "vytlačiť" z ciest, čo mýto nepochybne robí. Načo potom tie cesty prvej triedy ale sú ??? Ak by sa pri výstavbe nových ciest a diaľnic nekradlo a neplatili ceny podľa debilov zo štátnej expertízy, mohli sme ušetriť veľa peňazí a mýto na cestách nemuselo byť. Veď sa stačí zamyslieť nad cenami diaľníc, ktoré vyrokoval minister Fígeľ v porovnaní s "expertami" alebo na najnovší prípad - ceny tunela pod Žilinou. Bude o 60% lacnejší.
Je titulok článku správny?
Po skúsenostiach s nevymenovaním riadne zvoleného generálneho prokurátora neviem, neviem...
Čo, keď sa nám pán "starý ujo" Gašparovič opäť zle vyspí a rozhodne sa vládu a národnú radu nerešpektovať?
Je to na vracanie.
Pravidlá (idiotské!!!), podľa ktorých sú takéto čiastky stanovené, boli vraj prijaté za bývalej Ficovej vlády. No a našim čiernokňažníkom veľmi vyhovovali. Tak prečo by ich boli rušili? Ich príjemcovia sa pekne vyspovedajú, ako rozhrešenie sa pomodlia pár otčenášov a život pôjde ďalej. Lebo my, občania, sme iba tupé stádo, ktorému je to fuk!
Napíšte, prosím, ktorému "chudobnému" ten zlý štát búral stavbu, postavenú na JEHO VLASTNOM pozemku a netrepte voloviny...
Najmenej polovica živnostníkov vymenila pracovný pomer za živnosť len preto, lebo sa im nedalo robiť podľa seba - podľa potrieb zákazníka a toľko hodín, koľko môžu (a trúfajú si na to). Lebo dodržiavať debilné obmedzenia, dané Zákonníkom práce, vylobované socialistickými odbormi a smerákmi je podľa týchto "živnostníkov" nemožné.
Na 100% súhlas. V celej Európe majú národnostné menšiny svoje práva, iba na Ukrajine a v pobaltí to tak nie je. Prečo? Lebo podľa európskych a amerických "demokratov" treba podporiť všetko, čo je namierené proti rusom a Rusku. Hanba!
Ešte, že pán Fico zmenil názor
Pamätáte si, ako opozičný Fico tvrdo kritizoval Radičovej vládu, že pristúpila na takúto potravinovú pomoc pre chudobnejších občanov? Lebo "opozícia MUSÍ kritizovať všetko, čo vláda robí". Potom mu vysvetlili, že takáto pomoc sa rozdáva vo viacerých štátoch EÚ, medziiným i vo Francii...
Zamestnanci nemajú čo požadovať "svoj spravodlivý podiel na zisku". Zisk je VŽDY iba akcionárov - časť z neho si vezme štát formou dane. A pre menej informovaných treba pripomenúť, že zo zisku po zdanení platí podnikateľský subjekt splátky úverov, ktorými financuje svoj biznis. Takže - nie celý zisk si akcionári môžu nechať.
Je nepochybne pravdou, že chudobní zamestnanci nie sú dobrí spotrebitelia, kupujúci iné tovary. Oprávnenou je snaha zamestnancov o zvýšenie svojich zárobkov vtedy, ak je z čoho zvyšovať - vi´d napr. boj zamestnancov Škody MB v Česku. Ale nemyslím si, bohužiaľ, že tisíce drobných podnikov na Slovensku má priestor na rapídne zvyšovanie miezd. Lebo drahšie výrobky by od nich nikto nekúpil a skrachovali by.
Odporúčame