Len mi je divné, ak sú tí niektorí učitelia takí bohovskí, prečo nebojujú o súkromné školy, kde by sa ich usilovnosť a talent učiť mohli zúročiť aj vo vyššom náraste príjmu, než 1,2 násobok sľúbený štátom.
Ak som dobrý, musí mi moja súkromná škola dať lepšiu obživu, než polosocialistická štátna - kde odborári bojujú hlavne o to, aby sa slabý učiteľ mal lepšie na úkor dobrého.
Počet detí klesá - mal by klesať aj počet škôl a učiteľov.
K tomu všetkému - uplatniteľnosť ľudí opúšťajúcich školy klesá ... a ľuďom, ktorí to majú na svedomí, ideme pridať na platoch ....


