A čo s tým majú spoločné voľby? Všetky automobilky sú súkromné spoločnosti a o tom, kto bude riaditeľom rozhodujú akcionári.
A čo s tým majú spoločné voľby? Všetky automobilky sú súkromné spoločnosti a o tom, kto bude riaditeľom rozhodujú akcionári.
To je kvalitná žurnalistika. To my vidláci nikdy nepochopíme... :D
To čo v tej redakcii fetujete? Že sedem poschodí..
Tak to musí byť iný matroš!
"Po mnohých neúspešných pokusoch, ktoré sú dodnes zastreté rúškom tajomstva..." Mohol by autor špecifikovať, čo tým akože myslel? Pokiaľ viem, tak existuje konšpiračná teória o jednom neúspešnom pokuse, ale aj tá je veľmi pochybná.
Ihneď po nástupe do úradu vyhlásil, že sa komunistickými Tatrami ani ZILmi voziť nebude a ministerstvo vnútra muselo okamžite nakúpiť BMW.
A z čoho by potom financovali organizácie ako CIA, Mossad a ďalšie svoje nelegálne operácie? :)
Každý z nás nosí neustále vo vrecku multifunkčný špionážny prístroj od Googlu alebo Applu, ale keď chce EU monitorovať reálnu spotrebu áut, tak tu všetci jačíte ako zmyslov zbavení. To, že výrobcovia áut celé desaťročia nehanebne klamú svojich zákazníkov vám neprekáža?
Dedičstvo minulého režimu? A inakšie je pán autor psychicky v poriadku?
Japonci, Číňania, Francúzi, Nemci, Taliani - všetci sú sprostí. Stavajú tisícky kilometrov vysokorýchlostných tratí a nevedia, že môžu prúdiť iba dáta. Pán komentátor by im mal asi napísať e-mail, nech sa konečne zobudia.
Že automobilová veľmoc. :D :D :D To aj India bola potom v 18. a 19. storočí svetová veľmoc, lebo tamojší obyvatelia otročili na Britov. Ja by som to nazval skôr "zásobáreň živých robotov."
A súčasní ministri mi začínajú intenzívne pripomínať komunistických papalášov. Tí tiež nevedeli ako riešiť skutočné problémy, tak chodili na návštevy fabrík a obzerať nové kombajny, aby všetci videli, ako sa starajú o blaho všetkých robotníkov, roľníkov aj pracujúcej inteligencie.
Denno denne? Pokiaľ ste psychicky v poriadku, tak to nemôžete myslieť vážne.
Odporúčam všetkým miestnym odborníkom dokumentárny seriál "Najväčšie kriminálne prípady Slovenska". To, že za socializmu sa o takýchto brutálnych vraždách nepísalo, neznamená, že sa nič také nedialo. Skôr naopak.
Nejako si ten socializmus príliš idealizujete. Len tak námatkou - https://www.youtube.com/watch?v=DJ4Eq5s6_WM&…
VPN pôvodne nemalo vôbec byť stranou a zúčastňovať sa volieb. Malo to byť nezávislé občianske hnutie, ktoré malo dohliadať na dodržiavanie demokratických zásad pri vytváraní nového režimu. Lenže v momente, keď si niektorí vo VPN uvedomili, že by mohli využiť jeho popularitu vo voľbách, aby sa dostali do lukratívnych štátnych funkcií, tak bolo všetko inak. A tých, ktorí s tým nesúhlasili, z VPN vyštvali a ešte na nich nakydali kopec špiny.
To nevyrieši žiadny systém ani organizácia. Kým sa ľudia budú riadiť heslom, že z eráru krv netečie, tak sa nezmení nič.
Väčšina diskutujúcich zabúda na jednu podstatnú vec. Hromadné prepúšťanie úradníkov zďaleka nezvýši nezamestnanosť tak dramaticky, ako by mohli naznačovať počty nepotrebných pozícií. Platy na najnižších postoch sú totiž pomerne nízke, a preto veľkú časť zamestnancov tvoria ľudia, ktorí by nikde inde aj tak nepracovali a určite sa po prepustení nepôjdu prihlásiť na úrad práce. Konkrétne mám na mysli manželky a iných rodinných príslušníkov politických funkcionárov a stranám spriaznených podnikateľov, ktorí sú existenčne zabezpečení aj bez stáleho zamestnania. Tí sú mimochodom často samotnou príčinou vytvárania zbytočných pracovných miest. Veď dobrému kamarátovi treba pomôcť, keď ho doma teorizuje manželka, ktorá je nervózna ako pes, lebo sa celé dni váľa doma a nemá do čoho pichnúť. Dobre platené funkcie sú zase často obsadené partajníkmi, ktorých po prepustení rodná strana neopustí a vybaví im nejaké teplé miestečko poslaneckého poradcu pre problematiku hrdzavenia zemskej osi.
Pozerám, že veľa diskutérov má plno silných argumentov, prečo by štát nemal prepúšťať neschopných a nadbytočných zamestnancov. Akurát, že tie argumenty mi silno pripomínajú schôdzu nejakého závodného výboru KSČ z roku 1975. Pokiaľ bude vláda za každú cenu "sociálna" takýmto štýlom, tak to dopracujeme presne tam, kde komunisti. Odstránime zo spoločnosti všetky ekonomické nerovnosti - budeme mať totiž všetci holú riť.
Ako som napísal už nižšie - zamestnávať v štátnej správe neschopného človeka, ktorý prináša viac škody ako úžitku a ešte na to potrebuje stôl v kancli a počítač, nemôže byť riešením dlhodobej nezamestnanosti. To už bude oveľa efektívnejšie, keď sa štát o takýchto prepustených ľudí postará vyššími sociálnymi dávkami, pomocou pri hľadaní nového zamestnania, prípadne výnimočným prodeľovaním predčasných dôchodkov. Je to smutné, ale sú ľudia, ktorým sa skrátka vyplatí dávať peniaze za to, že nič nerobia, aby nič nepokazili.
Štatistika nepustí. Počet úradníkov na obyvateľa je u nás výrazne vyšší nielen oproti Nemecku či Japonsku, ale dokonca aj v porovnaní so susedným Českom, kde sú podmienky veľmi podobné tým našim. Čiže akákoľvek naozajstná optimalizácia musí viesť k prepúšťaniu úradníkov.
To nemá nič spoločné s počítačmi a tlačiarňami. Kancelársky počítač a čiernobiela tlačiareň je dnes už dostupnejšia, než bol kvalitný písací stroj pred štyridsiatimi rokmi. Problém je v zákonoch a predpisoch pre nákupy v štátnej správe, ktoré politici paradoxne práve pod pláštikom dosiahnutia výhodnejšej ceny nastavili tak, že ešte aj hajzelpapier sa musí nakupovať prostredníctvom minimálne ročných zmlúv a výberových konaní. Tým pádom sa celkový objem spotrebného materiálu musí stanoviť vopred čo je samé o sebe nefektívne a ešte to otvára široký priestor pre rôzne čachre a zmluvné dodatky. Čiže vo výsledku to naoko vyzerá, že sa ušetrí, ale v skutočnosti sa na materiál minie výrazne viac, aby samozrejme ostal primeraný bakšiš aj pre našu stranu a našich ľudí. Keby sa týmto súčasným systémom nakupovali písacie stroje, tak by boli nakoniec drahšie ako najvýkonnejšie počítače.
Odporúčame