Nie sú to všetko len súkromné škôlky, kde platíš cez 400,- mesačne? Asi niekto dúfa, že mu z toho tiež kvapne...
Nie sú to všetko len súkromné škôlky, kde platíš cez 400,- mesačne? Asi niekto dúfa, že mu z toho tiež kvapne...
V TV bolo spomínané, že to postavia za extrémne nízku cenu aj v porovnaní s ostatnými ponukami troch veľkých renomovaných firiem - z toho tak trochu zamrazí. To sa tie ostatné firmy chceli fakt tak strašne nabaliť? Čo všetko sa vlastne v týchto veciach berie do úvahy? Dúfajme, že nie iba cena. Aby sa to náhodou neskončilo kolotočom došli peniaze, nestavia sa, nikto iný nemôže kvôli výhradným zmluvám, nie sú peniaze, ...
Inak, neviete niekto, či už niečo veľké na Slovensku stavali?
c) zacvakajú to opäť živnostníci a drobné stavebné firmy, d) porieši sa to dodatkami za neočakávané problémy s podložím, spodnou vodou, počasím... e) kombinácia akéhokoľvek počtu ktorýchkoľvek predtým spomenutých možností
Ja o vašich príspevkoch viem a dokonca som očakávala aj tento, keďže sa k týmto záležitostiam zvyknete vyjadriť. Píšete veci narovinu ako sú a myslím si, že ich takto dookola treba aj opakovať. Ono aj na tej igelitke by mohlo byť, že "Vieme, že nie ste tak debilní, aby ste si ten sáčok natiahli na hlavu, ale čo vaše dieťa?" Mám vysokú školu skôr technického zamerania, takže celkovo blbá nie som, ale čo sa týka zmlúv a právnických záležitostí, tak tam si pripadám na rovnakej úrovni ako po základke. Takže od istého času v každej ponúkanej poistke, čo mi prišla pod ruku a bolo to možné, som si dala aj právnu ochranu a zodpovednosť (keďže ani šikovnosti mi nadelené nebolo). Nič sa mi v tom istom čase síce nestalo, len som si práve pri podobných správach uvedomila, že vôbec netuším, ako by som podobnú situáciu vôbec zvládla ja. (Dokonca ani teraz si nie som celkom istá, čo mi tá právna ochrana, ktorú pri byte aj cestovnom poistení furt mám vlastne kryje.)
Inak, ja keď som kupovala byt (nie tam) tak v banke mi ponúkali poistenie. To, že by to malo kryť len živel, to mi absolútne nepovedali. Len to, že takéto poistenie potrebujem a oni ho pre mňa majú a že kryje riziká, ak by sa mi niečo stalo s bytom. Asi by som sa to dozvedela neskoro, pretože ako 99% ľudí si podmienky nečítam. Je ich priveľa a sú písané tak príšerne, že sa na ne dokážem sústrediť maximálne do tretieho riadku. Keďže som chcela dať zarobiť známemu, tak som sa poistila v poslednom momente inde. Ale nebola stavba poistená? Alebo to bola tiež poistka k ničomu? A čo projektanti a statici? Čo ich poistenie zodpovednosti? Ponúkanie poistenia, ktoré je zbytočné by mohlo byť nejako riešené. Na igelitke som našla napísané, že nedávať na hlavu, teda jak pre debilov, ale do sveta finančných služieb treba mať pomaly právnické vzdelanie.
Kamarátka učiteľka na východe sa už stretla pred niekoľkými rokmi aj s tým, že prvák chcel byť prevádzačom. Hovorilo sa tam, že kto ma v tých dedninách lepší dom, je prevádzač, hoci to nemusela byť celkom pravda, keďže otcovia rodín chodili na fušky do zahraničia.
Ale mňa pobavilo to, že pracujem vo firme, ktorej matka je z krajiny, ktorá si k plánovanej ekonomike ani nepričuchla. Ale tiež, keď sa tvorí Business plán, tak sa na ňom všetci bavia a keď sa potom neplní, tak celý manažment rovnako vydesene pobieha a dobieha sa aj za cenu porušovania zákonníka práce. Možno keby teraz politici vo všeobecnosti rovnako vydesene pobiehali a snažili sa dohnať, .... á, to už je čistá fantasmagória. Teraz sa odvolá a ďalší sa tvári, že on už nič, však to predchodca všetko spackal, čím viac sa ich vystrieda, tým viac sa ich stihne nabaliť.
Mňa celkom zaujal príspevok v diskusii, že sa to v Ruskej tlači nevyskytuje. Prečo sa to potom rieši v Európe?
Inak každá krajina má nejaké štandardy a ak si ich žiada väčšina, menšina sa má prispôsobiť. My by sme tu tiež nechceli tance detí a mladistvých, aby to tancovali africké tance hore bez alebo len s rúrkou na nádobíčku len preto, že uprostred Afriky je to bežné.
A pokiaľ viem, ani v Amerike to zase nieje brané až tak pozitívne u všetkých ľudí. Napríklad za takéto zadkynatriasajúce pohyby sú v oficiálnych cheerleaders súťažiach body dole. Prípadne aj za pohyby, kde sa naskytne priamy dlhší pohľad medzi nohy pod ich miniskukničky. To dokazuje, že takéto pohyby považujú za nevhodné pre mládež. Na nekontrolovaných podujatiach sa to samozrejme vyskytuje, ale na oficiálnych súťažiach sa za takéto pohyby zrážajú body.
A vieš že mi to trochu pripomína mňa? Nediagnostikovaný aspergerov syndróm. To sa fakt človek nevie zaradiť do spoločnosti a ktorékoľvek prostredie s väčším množstvom ľudí je stres. Ja som mala našťastie kamarátky, ktoré to chápali ako moju osobnosť, že neviem reagovať na väčšinu tém a vzájomné doberanie sa bolo pre mňa niečo nepochopiteľné. Ak by to doberanie sa bývalo aj zlomyseľné, asi by som to tiež brala ako niečo absolútne neriešiteľné. Po rokoch to už človek vníma inak.
Odporúčame