**9:51 Ruský štátny exportér zemného plynu Gazprom v sobotu oznámil, že stopol dodávky tejto komodity do Lotyšska, členskej krajiny Európske únie, informuje o tom Deutsche Welle. Energetický gigant obvinil Lotyšsko z porušenia podmienok na odber plynu.
Gazprom takto reagoval na piatkové oznámenie lotyšskej energetickej firmy Latvijas Gaze, že za plyn z Ruska zaplatí v eurách a nie v rubľoch, pripomína DW.
Mam kolegu z Lotyšska a ten je tiež zdeseny z rusofobie vo svojej krajine.Po tejto novinke budú určite v Rige oslavné sprievody a netesene rodinky budú mávať americkými vlajkami.

