Ježiš: "Ja a Otec sme jedno. "
Zabudol si napisat z Peknej cesty.... Jezis je iny sudca. Nesudi z toho co pocuje ale z toho co cita v srdci cloveka. Z tvojho asi citi len hnus a hnilobu. Preto Pismo zdoraznuje, zo vsetkeho si najviac chran srdce lebo z neho pochadza pramen zivota.
A este k dnu sudu. Jezis sa nazval panom sabatu. To znamena, ze jeho den bude trvat tisic rokov, ked vzkriesi ludii na rajskej zemi. Nebudu sudeni za skutky minuleho zivota ale podla toho aky pokrok urobia na zaklade viery k ziskavaniu postupnej dokonalosti. Posudi ich dokonalost na zaver tisicrocia ked budu dokonali. Budu podrobenej tej istej skuske ako Adam s Evou. Ci podriadia svoj zivot Bozej zvrchovanosti a budu so srdca poslusni Bozi zakon. Podobne jednoduchy ako v raji.
Ubezpecujem ta ziadny z klonov sa toho nedozije vratans teba, lebo klony nevedia pochopit co je Bozia spravodlivost.
Nas Boh je na rozdiel od tvojho manualu, Boh lasky a slobodnej voli. Lravda je pistatou ucenia, co ty nepochopis, lebo ty pracujes klamstvami.