Zaujímavé ešte neznamená pravdivé.
To vysvetľuješ nádory mačky, ktorá nemá názory a nemôže byť ani inšpirovaná?
Je smutné s akou ľahkosťou dokážu neveriaci považovať Biblickú pravdu za čosi ľahko napadnuteľné a bez rešpektu neplatné...a tak by sa dalo pokračovať v prekrúcaní pravdy. Jednoducho je pre teba nepochopiteľné, že Biblia sa vysvetľuje Biblio a že najlepšie je začať kontextom a pravým významom slov? V podstate najviac nedorozumeni je v nesprávnom pochopení pojmov nahradenú dojmami a pseudovysvetleniami. Najlepšie je vôbec sa neoprieť do problému ale jednoducho zosmiešniť pisateľa. Ten si zrejme zobral veľké sústo, ktoré sa ti zadrhlo v hrdle.
To sme sa pobavili. Najlepšie problém ktorému nerozumieš posunúť do detinských predstáv na úrovni dogiem, ktorým je najlepšie veriť a neuvažovať o nich ako je nnapríklad dogma o trojici bohov v jednom bohu.
Čo je lepšie ako život na zemi. Toto určenie života dal ľuďom Boh. Následkom vzbury klamára a vraha ľudí satana diabla, bola predložené ľuďom, že môžu byť ako Boh. Neskôr dopracoval svoje ovplyvňovanie cez démonske učenia o nirváne, vyvynutí, nebytí, nesmrteľnosti duši. Ak ti pýcha dovolí, prezraď nám lepšiu cestu ktorou si sa vidal ty k Bohu, než akú dal ľuďom Kristus. Dokonca urobil výnimku pre 144000 ľudí, vykúpil ich zo zeme a použije ich na nebeskú vládu, aby odstránil všetky škody spôsoben= ľudstvu satanom diablom, vrátane nezmyselných ciest o ktorých si nám napísal. Ako hovoríš, ako by to voľba každého čo mu aká cesta vyhovuje.
(Príslovia 14:12) Je cesta, ktorá je priama pred mužom, ale jej koniec sú cesty smrti.
(Príslovia 21:16) Človek, ktorý zablúdi z cesty pochopenia, bude odpočívať v zhromaždení tých, ktorí sú nemohúci v smrti.
Samotný majster to zariadil tak, že poslal svätého ducha tým, ktorí ho uznávaú za pána. Tí rozumejú celej Biblii aj predobrazu obete Izáka, ku ktorej bol vyzvaný Abrahám, aby tak zohral predobraz obete Krista, ktorého poslal na zem Boh. Ak vieš niečo o predľudskej existencii Krista, poskytni nám info. Radi sa poučíme....zatiaľ niktorá duša nehlásila stretnutie s Abrahámom. Ty budeš prvý okrem Krista.
Každé zo spomenutých tvorov má svoje dokonalé miesto v ekosystéme.
Buričov nestvoril Boh, oni sa nimi stali tak, že túžili po postavení a výsadach Boha Stvoriteľa.
Tvoja mačka nemá rozum, preto realitu v ktorej žije, tak ľahko tlmočíš.
Konečne som pochopil, že si hovorca starej mačky. Tomu zodpovedajú aj tvoje vyjadrenia.
deltoid, píšeš ako malé decko. Stvoriteľ všetkých buričov odsúdil hneď v Edene, ale počkal si na skutkovú podstatú ich zločinov, aby to pochopili aj také deti, aké si ty. Dovtedy pripravil svoju jedinečnú vládu, ktorá to všetko čo píšeš odprace a nastolí mier a bezpečie na zemi.
Pokrčovanie sveta pod novou vládou, ktorá zabezpečí svetu mier a bezpečie na veky.
Každý má možnosť zmeniť sa a prestať vyznávať to, čo ty tomu hovoríš smrť nepohodlných. Máš 72 rokov, tak mi napíš čo znamená pre teba kompromis spolužitia?
Ozaj je to len vec názoru a postoja k chybám. Človek sa zlodejom ani vrahom nerodí ale sa ním stáva. Tak ako sa stal satan diabol. Príčinou je obyčajne pýcha alebo závisť, či oboje. Tých dôvodov ku konaniu zla múže byť viac. Napríklad nespravodlivosť. Viď terorizmus ktorý je základom každého národného štátu, lebo ako nás učili štát je organizované násilie na vôčšine organizované vládnou menšinou. Je tu aj terorizmus vynútený ako reakcia na daný stav a snaha po odplate alebo vyriešení stavu. My tu však hovoríme o individuálnych zlýhaniach za ktorými je slabosť tela. proti tomu môžeme postaviť hrádz uvedomenia , vôle alebo viery. Z hľadiska trvalého účinku je viera účinnejšia ako ovládanie. Kresťania boli pred krstom /biblickým úplným ponorením, nie nebiblickým pofrkaím vodou v kostole/ ochotní stať sa učeníkmi Krista a zanechať všetky neresti, neduhy a zlé sklony vďaka viere a túžbe páčiť sa Bohu a nasledovať Krista. K tomu dostali pomoc Božieho ducha najsilnejšej sily vo vvesmíre.
22 Naproti tomu ovocie ducha je láska, radosť, pokoj, zhovievavosť, láskavosť, dobrota, viera, 23 miernosť, sebaovládanie. Proti tomu niet zákona.
(Rimanom 13:8–10) Nebuďte nikomu nič dlžní okrem toho, aby ste sa navzájom milovali; lebo ten, kto miluje druhého, naplnil zákon. 9 Veď [zbierka zákona]: „Nedopustíš sa cudzoložstva, nezavraždíš, nebudeš kradnúť, nebudeš žiadostivý“ a akékoľvek je ešte iné prikázanie, je zahrnuté v tomto slove: „Budeš milovať svojho blížneho ako sám seba.“ 10 Láska nespôsobí blížnemu nič zlé; preto je láska naplnením zákona.
(Zjavenie 22:11, 12) Kto si počína nespravodlivo, nech ďalej koná nespravodlivo, a nečistý nech sa ďalej znečisťuje, ale spravodlivý nech naďalej koná spravodlivo a svätý nech sa ďalej posväcuje. 12 ‚Hľa, prichádzam rýchlo a so mnou odplata, ktorú dávam, aby som splatil každému podľa jeho diela.
To je tvoja rozprávka. Realita je iná.
(1. Korinťanom 6:9–11) Či neviete, že nespravodliví nezdedia Božie kráľovstvo? Nemýľte sa. Ani smilníci, ani modlári, ani cudzoložníci, ani muži vydržiavaní na neprirodzené účely, ani muži, ktorí ležia s mužmi, 10 ani zlodeji, ani chamtivci, ani opilci, ani nadávači, ani vydierači nezdedia Božie kráľovstvo. 11 A predsa niektorí z vás boli takými. Ale ste boli čisto umytí, ale ste boli posvätení, ale ste boli vyhlásení za spravodlivých v mene nášho Pána Ježiša Krista a duchom nášho Boha.
(Galaťanom 5:19–23) A zjavné sú skutky tela: smilstvo, nečistota, voľné správanie, 20 modlárstvo, pestovanie špiritizmu, nepriateľstvá, spory, žiarlivosť, výbuchy hnevu, sváry, rozdelenia, sekty, 21 závisť, pijatiky, hýrenia a podobné veci. Vopred vás pred tým varujem, podobne ako som vás vopred varoval, že tí, čo konajú také veci, nezdedia Božie kráľovstvo.
Koniec histórie zla, násilia a nespravodlivosti je pred nami. Niektorí tomu hovoria dejiny. Je to v podstate nepretržitý rad vojen nepravidelne idúcich za sebou. Toto slzavé pomôtenie zastaví až spravodlivá vojna proti odprcom Božej zvrchovanosti. Potom po 6000 ročnej vláda klamára a vraha ľudstva, nastúpi 1000 rokov vlády odstraňovania škôd, ktoré napáchal na ľuďoch. Nastane všeobecné vzkriesenie spravodlivých aj nespravodlivých, ktorí sú v Božej pamäti. Tí pod vládou Krista, vytvoria na zemi raj, taký istý ako mali prví ľudia rozšíriť po celej zemi. Dejiny ľudstva skončia záverečnou skúškou vernosti Bohu a jeho zákonom žitia, keď bude satan a démoni vypustení zo žalári aby vyskúšali lojalitu ľudí. Bohužiaľ, tak ako pred Armagedonom aj potom sa nájdu ľudia odporujúci Božej zvrchovanosti. Tí okúsia druhý krát smrť a spoločne s Diablom a démonom skončia na smetisku dejín. Dym ich zničenia bude vystupovať veky vekov ako spomienka na vzburu, ktorá sa už nikdy nebude opakovať.
Je to odveká túžba človeka žiť v spravodlivej spoločnosti, zbavenej útlaku z nespravodlivosti. Oslobodenie prinesie až kráľ Ježiš a jeho nebeská vláda nad svetom, ktorá onedlho začne jeho viditeľnými znameniami z neba
(Matúš 6:31–34) Teda nikdy nebuďte úzkostliví a nehovorte: ‚Čo máme jesť?‘ alebo ‚Čo máme piť?‘ alebo ‚Čo si oblečieme?‘ 32 Lebo o to všetko sa dychtivo usilujú národy. Veď váš nebeský Otec vie, že to všetko potrebujete. 33 Preto stále hľadajte najprv kráľovstvo a Jeho spravodlivosť, a toto všetko vám bude pridané. 34 Teda nikdy nebuďte úzkostliví o nasledujúci deň, lebo nasledujúci deň bude mať svoje vlastné starosti. Každý deň má dosť svojho vlastného zla.
.
Systém je asi takýto. Pravým zdrojom je Biblická nádej oslobodenia zla, spôsobeného ľuďom sedemmhlavým drakom, satanom diablom. Tí ktorí nemali prístup k zdroju., vychádzali z toho čo počuli. Podobné ako správa o potope sa zachovala v každom národe ale v skreslenej podobe. Pravým zdrojom o potope nájdeš len v Biblii
17 Prijmite tiež prilbu záchrany a meč ducha čiže Božie slovo, 18 zatiaľ čo sa budete pri každej príležitosti v duchu ďalej modliť každým druhom modlitby a pokornej prosby. A preto zostaňte bdelí s celou stálosťou a s pokornou prosbou za všetkých svätých, 19 aj za mňa, aby mi bola daná schopnosť hovoriť, keď otvorím ústa, a s celou voľnosťou reči oznamovať sväté tajomstvo dobrého posolstva, 20 pre ktoré som činný ako vyslanec v okovách, aby som v súvislosti s tým smelo hovoril tak, ako mám hovoriť.
(2. Korinťanom 10:3–5) Lebo hoci chodíme v tele, nebojujeme podľa toho, [čo sme v] tele. 4 Lebo zbrane nášho boja nie sú telesné, ale mocné od Boha na borenie silných opevnení. 5 Lebo boríme úvahy a všetko povýšené, čo sa pozdvihuje proti poznaniu Boha, a privádzame každú myšlienku do zajatia, aby sme ju urobili poslušnou Kristovi;
Vidíš tam nejakú odovzdanosť osudu? Kresťan vedie duchovný boj proti satanovi, svetu ktorý ovláda a teda aj teba, ale aj proti hriešnym sklonom svojho tela.
Odporúčame