https://www.youtube.com/watch?v=GoTSeP6ex1c&…
Dobre napísané. Cirkev s.r.o..Napriek tomu tu ma Kristus na zemi nevestu, ktorú nazýva cirkev. Cirkev znamená zbor živého Boha. V opozícii cudnej nevesty stojí Matka smilníc so svojimi dcérami, cudyoložnicami, duchovnými smilnicami. Kristova nevesta, ktorá bude spolu s Kristom vládnuť v miléniu je preto držiteľkou ducha a pravdy, ktorými oslavuje Boha a pozýva každého kto je hladný a smädný po večnom živote k participácii na diele oznamovania tejto dobrej správy, že ľudstvo bude oslobodenia s područia hriechu, chorôb a smrti a dosiahne slávnu slobodu Božích detí. Posmrtný život nesmrteľnej duše to určite nebude. Ozaj načo bude posmrtný život nesmrteľnej duši? Stačí jedna lož a pokazí celok. Ak sú pravdepodobné cirkvi, tak je aj pravdivá, ktorá mieri k dokonalosti a večnému životu, tak ako pred dávnymi časmi prisľúbil Boh Jehova. A táto slávna sloboda Božích detí príde, lebo Božie kráľovstvo, čiže Božia vláda sa priblížila. Na zemi zostal len zbytok Božích nebeských vládcov večnosti.
Už dnes sú politickí vodcovia zeme, a najmä kresťanstva, smutne známi úplatkárstvom, luhaním a nemravným spôsobom života. (Izaiáš 28:14–19) Nemožno im už dôverovať.. Ukáže sa, že vplyv, ktorým pôsobili na pozemské záležitosti, tak ako Mesiac pôsobí na Zem, je krvavý a smrtonosný. Ich svetské superhviezdy pohasnú ako padajúce meteority a budú rozviate ako nezrelé figy búrlivým vetrom. Celá naša zemeguľa sa bude triasť vo ‚veľkom súžení, aké nebolo od začiatku sveta až dosiaľ, áno, aké nikdy viac nebude‘. (Matúš 24:21
Ako vidíš padajúce hviezdy plne zapadajú do blogerovej koncepcie.
Hviezdy sa často používajú na označenie ľudí, panovníkov a anjelov. Jakobov syn Jozef mal sen, v ktorom boli jeho rodičia zobrazení ako „slnko a mesiac“ a jeho bratia ako „hviezdy“. Anjeli sú spomenutí ako „ranné hviezdy“. O babylonskom kráľovi sa hovorí, že sa chce vyvýšiť nad „Božie hviezdy“, dávidovských panovníkov izraelského národa.
Zrejme myslíš na Zjavenie :12 A videl som, ako otvoril šiestu pečať, a nastalo veľké zemetrasenie, slnko sčernelo ako srstená vrecovina, celý mesiac akoby skrvavel 13 a nebeské hviezdy spadli na zem, ako keď figovník, ktorým zatriasol silný vietor, zhadzuje svoje nezrelé figy. 14 A nebo sa vzdialilo ako zvitok, ktorý sa zvíňa, a každý vrch a [každý] ostrov bol odstránený zo svojho miesta. 15 A králi zeme a ľudia vysokého postavenia a vojenskí velitelia a bohatí a silní a každý otrok a [každý] slobodný sa skryli do jaskýň a do skalných masívov vrchov. 16 A stále hovoria vrchom a skalným masívom: „Padnite na nás a skryte nás pred tvárou Toho sediaceho na tróne a pred Baránkovým hnevom, 17 lebo prišiel veľký deň ich hnevu, a kto je schopný obstáť?“
Podobná čierna beznádej zachváti celý svetový systém, keď zrazu jasné, žiarivé svetelné telesá Satanovho pozemského systému nebudú vysielať už žiadne lúče nádeje.
Náboženskí nepriatelia Ježiša Krista žiadali raz od neho „znamenie z neba“ čiže nejaký neobyčajný úkaz na dôkaz toho, že je Mesiášom. „Keď sa zvečerieva,“ povedal, „hovorievate: ‚Bude pekne, lebo nebo je ohnivo červené‘; a ráno: ‚Dnes bude zima a daždivo, lebo nebo je ohnivo červené, ale vyzerá zamračene.‘ Vzhľad oblohy viete vysvetľovať, ale znamenia časov neviete vysvetliť. Zlé a cudzoložné pokolenie stále hľadá znamenie, ale okrem Jonášovho znamenia nedostane žiadne iné znamenie.“ — Matúš 16:1–4.
Ježišovi nepriatelia vedeli predpovedať počasie, ale neboli schopní pochopiť duchovné veci. Napríklad čo bolo tým ‚Jonášovým znamením‘? Boží prorok Jonáš strávil tri dni v bruchu veľkej ryby a potom kázal v Ninive, a tak sa stal znamením pre toto hlavné mesto Asýrie. Ježišovo pokolenie dostalo ‚Jonášovo znamenie‘, keď Kristus strávil tri dni v hrobke a potom bol vzkriesený. Jeho učeníci verejne svedčili o tejto udalosti, a tak bol Ježiš znamením pre to pokolenie. — Matúš 12:39–41.
Svojimi príspevkami len dokazuješ, že dehonestuješ len seba. Písmo hovorí, že celý svet je v moci toho zlého, myslí sa duchovný tvor, proti ktorému si bezmocný takisto ako ostatní ľudia. Satan je duch a preto musí byť odstráený v nebesiach. Tam ani ty nedosiahneš. To môže urobiť a urobí len nebeská vláda.
Dovtedy dokiaľ nezasiahne Božie kráľovstvo, satanovi je dovolené v plnej miere prejaviť svoj vražedný charakter a dokončuje sa zoznam jeho skutkov proti ľudstvu s tými, ktorí sa vedome či nevedome hlásia k jeho vražednej vláde nad ľudstvom. Rozoznanie prepojenia samotné nestačí na jeho likvidáciu. Má v v moci politický, obchodný aj náboženský systém.
Znamenia dokazovali, že Ježiš je Mesiáš. No hoci urobil pred očami ľudí veľa znamení, neuverili v neho. Tí, ktorí videli dôkaz toho, že Ježiša poslal Boh, ale neuznali ho ako Mesiáša, boli duchovne slepí. Ich srdcia boli zatvrdnuté a necitlivé voči pravde. — Ján 12:37–41.
A ako je to dnes? Niektorí ľudia vyhlasujú: „Verím len tomu, čo vidím na vlastné oči.“ Ale je to naozaj múdry postoj? Biblické proroctvo ukazuje, že Ježiš je už neviditeľne prítomný v kráľovskej moci, a preto potrebujeme znamenie, ktoré by nám pomohlo rozoznať obdobie, ktoré by označilo začiatok posledných dní tohto zlého systému vecí. Vidíte toto znamenie? — Matúš 24:3.
Podľa Biblie , mal byť označený vojnami, zemetraseniami, nedostatkom potravín a epidémiami v nebývalom rozsahu. V „posledných dňoch“ mala ľudské vzťahy charakterizovať sebeckosť, chamtivosť a nedostatok sebaovládania. (2. Timotejovi 3:1–5; Matúš 24:6, 7; Lukáš 21:10, 11) Existuje vyše 20 rôznych rysov označujúcich začiatok posledných dní sveta.
Jedným z dôvodov, prečo Židia v prvom storočí neuznali Mesiáša, bolo to, že odmietali prijať biblické znamenia poukazujúce na jeho mesiášstvo. Ľudia, ktorí počúvali Ježiša, ho z času na čas žiadali, aby urobil znamenie na dôkaz toho, že ho poslal Boh. Napríklad Matúš 12:38 uvádza, že niektorí zo znalcov Písma a farizejov povedali: „Učiteľ, chceme od teba vidieť nejaké znamenie.“
.
Dovtedy Ježiš vykonal už niekoľko zázrakov. Premenil vodu na víno, uzdravil zomierajúceho chlapca, vyliečil Petrovu chorú svokru, očistil malomocného muža, vrátil ochrnutému mužovi schopnosť chodiť, vrátil zdravie mužovi, ktorý bol chorý 38 rokov, vyliečil jednému mužovi uschnutú ruku, priniesol úľavu mnohým ľuďom od ich ťažkých chorôb, uzdravil dôstojníkovho otroka, vzkriesil syna jednej vdovy a vyliečil slepého a nemého muža. Tieto zázraky sa odohrali v Káne, Kafarnaume, Jeruzaleme a v meste Nain. Okrem toho, správy o týchto zázrakoch sa šírili po celej Judei.
Z poolstva Biblie vyčítali aj Marx s Engelsom, že falošné náboženstvá sú ópiom ľudstva. Matka smilníc naplodila mnoho dcér.To však neznamená, že sa nedajú odhaliť že sú podvodom na ľuďoch. Jednoduchý test ich pravosti, tak ako falošných peňazí, je dať ich pod skener Biblie. Náboženstvo, ktoré sa líši od Božích požiadaviek, čo len v jednom znaku od pravého je falošné.
(Rimanom 1:19, 20) lebo čo môže byť o Bohu známe, je im zjavné, lebo im to Boh zjavil. 20 Lebo jeho neviditeľné [vlastnosti] vidno zreteľne od stvorenia sveta, lebo ich možno vnímať z vytvorených vecí, dokonca jeho večnú moc a Božstvo, takže sú bez ospravedlnenia;
(Kazateľ 3:11) Všetko urobil pekné vo svoj čas. Dokonca aj neurčitý čas vložil do ich srdca, aby ľudstvo nikdy neodhalilo dielo, ktoré [pravý] Boh vykonal od začiatku do konca.
(Rimanom 11:33) Ó, hĺbka Božieho bohatstva a múdrosti a poznania! Aké nevyskúmateľné [sú] jeho súdy a [ako je] nemožné vystopovať jeho cesty!
(1. Korinťanom 1:21) Keďže svet v Božej múdrosti svojou múdrosťou nespoznal Boha, Boh uznal za dobré pochabosťou toho, čo sa zvestuje, zachrániť tých, ktorí veria.
(Skutky 17:26, 27) A vytvoril z jedného [človeka] každý ľudský národ, aby bývali na celom zemskom povrchu, a vymedzil ustanovené časy a stanovené hranice ich bývania, 27 aby hľadali Boha, ak by ho azda mohli nahmatať a naozaj ho nájsť, lebo v skutočnosti nie je ďaleko od nikoho z nás.
janko, ty čo vypisuješ samé hlúposti a táraš dve na tri, vidíš v týchto textoch, že Boha vnímame citmi, nie rozumom? Človeku ako ty je preto všetko poznanie Boha nedostupné, pre hlúpe postoje, ktoré tu prezentuješ. Si hlupák.
Biblia je doklad od Boha, že urobil všetko.
(1. Mojžišova 2:4) To sú dejiny nebies a zeme v dobe, keď boli tvorené, v deň, keď Boh Jehova urobil zem a nebo.
(Hebrejom 3:4) Každý dom postavil niekto, ale ten, kto postavil všetko, je Boh
(Izaiáš 40:26) „Zodvihnite vysoko oči a hľaďte. Kto stvoril tieto veci? Je to Ten, ktorý vyvádza ich vojsko podľa počtu, všetky ich dokonca nazýva podľa mena. Pre hojnosť dynamickej energie a pretože je aj silný v moci, ani jedna [z nich] nechýba.
politruk janko, Biblia je urrčená pre tento život, to znamená že zlepšuje tento život, pokiaľ sa ňou človek riadi. Je to ako s dobrým receptom, pokiaľ sa ním riadime, dosiahneme vynikajúce dielo. Pokiaľ sa riadime len svojimi predstavami tak dopadneme tak, ako vyzerá tento svet....
Tak ako pravosť peňazí určujú ich znaky, tak znakmi Biblie sú zaručené Bohom a prinášajú len dobré výsledky. Falošné náboženstvá si navymýšľali v mene Boha to čo Boh odsudzuje.Zárukou Biblie sú znaky, ktoré do nich vložil Boh a všetkých falšovateľov odhaľuje aj takých ako si ty, čo nerozumejú jej znakom, ale píšu ako zasvätení...
Biblia ako kniha inšpirovaná Bohom, hovorí o Božom predsavzatí posvätiť Božie meno Jehova od znesvätenia buričmi proti jeho vláde a to prostredníctvo nebeskej vlády Božieho kráľovstva.
https://www.youtube.com/watch?v=H56ePqtHmVM
h ttps://www.youtube.com/watch?v=evh5BDiZ3c8&…
Jediná nádej spočíva v tom, že Boh zničí tých, ktorí mu ničia zem!
Skompromitovanú začku Monsato kúpila nemecká firma Basf.
Máme aj trvalé poučenie z histórie opísané prorokom Jeremiášom:„Môj ľud urobil dve zlé veci: Opustili dokonca mňa, prameň živej vody, aby si vysekali cisterny, puknuté cisterny, ktoré nemôžu udržať vodu.“ — Jeremiáš 2:13
Tak ako v Jeremiášových časoch, aj dnes je jediným Zdrojom životodarných vôd večný Boh, Jehova. (Žalm 36:9; Zjavenie 4:11) Len od neho môžu ľudia prostredníctvom jeho Syna, Ježiša Krista, dostať večný život. (Ján 4:14; 17:3) Napriek tomu sa masy dnešných ľudí podobne ako Jeremiášovi súčasníci rozhodli odmietať Božie slovo vyjadrené v Biblii a dokonca podkopávajú jeho autoritu. Radšej sa spoliehajú na účelové politické riešenia, prázdne ľudské uvažovanie a márne ideológie a filozofie, ktoré znevažujú Boha. (1. Korinťanom 3:18–20; Kolosanom 2:8) Správna voľba je zrejmá. Komu alebo čomu budete dôverovať? Bude to „prameň živej vody“, Jehova, alebo to budú „puknuté cisterny, ktoré nemôžu udržať vodu“?
Skutočná realita je, že Veľká smilnica za dobu svojej existenci e počnúc od Babylonu skazila duchovne miliardy ľudí lžami a poverami tak, že zneužila nevedomosť ľudí. Preto falošné náboženstvá nezastupujú Boha na zemi, Biblia ich označuje Veľký Babylon. Tam môžeš snívať sny o nesmrteľnej duši, pekle, očistci, trojici bohov, posmrtnom živote....Skutočnú realitu spoznáš z Biblie, lebo je zjavením Boha ľudstvu čo chce, a ako ho majú ľudia uctievať v duchu a pravde.
Biblia sa vykladá Bibliou. Pre ľudí hľadajúcich pravdu a spravodlivosť je nad slnko jasnejšie , že Božie kráľovstvo je nebeská vláda nad zemou. jedine tak sa bude diať Božia vôľa ako v nebi aj na zemi, keď bude pôvodca zla satan spolu s démonmi z neba odstránený. To môže urobiť len Boh a jeho vláda. Ľudia to zo zeme nedokážu. Hádam ti nemusím vysvetľovať, že prečo.
Vidieť, že nemáš ani páru o tom čo píšeš .Zmyslom ľudských dejín je nájsť spravodlivú vládu. Od vzbury Adama do konca vyriešenia vzbury uplynie jeden Boží deň 7000 rokov. Satanovi bude na konci 1000 ročného kráľovstva ukázaný raj, dokonalý ľudia, aby videl o čo pripravil ľudí. Uvidíš to aj ty?
Odporúčame