Vzdelávať sa môže len s papierom a ceruzkou v ruke. Ostatné je digitálna demencia.
Vzdelávať sa môže len s papierom a ceruzkou v ruke. Ostatné je digitálna demencia.
(Lukáš 4:18) „Jehovov duch je na mne, lebo ma pomazal, aby som oznamoval dobré posolstvo chudobným, poslal ma, aby som zvestoval oslobodenie zajatým a obnovenie zraku slepým, aby som prepustil zdrvených s úľavou,
Keď Ježiš v nazaretskej synagóge vstal a čítal z knihy Izaiáša 61:1, 2, kde je použitý tetragramaton, vyslovil Božie meno. To bolo v súlade s jeho poslaním oznámiť Jehovovo meno, ako to môžeme vidieť z jeho modlitby k svojmu Otcovi: „Zjavil som tvoje meno ľuďom, ktorých si mi dal zo sveta... oznámil som im tvoje meno a oznámim.“ — Ján 17:6, 26.
Najväčšia potupa, ktorú dnešní prekladatelia spôsobujú božskému Autorovi Svätých písiem, spočíva v odstránení alebo zatajení jeho vlastného osobného mena. V skutočnosti sa jeho meno vyskytuje v hebrejskom texte 6 828-krát ako יהוה (YHWH alebo JHVH), všeobecne uvádzané ako tetragramaton (čo doslova znamená „majúci štyri písmená“). Neoužívaním mena „Jehova“ pre Božie meno, sa dopúšťajú najväčšej potupi tí, ktorí nahrádzajú Božie meno náhradnými titulmi, ako sú „Pán“, „Hospodin“, „Adonai“ alebo „Boh“.
Násilie je aj pliesť si štatutára právnickej osoby so živnostníkom...Na zaplakanie je skôr všeobecná nevedomosť o formách podnikania, pozastavenia živnosti a spúsoboch jej obnovenia, zvlášť v kontexte neprehliadnuteľných lapsusov v zákonoch,koré ich majú riadiť. Nehovoriac už o biednej komunikácii živnostenských úradov so živnostníkmi.
Kde je tá tajomná ruka trhu, ktorá všetko vyrieši? Je naozaj zámerom elít nás zotročiť a urobiť nevojprávnymi otrokmi? Zničenie potravinovej
Pravdivo hovorí písmosebestačnosti je predzvesťou niečoho omnoho horšieho. :
Zjavenie 6:5 A keď otvoril tretiu pečať, počul som tretieho živého tvora povedať: „Príď!“ A videl som, a hľa, čierny kôň; a ten, ktorý na ňom sedel, mal v ruke váhy. 6 A počul som hlas akoby uprostred štyroch živých tvorov povedať: „Liter pšenice za denár a tri litre jačmeňa za denár; a olivovému oleju a vínu neškoď.“
7 A keď otvoril štvrtú pečať, počul som hlas štvrtého živého tvora povedať: „Príď!“ 8 A videl som, a hľa, [smrteľne] bledý kôň. A ten, ktorý sedel na ňom, mal meno Smrť. A hádes ho tesne nasledoval. A bola im daná moc nad štvrtým dielom zeme, aby zabíjali dlhým mečom a nedostatkom potravín
Repovi sa zachcelo ministerstvo PRAVDY, podľa vzorú čechov, majstrov dezinformácie. Ale to tu už bolo. Kto rozložil socialistický tábor svojou propagandou? Kto ovláda svetové média, ktorých je Repova Pravda apendixom?
Každému je jasné, že čo sa babe chcelo, to sa babe snilo.
Rusi si v svetových médiach manipulujúcich svetovou verejnosť ani nepípnu. Inak by nebola propaganda zameraná len proti nim. A propaganda proti Trampovi, je podobná ako proti svedkom Jehovovým. Tí najlepšie vedia čo je PRAVDA, kto proti nim aj Bohu Jehovovi ľudstvu stojí. Diabol=ohovárač, ktorému sa nepodarilo propagandou ovládnuť celý svet, tak ho chce zničiť. Konfrontácia so Stvoriteľom, bude výsledkom propagandy.
(Zjavenie 16:14–16) To sú výroky inšpirované démonmi a robia znamenia a vychádzajú ku kráľom celej obývanej zeme, aby ich zhromaždili do vojny veľkého dňa Boha, Všemohúceho. 15 „Hľa, prichádzam ako zlodej. Šťastný je ten, kto zostáva bdelý a opatruje si svoj vrchný odev, aby nechodil nahý..
Odpúšťa sa len účinná ľútosť za spáchané hriechy voči Bohu a ľuďom. Nie boj o koritá. Koritá zostávajú, svine sa menia.
Vlaky zadarmo boli zaplatené odmietnutím valorizovania dôchodkov v roku keď ich populista zaviedol..Zvrhlosť je ukrátiť jednu skupinu ľudí na úkor druhej a vydávať to za službu občanom.
Ticho lieči...
Žalm 39 Povedal som: „Chcem chrániť svoje cesty,
aby som nehrešil svojím jazykom.
Ako stráž ja nasadím vlastným ústam náhubok,
kým mám pred sebou niekoho zlého.“
2 Mlčaním som onemel;
zostával som ticho o tom, čo je dobré,
a moje rozbolestnenie bolo verejne odsudzované.
3 Srdce sa vo mne rozpálilo;
za môjho vzdychania oheň stále horel.
Hovoril som svojím jazykom:
4 „Ó, Jehova, daj mi poznať môj koniec,
a miera mojich dní – aká je,
aby som poznal, ako som pominuteľný.
5 Hľa, mojich dní si urobil iba pár;
a trvanie môjho života je pred tebou ako nič.
Každý pozemský človek, hoci stojí pevne, istotne nie je nič, iba výpar. Sélah.
Pokiaľ viem tak len ŠAŠO mal právo hovoriť PRAVDU na kráľovskom dvore.Ostatní boli KRÁĽOVI pritakávači...Tie decká nasprostasté nečítali rozprávky?
Jakub 4:13 A čo vy, ktorí hovoríte: „Dnes alebo zajtra pocestujeme do toho mesta a strávime tam rok a budeme sa zaoberať obchodom a zarobíme,“ 14 zatiaľ čo neviete, aký bude váš život zajtra. Lebo ste para, ktorá sa na chvíľku zjavuje a potom mizne.
Žalm 103:14 Veď sám dobre pozná, ako sme utvorení,
pamätá, že sme prach.
15 Lebo dni smrteľného človeka sú ako [dni] zelenej trávy;
rozkvitá ako poľný kvet.
16 Veď stačí, aby ponad neho prešiel vietor, a už ho niet;
a jeho miesto ho už nepozná
1. Petra 1:24 Veď „všetko telo je ako tráva a všetka jeho sláva je ako kvet trávy; tráva vädne a kvet opadáva
Žalm 90:10 Dní našich rokov je sedemdesiat rokov;
a ak je ich v dôsledku zvláštnej sily osemdesiat rokov,
predsa sa pridŕžajú ťažkostí a vecí, ktoré škodia;
veď sa to istotne rýchle pomíňa a my odlietame.
12 Ukáž [nám] len, ako počítať svoje dni tak,
aby sme získali múdre srdce
Neviem prečo používaš mobilný telefón, PC na Wifi, keď nechápeš, že ten ktorý stvoril oči nevidí, stvoril uši a nepočuje. Ja sa porozprávam s Bohom v modlitbe lebo je pre mna taký reálny ako rádiové, či televízne vlny, ktoré ti sprostredkujú poučenie, atď.
Kto nevidí tak ako ty, že sme dostali na svoje uspokojenie celý stvorený svet, si nezaslúži oslovenie človek, ale mačiak janko. Zvieratám je totiž odopreté aby poznali Boha. Ich riadia pudy. Nás rozum.
To že Kristus dostal kráľovstvo a je druhý krát prítomný, sa preukáže až jeho zásahom do chodu vecí jeho až zjavením svojho príchodu. Aj ateistický materialisti majú názor, že neexistuje nepoznateľné, je len nepoznané a zatiaľ skryté očiam ľudí, hoci existuje.
Janko v ničom nezaostávaš za politrukmi vo väzeniach a vojenských útvaroch bývalého režimu. Až sa ti čudujem, keď si človek na internete môže dohľadať čokoľvek a urobiť si svoj názor o hocičom.Tvoja predpojatosť k Bohu Biblie a jeho synovi Kristovi až oči kole. Že vraj neosobný vymyslený Boh. A kto dal ľuďom písomnú správu o stvorení? A kto dal na kamenných doskách ľuďom desatoro a náboženský systém národa, ktorý bol názornou učebnou pomôckou,aký je Boh, aký má zámer s ľudstvom, ako sa prejavuje všetkým, a osobitne vyvoleným? Veda predsa nikdy neskúma existenciu Boha, ale ako tento svet vytvorený funguje pomocou zákonom. A kde sú zákony, tam musí byť aj zákonodarca. A kde sú Tvorcove diela, tam je vidieť aj jeho schopnosti, ktoré ho vysoko nadraďujú nad objaviteľmi jeho zákonov a plagiátormi jeho diel. Tam nezapochybuješ ani na sekundu. V prípade Boha máš problém, lebo boh ti dal slobodnú vôľu ho uznať a rešpektovať. Ale ty ho odmietaš pretože nezávislosť z teba robí boha.
...sťažuj sa u ježiška v jasličkách... , lenže ten medzičasom vyrástol , predstavil sa na zemi ako vládca Božieho kráľovstva a v malom ukázal, čo bude čakať očistenú zem od satanových poskokov...teraz ofujkaj seba a celý svetský systém vecí, ktorí ťa obral o slobodu, zdravie, šťastie a pokoj...
Krajšie si život pod Božém kráľovstvom si nemohla vyjadriť, hoci v osláveného Krista neveríš.Preto si zopakuj Otčenáš.Ježiš je menovaný vládcom zeme.
Ježiš nás chcel naučiť, o aké veci sa máme modliť, a jasne stanovil poradie ich dôležitosti. Už od začiatku ľudskej histórie je Božie sväté meno očierňované klamstvami. Boží protivník, Satan, označil Jehovu za luhára a sebeckého Vládcu, ktorý v skutočnosti nemá právo vládnuť nad svojím stvorením. Biblia ukazuje, že Boh dá do poriadku všetku túto nespravodlivosť. Tak vyrieši aj všetky naše ťažkosti a postará sa o všetky naše potreby. Akým spôsobom? Odpoveď nájdeme v ďalších slovách Ježišovej modlitby.
(Daniel 2:44) A za dní tých kráľov zriadi nebeský Boh kráľovstvo, ktoré nebude nikdy zničené. A kráľovstvo nebude prenesené na nijaký iný ľud. Rozdrví a ukončí všetky tieto kráľovstvá a ono samo bude stáť až na neurčité časy;
(Lukáš 21:28) Ale keď sa to začne diať, vzpriamte sa a zodvihnite hlavy, lebo sa približuje vaše vyslobodenie.“
4000 rokov verili verní muži v Boží sľub o semene .
(1. Mojžišova 3:15) A ja položím nepriateľstvo medzi teba a ženu a medzi tvoje semeno a jej semeno. Ono ti rozmliaždi hlavu a ty mu rozmliaždiš pätu.“
(Galaťanom 3:8, 9) Písmo, ktoré videlo vopred, že Boh vyhlási ľudí z národov za spravodlivých vierou, oznámilo Abrahámovi vopred dobré posolstvo, totiž: „Prostredníctvom teba budú požehnané všetky národy.“ 9 Preto tí, čo sa pridŕžajú viery, sú požehnaní spolu s verným Abrahámom.
(Ján 3:16) Lebo tak veľmi Boh miloval svet, že dal svojho jednosplodeného Syna, aby nikto, kto v neho prejavuje vieru, nebol zničený, ale mal večný život.
(Ján 3:36) Kto prejavuje vieru v Syna, má večný život; kto neposlúcha Syna, neuvidí život, ale Boží hnev zostáva na ňom.
2000 rokov očakávajú verní kresťania v príchod Božieho kráľovstva.
Tomu sa hovorí sila viery v Božie sľuby!
Takže pochvala zveľaďovania? Potom systém produkuje ľudí, ktorých by si chcel mať za suseda. Ono sa to nakoniec stane. Všetci ľudia budú bratia a budú vyznávať rovnaké hodnoty. To im však nezoberie ich individualitu a jedinečnosť. Len sa bude dať žiť na tejto planéte bez vojen a nešťastia a ľudia budú môcľ vedecky prebádať zem a jej výtvory. A už nebudú existovať vedecky nedokázateľné fakty v Biblii. Týmto príspevkom končím svoju debatu a ďakujem autorovi za nadpis článku, ktorý predal ľuďom dôležitú informáciu, a podnietil ich vyjadriť ich názory k danej téme.
A ty si súčasťou akého systému? Starého systému vecí alebo nového sveta spravodlivosti? Alebo ti stačí matrix v hlave? Komu chceš objasňovať veci a kam ho viesť_ Nezabudni na porekadlo "Keď slepý vedie slepého, obaja padnú do jamy"...alebo "Kto druhému jamu kope, sám do nej padne".
Odporúčame