A ešte jedna vec, prečo nie sú jadrové zbrane na Slovensku, alebo v Poľsku? Vzdialenosť nie je oveľa väčšia, riziko priameho ruského útoku na obe krajiny je oveľa menšie ako na pobaltie. Presne z toho istého dôvodu prečo nie sú v pobalti a prečo by neboli ani na Ukrajine, pretože NATO nemalo žiadny úmysel ich tam umiestniť.


