"... na územie Československa vstúpilo v prvom slede približne 160.000 vojakov a 4600 tankov. Postupne sa počet rozrástol na 750.000 vojakov, podľa niektorých zdrojov 500.000, s 800 lietadlami, 6300 tankami a 2000 delami a raketami." Skôr ako sa mohla začať nejaká obrana, malú krajinu aj s jej kľúčovou infraštruktúrou -obsadli zo všetkých strán za jedinú noc. Československá armáda bola navyše v mierovom móde, nepripravená bojovať a ani dodatočná partizánska vojna nemala proti absolútnej presile najväčšej armády najmenšie šance. V lesoch na Záhorí boli zakopané obrovské kanóny namierené na Bratislavu...Tak aká obrana tu bola reálne možná ? Po bitke je každý generálom a tento článok to dokazuje naozaj presvedčivo.

