Chýba pointa : KTO si takéto niečo objednal ?
Chýba pointa : KTO si takéto niečo objednal ?
Hrozné a odsúdeniahodné. Keď sa v 21. storočí ľudia správajú ako ... divé zvery.
ospravedlňujem sa za preklepy ...
Chcú vraj vyhrať vojnu - no bojovať sa im nechce. A v tom to celé viazne . Vynútiť si prímerie a tým zastaviť postup Rusov je momentálne jediná Zelenského "stratégia". Na koniecuž dnes už prehratej vojny ale stále funkčného peňazovodu z EU sa začína pripravovať zabezpečením nekontrolovaného prerozdeľovania peňazí do čedej zóny , zastavením kontrol firiem a znefunkčnením protikorupčných úradov. Priehľadný " sluha národa" a aj iných.
...lenže " vtedy pili všetci, iba niektorí to neprežili" ( ako povedal klasik - Boris Filan). A skutočného alkoholika bolo ťažké rozoznať.. Zvlášť v tzv umeleckých kruhoch , kde bol iný denný, resp. nočný "pracovný" režim a rýchle peniaze, ktoré sa rovnako ľahko minuli. Je to známe aj o Krajíčkovi,za mlady Lasicovi , Satinskom, Filipovi, aj mnohí herci apr. aj svätá trojica z Medenej veže...boli bohémi, ktorí to dokázali ťahať aj niekoľko dní...žúry, pitky , bonvivánsky život. Takže Duchoň bol v bare pán a vedel to roztočiť, ale bolo to vtedy, v tých časoch sovietskej vodkovej kultúry a pitia z horčičákov pri každej možnej príležitosti celkom " normálne".
Preboha, kto píše takéto články ? Tak mali to nechať schátrať a zbúrať? Investujú do tej stavby, zachránia ju, no aj to je zlé. Mimochodom Kukurica ani priestorovo nie je dimenzovaná na byty. a je v areáli ministerstva obrany takže na ďalšiu kaviareň s tekvicovým laté by to asi nevydalo. Je z nej tiež výhľad do celého areálu, aj z primárnych bezpečnostných dôvodov je to nezmysel. Najlepším riešením by bolo, keby si ministerstvo obrany vybudovalo samostatný a moderný areál niekde za mestom...
autorka takéhoto článku by mala citovať svoje zdroje konkrétnejšie. Tvrdenie, že by mal byť vek dostatočným dôvodom na výpoveď zamestnanca dokonca už od roku 2017 by mala doložiť zodpovedajúcim právnym predpisom.
Zákonom č. 76/2021 Z. z. bol novelizovaný Zákonník práce v časti týkajúcej sa dôvodov skončenia pracovného pomeru výpoveďou zo strany zamestnávateľa. Zákonník práce v zmysle novely umožňuje dať zamestnancovi výpoveď z dôvodu, že zamestnanec dovŕšil 65 rokov veku a vek určený na nárok na starobný dôchodok. Ide o nový výpovedný dôvod uvádzaný v § 63 ods. 1 písm. f) Zákonníka práce. Účinnosť novely bola ustanovená na 1. január 2022. Ústavný súd Slovenskej republiky na neverejnom zasadnutí pléna dňa 15. decembra 2021 rozhodol o pozastavení účinnosti ustanovenia § 63 ods. 1 písm. f) Zákonníka práce.Pozastavením účinnosti preskúmavaného ustanovenia Zákonníka práce nie je prejudikovaný meritórny výsledok veci.Ustanovenie § 63 ods. 1 písm. f) Zákonníka práce nadobudne prípadnú účinnosť až na základe výsledku nálezu ústavného súdu.
Tak tu máme " transparentnosť" a férovosť na Bruselský spôsob. Pani von der L. by mala určite odstúpiť.
Tak : výstavba novej jadrovej elektrárne potrvá roky...a dovtedy tie čo máme zastarajú, treba sa pozerať aj za horizont 10,20 rokov. .Diaľnice potrebujeme. Aj keď to postaví súkromník za svoje, ako PPP projekt...Otázka je či rozostavať všetko a naraz je správna cesta, toto totiž robili komunisti vždy a zlepšovali si tým hospodársku bilanciu, ale potom chýbal materiál, ľudia aj peniaze a niektoré verejné stavby stavali 20 rokov. Pozri nové SND, Rázsochy...atď.O kvalite nehovoriac, Čo nebolo dostať v stavebninách, to sa " zobralo" zo štátnej stavby.
Skrátka...nech bol blazeovaný Sulík akýkoľvek, prepytuje aj idiot - a chýb mal neúrekom, bol ľudskejší a svojim dekadentným spôsobom elegantnejší ako tento malý snaživý kaderník,s pravítkom v chrbte, ktorý okolo seba len mláti hlava - nehlava. Akoby v tej svojej nič , okrem červeného súkna , ani nemal. Nevie v diskusiách konštruktívne argumentovať, vie len útočiť. A to je málo. Vyvoláva tým akurát podozrenie, že chce len prekričať castnú neznalosť a nevzdelanosť .
Súhlasím s tým, že Pellegrini nepotrebuje k život 18 tisíc eur mesačne. Ale ani Fico - 8-9 tisíc. A čo sa týka Danka, aj slovenskí poslanci majú na slovenské pomery a na ich výkon prehnané platy, znížiť všetkým o tretitinu a aj tak budú mať ešte stále dosť. Danko , ktorý na miesto na historické národné výročia behá na lukratívne dovolenky so svojou ..pedikérkou,či kozmetičkou či čo to je, by mohol začať od seba.
konečne sa pamiatkári pohli. mementom je PKO , či Istropolis...a to tiež to, čo tam idú na miesto neho stavať ! Niečo čo môže stáť hocikde inde a inokedy, bez výrazu, bez nápadu a bez originality. Bráňme naše kultúrne dedičstvo a architektúra doň neoddeliteľne patrí. Všade inde si ju chránia, citlivo rekonštruujú. U nás sa búra ( staré továre, technické budovy). Slovenská architektúra dostala v 60-80 rokoch minulého storočia punc svetovej a niektoré jej ikonické stavby sa nachádzajú vo svetových katalógoch . Švédski architekti žasli, že sa ide zbúrať Istropolis , považovali tú stavbu za zaujímavú a inovatívnu. Zbúrať niečo vie každý....blbec. Už na pieskovisku.
A prečo sú v tejto situácii a potrebujú takúto pomoc ? Prečo nemôžu žiť a pracovať na svojom území v pokoji a mieri ako Ty ? Vo svojom štáte, z korého nebude niekto sústavne odkrajovať, strieľať ich na stále sa posúvajúcich " hraniciach" ako zajace ?
je nepochopiteľné, že to samotným Izraelcom nevadí...čo robí ich vláda, vojaci. A ani ich veľkej diaspore. vo svete. KKde a kedy stratili cit, humánnosť a ľudskosť , ktorej sa celé generácie sami od všetkých ostatných dovolávajú ?
Takže vyhladenie Palestíncov je cesta k mieru . Strieľanie do ľudí čakajúcich na jedlo - je izraelské humánne pososltvo. Na všetkom sa dá dohodnúť , keď sa naozaj chce. Ale Izraelu sa nechce a hľadá všetky zámienky na to, aby nič neobmedzovalo jeho rozpínavosť. Nie dohoda, ale zničenie a vyhladenie a vyhnanie to je cieľ. Ešte šťastie, že si za svoj štát nevybrali strednú Európu. Už by sme boli natlačení niekde v Rumunsku pod stanmi...s prázdnym hrncom, čakajúc na polievku., ktorá nepríde.
Takto to dopadne, keď si jeden štát môže roky robiť čo chce...bez limitov, bez kontroly, bez rešpektovania práva a noriem. Toto je jeho vizitka ! A nepotrebuje ani ďalší komentár, vypovedá o ňom všetko podstatné.
Fotku podvyživeného, umierajúceho a chorého palestínskeho dieťaťa by si mal dať na štít každý jeho po zuby ozbrojený vojak !
..je to len vrchol ľadovca ...európskym úradníkom a politikom by dupkom vlasy stáli, keby vedeli, čo sa tam v skutočnosti, za fasádou deje. s európskymi peniazmi.
Drzosť Zelenského a kliky , ktorá je za ním nemá mieru ! Ukázal tým podstatu toho ich systému , zjavne do EU nespôsibilého.
Odporúčame