reinhard heinrich bol tiez velmi vzdelanym clovekom, bol jemny a citlivy, to hovorela o nom jeho manzelka a ini ludia, co ho poznali. hral pekne na husliach, bol pozorny k svojim detom a tak dalej. no ale iste viete, ze on stal za vyriesenim zidovskej otazky, bol to prave on co to cele spustil. mozno ze fakt to bol jemny a citlivy clovek, ale ludske bytosti su velmi nevypocitatelne.

