Z vyše 6700 PCR testov bolo 258 pozitívnych. Počet hospitalizovaných naďalej klesá
"na jednotkách intenzívnej starostlivosti (JIS) je 92 pacientov, podporu umelej pľúcnej ventilácie potrebuje 112 osôb."
Každý deň ale umiera cca 30 ludi.
Vyzerá to tak, že pacienti z JIS a pľúcnych ventilácii pomaly ale iste vymierajú. Ešte týždeň a nemocnice budú prázdne a pribudne este 200 úmrtí.
By ma zaujimalo koľkí z tých čo sa u nás dostali na JIS a ventiláciu prežili, ale predpokladám že veľa ich nebolo.
V takom Švédsku mali až 1,04 miliona pripadov, zatiaľ čo my "len" 387 000. Nám umrelo 12 200 ľudí, Švédom 14 300. Takže úspešnosť liečby vo Švédsku bola viac než 2,5-nasobná oproti nám.
Švédske zdravotnictvo dokázalo pri oveľa vyššom počte COVID pacientov na milión obyvateľov než sme mali my zachrániť v pomere viac než 2,5-krat viac z nich ako my. To je veľmi znateľný rozdiel v úrovni zdravotníctva.