zí, čo by to urobili, oči majú a nechcú vidieť, aj uši majú, ale nechcú počuť....prečo??? lebo medveď...Západná propagandai im úplne vymyla mozog
zí, čo by to urobili, oči majú a nechcú vidieť, aj uši majú, ale nechcú počuť....prečo??? lebo medveď...Západná propagandai im úplne vymyla mozog
Pokiaľ Ukrajina splní všetky body pristupového konania, tak bude rok 2100
*Ukrajina je jednou z najskorumpovanejších krajín sveta, vládne tam oligarchia, zákony pošliapavajú ludské práva, , normy ?? atd.. takže pokiaľ to nebude politické rozhodnutie, tak Ukrajina bude kandidátskou krajinou ešte dlhšie, než Turecko
ako je na tom korupcia na Ukrajine, nájdete tu
Americké vojenské operácie, vrátane vojen v Iraku a Afganistane, stáli od roku 2001 do roku 2009 spolu 904 biliónov dolárov a v roku 2018 prevýšili spolu 1,7 trilióna dolárov... vojna je drahá,,,
Najsmutnejšie je, že pri bojových akciách alebo ich následkom zahynuli tisícky irackých civilistov. Aj údaje o ich počte sa rôznia. Z roku 2013 pochádza vedecká štúdia Amy Hagopianovej z Washingtonskej univerzity, ktorá hovorí, že počas invázie a v nepokojných rokoch po nej zahynulo až 461 000 civilistov. Nejde len o priame obete bojov, ale aj o civilistov, ktorí zomreli napríklad po pití kontaminovanej vody alebo z nedostatku lekárskej pomoci. Britská mimovládna organizácia Iraq Body Count uviedla, že v rokoch 2003 – 2011 bolo v Iraku zabitých 162 000 ľudí, z nich bolo 130 000 civilistov. V každom prípade je to určite vyšší počet, ako sa kladie za vinu Saddámovi Husajnovi. Na verejnosť sa dostali správy o týraní zajatcov, znásilňovaní, rabovaní.
takže Rusko ešte nedosiahlo americké údaje
Predsedníčka Európskej komisie (EK) Ursula von der Leyenová vyjadrila presvedčenie, že Ukrajina získa oficiálny štatút kandidátskej krajiny Európskej únie.,,, nuž, to pre Ukrajinu nič neznamená....veď . od roku 1999 má aj Turecko štatút kandidátskej krajiny na prístup do EÚ.
Status kandidátskeho štátu má v súčasnosti Island, Čierna Hora, Turecko, Srbsko, Čierna Hora a Bývalá juhoslovanská republika Macedónsko. Nie so všetkými štátmi sa prístupové rokovania už začali (napr. Macedónsko, Srbsko), niektoré už rokujú o vstupe dlhšiu dobu so zložitou vyhliadkou na úspech (napr. Turecko od 1.10. 2005). Ďalšie štáty západného Balkánu - Albánsko, Bosna a Hercegovina, vrátane Kosova v zmysle rezolúcie č. 1244 Bezpečnostnej rady Organizácie Spojených národov síce podali žiadosť o vstup do Únie, ale označujú sa len ako potenciálni kandidáti (žiadosť o členstvo v EÚ im zatiaľ nebola schválená).
s členstvom danej krajiny musia súhlasiť všetky členské štáty EÚ...
a tu je pes zakopaný, prečo našimi elektráräami vyrobenú " lacnú" elektrinu, kupujeme tak draho???
Spoločnosť Slovenské elektrárne, a.s. v roku 2020 zvýšila zisk o 122 % na 39,87 mil. € a tržby jej narástli o 18 % na 2,777 mld. €.
Zisk za rok 2022 je očakávaný vo výške 92 miliónov eur,..
Slovenské elektrárne prevádzkujú dve atómové elektrárne (Mochovce, Jaslovské Bohunice), dve tepelné elektrárne (Nováky, Vojany), 34 vodných elektrární (najmä na riekach Váh a Hron) a dve solárne elektrárne (Mochovce, Vojany).
Prvý a druhý blok AE Mochovce ročne spolu dodajú do siete viac ako 7 mil. MWh elektrickej energie, čo pokrýva viac ako štvrtinu spotreby elektriny na Slovensku.
Výstavba tretieho a štvrtého bloku finišuje; 3. blok má byť už byť uvedený do prevádzky v roku 2022 a 4. blok o dva roky neskôr.
Prečo ale musíme platiť za elektrinu svetové ceny???
Vďaka tomu dokážeme v Slovenských elektrárňach vyrobiť až 95 % elektriny bez emisií, pričom tento podiel postupne zvyšujeme.
Slovensko nie je v posledných rokoch vo výrobe elektrickej energie sebestačné. v r. 2020i sme doviezli najmä z Česka a Poľska spolu 318 GWh elektrickej energie, v prvom polroku roku 2021 to bolo 184 GWh.
Situácia by sa mala zmeniť po spustení tretieho bloku jadrovej elektrárne v Mochovciach,---. Inštalovaný výkon jadrových elektrární na Slovensku vtedy vzrastie takmer o štvrtinu.. a budeme vlastne sebestačný vo výrobe el. energie...
Slovenské elektrárne, a.s., v roku 2021 vyrobili o 0,34 terawatthodín viac elektriny ako rok predtým.
Na pokrytie spotreby muselo Slovensko doviezť zo zahraničia 0,727 TWh.
celkový výkon Slovenských elektrární, a.s., dosiahol 4 143,8 MW.
Atómky vyrobili v porovnaní s rokom 2020 o približne 2 % viac elektriny.
Na čistej dodávke do siete zo Slovenských elektrární, a.s., mala výroba z uhlia podiel 6,1 %
Pričom zelené energie , či už solárne, či veterné nedokážu vyrobiť dostatok energie
Vlani Nemecko odstavilo tri jadrové elektrárne a zvyšné tri reaktory chce vyradiť z prevádzky do konca tohto roka
podobne o odstavení atomiek uvažovali aj Taliansko, Belgicko, Španielsko, Švajčiarsko.
Taktiež odstavenie plynovodu Nord stream 2 má vplyv na ceny energií...
Zvaliť vinu za zdraženie energií na Rusko, teda nie je úplne namieste.
Naopak, nrozumné rozhodnutia vld v EÚ, ako aj samotnej EK a zavedenie nezmyselných sankcií na Rusko, sú tou príčinou zdražovania
Slovensko patrí medzi krajiny s obmedzenými prírodnými zdrojmi na výrobu elektriny. Všetky vhodné vodné toky sú už prakticky plne využité. Nemáme čierne uhlie, ropu, limitované množstvo plynu. Naše hnedé uhlie je nekvalitné, je veľmi hlboko, preto je drahé.
Cesta jadrovej energetiky bola a je logickým riešením.
Jej výhodou je spoľahlivosť, predvídateľnosť, nízke emisie CO2 a nízke nároky na záber pôdy.
ešte vojna na *Ukrajine nebola, a už cena energií v r. 2020 a 2021 rástla.
Masívne zdraženie ceny elektriny na svetových burzách začlo ešte pred tým, než Rusko začao vo februári vojnu na Ukrajine.
Výrazné zdražovanie elektriny na svetových burzách tak nesúcisí len s vojnou na Ukrajine, ale so špekulantmi na burzách s energiami, ako aj s tým, že Nemecko nemá dostatok vlastnej elektrickej energi.
Je to spôsobené tým, že v r, 2012 nemecká vláda schválila rozhodnutie odstaviť do roku 2022 všetky jadrové elektrárne v krajine. a naozaj určitú čast atomových elektrární aj odstavila..
Európsky komisár za Nemecko Günther Öttinger, ktorý má v EÚ zodpovednosť za energetiku, dokonca varoval, že Nemecku hrozí deindustrializácia. Rast ceny elektriny totiž najsilnejšie postihuje malé a stredné firmy, ktoré tvoria chrbticu nemeckého hospodárstva.
Ďaľším problémom s energiami, bolo rozhodnutie EK o postupnom odstavení tepelných elektrárni na uhlie ..
celé to je somarina....dnešné farebné zladenie vozidiel polície je celkom dobre viditeľné aj v noci...aj v hmle...
To NIEKTO chce za každú cenu podsúvať nám občanom farby Ukrajiny a NIEKTO chce zarobiť na prefarbení tisícok áut polície... buznis a politikaidú ruka v ruke
.. a kto toto zaplatí?? občania .. pretože štát má len tie peniaze, ktoré vyberie na daniach.. a získa z eurofondov.. ale kedže aj my platíme vklady do EÚ, tak ten výsledný efekt z eurofondov je ......
„Sankcie si vyberajú daň aj od európskej ekonomiky a budú v tom pokračovať aj v nasledujúcich mesiacoch. Musíme zmierniť ekonomické dôsledky tejto vojny a podporiť vážne zasiahnuté spoločnosti a sektory,“ uviedla podpredsedníčka EK Margrethe Vestagerová vo vyhlásení.
Firmy v Európskej únii, ktoré zasiahli sankcie uvalené na Rusko, môžu získať štátnu podporu až do výšky 400-tisíc eur a kompenzáciu nákladov na energiu do výšky 30 percent. Umožňuje to uvoľnenie pravidiel EÚ o štátnej pomoci, oznámila Európska komisia.
teda ak to zhrniem, tak EK pomôže europskym firmám postihnutých sankciami, ktoré proti Ruku zaviedla EK a EÚ, tým, že z našich peňazí-- rozumej peňazí občanov EÚ, odškodní dotyčné firmy .. teda... to je logia ako hrom...
V lednu dosáhl vývoz ruské nafty do Spojených států nejvyšší úrovně za poslední tři roky, protože chladné počasí zvýšilo poptávku po vytápění a elektřině na severovýchodě země.
https://www.kurzy.cz/zpravy/633238-vyvoz-rus…
čím to teraz amíci nahradia??
Taiwanci ich mali obsypať injekčnými striekačkami
a čo tým civilistom bráni vzdať sa ???
vari ukrajinskí VOJACII IM V TOM BRáNIA??
Ľudskoprávna organizácia Amnesty International obvinila Rusko z páchania vojnových zločinov v meste Charkov na severovýchode Ukrajiny,
Nuž, kde bola táto Ľudskoprávna organizácia Amnesty International , ked USA a NATO bombardovali Juhosláviu, kde bola, ked boli napadnuté Irak, Sýria atd???
Kyjev 27. januára 2014 (TASR) - Kyjevský súd svojím verdiktom zaviazal lídra ukrajinskej opozície Vitalija Klička, aby odpovedal na otázku, či má právo na trvalý pobyt v USA a Nemecku. Informovala o tom UNIAN s odvolaním sa na denník Zakon i biznes.
byvalý Prezident Ukrajiny Peter Porošenko má občianstvo Švajčiarska a Izraela.
Starosta Kyjeva Vitalij Kličko má pas Nemecka.
Gubernátor Dnepropetrovskej oblasti Beňa Kolomojskij má občianstvo Švajčiarska a Izraela.
. Zástupca gubernátora Boris Filatov má občianstvo Izraela.
Náčelník SBU (Bezpečnostná služba Ukrajiny) Valentin Nalivajčenko má občianstvo USA.
Aký pas má Zelenský???
Takže KTO vládne na Ukrajine???
rusko nenapadne strednú a západnú europu, Ruská armáda bola na území strednej a západnej europy len za vojny proti napoleonovi a v 2 sv. vojne
ZSS R-- čiže Rusko od konca 2 sv. vojny viedlo vojny... pomáhalo vietnamu, severnej Korei,
viedlo vojnu v Afgamistane
a potom pomáhalo brániť Sýriu,,, otázka Krymu sa donecka a Luhanska .. je známa
naopak, je tu krajina,ktorá od konca 2 sv. vojny vedie neustále nejaké vojny
https://simon22.blog.pravda.sk/2013/08/28/pr…
a ešte štúdia
to je čo za nezmysel... ved poznatky Dôvery vôbec nie sú štúdiou... je to len sumár nepresných čísiel
naopak, poznám mnoho prípadov, ked zaočkovaní ľudia dostali aj druhý, ba aj tretí raz covid, a majú problémy s dýchaní, či klbami,, vysoký tlak, slabšie počujú, majú z toho depresie a podobne
To, čo konštatuje doktor Branislav Koreň z odboru revízií a kontrol v zdravotnej poisťovni Dôvera, sú ich čísla, pričom vôbec neberie do úvahy zhoršenie zdravotného stavu pacientov počas 2 rokov trvania covidu,kedy ľudia nemohli chodiť k odborným lekárom, či na pohotovosť a podobne.. Tieto 2 roky, kedy zdravotníctvo fungovalo najma cez telefon, zhoršilo zdravie mnohým ľudom... a zaočkovanie, či nezaočkovanie na tom nehrá hlavnú úhohu
Prevencia bola zastavená, ľudia sa nedostali k lekárom vtedy, kedy potrebovali
Ak sa Rusko definitívne odstrihne od spolupráce s EÚ, tak obyvatelia Europy zaplačú a to poriadne... naopak, obyvatelia Číny a Ázie ako takej, sa potešia....
Ruský trh je veľký, a to, čo odmietajú dať Rusku USA a EÚ, tak dostanú z Ázie, číny, Afriky, či Brazílie atd...
Odporúčame