Spravidla je v akciovkach dominantny majitel, ci niekolko dominantnych majitelov, ktori maju vacsinu a rozhodovacie pravomoci, no a potom su tam tisicky drobnych akcionarov, co o nicom nerozhoduju. Aspon to je moja skusenost. Aby som sa priznal neviem kolko akcionarov je v slovenskych bankach, ale som si skor isty, ze vacsina zisku ide niekolkym .


