Kvíz: Tuzex, pionierske tábory, devízový prísľub, pracovná sobota a bony. Čo si pamätáte zo socializmu?
Pamatam pivo 1,70 Kcs, potom 2,80 Kcs a potom som to uz nesledoval... Brigadoval som v kniznici v hrubom 1400 Kcs, v cistom okolo tisicky... Kupil som si za to gitaru, 1400 Kcs. Ked to procitam na piva tak 1000:1,70 = 580 piv. Dnes podobny plat v kniznici adi 800eur v cistom :2,80= 280 priblizitelno. Evidentne sa vtedy pilo lacnejsie, nic ine sa aj tak robit nedalo... Pamatam ako vtedy koloval vtip zo Svejka, vladam ktora zdrazi pivo padne... Trvalo to sice par rokov, ale nakoniec k tomu doslo.